SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik-Masa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1006

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

55

Wzrost

180

Staż treningowy

0

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

WF 45min 3 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Dobry

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak

Możliwosci finansowe

Bardzo małe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Witam.Nazywam się Konrad mam 18lat i mam ogromny problem z przybieraniem masy.Od dzieciństwa byłem chudy bardzo,mimo iż mało nie jem.Aktualnie mam kolo 180cm i 55kg wagi ;/.Jem wszystko co w lodówce ale masa wql nie idzie...Staram się unikać niepotrzebnej aktywności fizycznej np na wf nie gram już tak aktynie w piłkę czy coś..Nie stać mnie na siłownie,ani zbytnio na ty by ułożyć sobie dietę,gdyż w domu z kasą się nie przelewa i ledwo starcza do miesiąca.W domu dysponuje drążkiem(Do podciągania), obciążenie 40Kg,2 hantle,sztanga 1 łamana.Obciążenie ewentualnie mógłbym sobie jeszcze załatwić z 20kg.Proszę o jakieś rady,gdyż bardzo mi zależy aby wyglądać dobrze i mam dużo chęci i zapału aby zmienić swój wygląd.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Witaj, wszystko co jest w lodówce to nie najlepszy pomysł>
przeczytaj
https://www.sfd.pl/[ART]Przygotowanie_do_budowy_masy_mięśniowej__inetheend-t970208.html

następnie pytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Co myślicie o takim treningu?:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Poniedziałek - Klatka + Triceps serii powtórzeń
Wyciskanie sztangi na ławce 4 6-8
Wyciskanie hantli na ławce skośnej w górę 4 6-8
Rozpiętki hantlami 3 10
Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 4 6-8
Wyciskanie francuskie sztangą łamaną w siadzie 2 8-10
Pompki szwedki 2 8-10

Wtorek - Plecy + Biceps serii powtórzeń
Wiosło hantlą w opadzie tułowia 4 6-8
Podciąganie się na drążku 4 max
Wiosło w siadzie z linką wyciągu 4 8-10
Uginanie przedramion ze sztangą łamaną w staniu 4 6-8
Uginanie przedramion z hantlami - marsz 2 8-10
Uginanie przedramienia z hantlą - izolacja na kolanie 2 8-10

czwartek - Czworogłowe i dwugłowe ud serii powtórzeń
Przysiad ze sztangą na barkach 4 8-10
Częściowe wyciskanie ud na suwnicy - 45 stopni 3 6-8
Przysiad ze sztangą za plecami 3 8-10
Martwy ciąg na prostych nogach 3 6-8
Podciąganie pięt z Power Wheel 3 8-10

Piątek - Barki + Łydki serii powtórzeń
Wyciskanie hantli w pionie 3 6-8
Wyciskanie sztangi w pionie 3 8-10
Unoszenie ramion bokiem w górę z hantlami (pokazane z gumą) 3 10-12
Shrugs ze sztangą 4 8-10
Wspięcia na palce w staniu 3 12-15
Wspięcia na palce w siadzie 3 6-8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
plecy: podciąganie jako 1, wiosło sztangą 6s i wiosło hantlą w drop secie3s (np. 10 powtórzeń ciężarem 40kg i bez żadnej przerwy 10x30kg) i na koniec szrugsy
nogi: przysiad z sztangą na barkach ok, wykroki zamiast wyciskania ud na suwnicy, potem przysiad przedni, martwy ciąg na prostych i żuraw

piątek barki: wyciskanie żołnierskie (sztangi stojąc sprzed głowy), potem hantle siedząc, wymachy boczne (ale nie gumą tylko hantlami), wymachy boczne w opadzie tułowia 2-3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
A co do żywienie,pić tylko zwykła wodę niegazowaną?.Odżywianie będę starał się jeść mniej śmieciowego jedzenia a więcej czegoś bogatszego w witaminy,białko,węglowodany.6 posiłków dziennie wystarczy?,do szkoły wstaję o 6:50 o której 1 posiłek proponujecie?,dodam że rano mam problemy z jedzeniem i od wstania muszę z godzinkę odczekać bo nie zjem nic :D,o której ostatni posiłek?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1813
herbata, kawa to też napoje. A wodę mineralną a nie źródlaną (z gazem to już wg mnie delikatny może być - ja nie lubie kompletnie niegazowanej). Posiłków może być nawet 8 a może też być 4 - od Ciebie to zależy. Generalnie widzę, że masz podejście, że musisz jeść "więcej" - to tak nie działa - musisz liczyć kalorie i makroskładniki np na potreningu inaczej nic z tego nie będzie - wiem z autopsji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Dzięki za radę,w budowie masy stawiać bardziej na węglowodany czy raczej na białko?,wiadomo że musi być trochę tego i tego ale co ma przeważać ?.A co sądzicie o napojach typu Kubuś?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
napoje typu kubus się nie nadają
nie ma tak ze cos jest wazniejsze - musisz miec wszystkie makroskladniki w odpowiednich ilosciach
bialko ok 2g na kg masy. tłuszczu 1g i reszta zapotrzebowania to węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Ok rozumiem.Co do diety szukałem coś na temat "Taniej diety",która może być stosowana dla osób,które nie mają zbyt dużych środków finansowych,taka dieta by się nadawała?
Tu wprowadź tekst linku...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o ocene !!!

Następny temat

interwały biegowe na brzuch

WHEY premium