SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik SSS

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
3x20...pamiętam te czasy Nie lepiej byłoby zmniejszyć ilość powtórzeń na rzecz ciężaru? Zależy Ci na masie, powinnaś zadbać o ciężary i progresować nimi. Może 3x10 i kilogramy w górę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
azalianna
to strasznie dużo, jeśli dajesz radę, to podziwiam, bo ja robię może w sumie z 40 (w 4 seriach)


Czyli albo ja je wykonuje zle i dlatego daje rade albo Ty je wykonujesz z duzo wiekszym obciazeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Eiszeit
3x20...pamiętam te czasy Nie lepiej byłoby zmniejszyć ilość powtórzeń na rzecz ciężaru? Zależy Ci na masie, powinnaś zadbać o ciężary i progresować nimi. Może 3x10 i kilogramy w górę?


Eiszeit tak zrobie ,dziekuje .Mialam problem ze zrozumieniem tego jak powinien wygladac prawidlowy progres ..Czy lepiej zrobic wiecej serii z mniejszym obciazeniem czy zwiekszyc obciazenie a robic mniej serii..Juz teraz wiem ...Ogladam filmiki ,cwiczenia na maszynach i mam pytanie ,jak mam sie odniesc do tego ,ze przy cwiczeniach izolowanych nie powinno sie brac z byt duzego obciazenia?Czyli robiac np odwodzenie nog na maszynie powinnam zostawic sobie luz w ostaniej serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Przede wszystkim słuchaj swojego organizmu. Ćwiczenia izolowane jak sama nazwa wskazuje, kładą największy nacisk na określony mięsień. Np, biceps nie jest dużym mięśniem i wyizolowany nie dźwignie zbyt ogromnego ciężaru. Rób tak, żeby ostatnie powtórzenia szły naprawdę ciężko, szczególnie w ostatniej serii. To ma być walka, wymuszanie od ciała progresji siłowej przy zachowaniu prawidłowej techniki. Jeżeli technika zaczyna się psuć, nie dokładaj. Lepiej zrobić poprawnie niż szarpać się z ciężarem.
Staraj się progresować z serii na serię, nie z treningu na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Eiszeit
Przede wszystkim słuchaj swojego organizmu. Ćwiczenia izolowane jak sama nazwa wskazuje, kładą największy nacisk na określony mięsień. Np, biceps nie jest dużym mięśniem i wyizolowany nie dźwignie zbyt ogromnego ciężaru. Rób tak, żeby ostatnie powtórzenia szły naprawdę ciężko, szczególnie w ostatniej serii. To ma być walka, wymuszanie od ciała progresji siłowej przy zachowaniu prawidłowej techniki. Jeżeli technika zaczyna się psuć, nie dokładaj. Lepiej zrobić poprawnie niż szarpać się z ciężarem.
Staraj się progresować z serii na serię, nie z treningu na trening.


..Zabralam sie od samego poczatku zle za to mimo tego iz czytalam dzienniki oraz artykuly na ten temat,poprostu za duzo informacji na raz i dopiero teraz wszystko zaczyna mi sie rozjasniac ..Bede sie starac aby progresowac w kazdej serii ,zaczynajac od rozgrzewki z malym obciazeniem..Dziekuje za wyjasnienie ,nie polapalabym sie chyba nigdy w tym wszystkim sama

Eiszeit a jak najlepiej progresowac jesli nie mam hantli posrednich np .Uginanie na biceps ze sztangielkami siedzac ,robie to cwiczenie caly czas z hantalami 2,5 kg(12 powtorzen) bo nastepne mam dopiero 5 z ktorymi daleko nie pociagne .Lepiej zrobic wiecej serii w takim wypadku czy np zrobic tylko nawet 2 serie po 8 powtorzen ale z hantlami 5 kg?
Rozpietki na maszynie tez nie wiem co jest grane ale nie daje rady wykonac w tym cwiczeniu zadnego progresu ,wrecz na odwrot -wykonujac je pierwszy raz mialam wiecej sily niz na ostatnich treningach

Zmieniony przez - sss... w dniu 2014-09-29 13:58:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Trening

1.Sciaganie drazka do klatki 10x10kg,10x15kg,10x20kg,10x25kg
2.Rozpietki na maszynie siedzac 10x10kg,10x15kg,10x15kg
3.Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami stojac 8x2,5kg,8x5kg,8x5kg
4.Uginanie na biceps ze sztangielkami siedzac 8x2,5kg,8x5kg,5x5kg
5.Sciaganie rogow wyciagu gornego stojac 12x10kg,12x15kg,12x20kg
6.interwal na biezni 15 min

1.ok
2.ostatnia seria ciezko
3.ostatnia seria ciezko
4.ostania seria -jedna reka jeszcze mogla a druga padla
5.ostatnia seria ciezko

Miska
warzywa -ogorek,pomidory koktajlowe,rzodkiewka,cebula,rokula
napoje -1 kawa ,woda ,woda z cytryna,woda z octem jablkowym

UWAGI
Mam przez caly czas wzdety brzuch po straczkach









Zmieniony przez - sss... w dniu 2014-09-30 09:17:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Trening

1.Przywodzenie nog na maszynie 20x25kg,20x40kg,20x45kg
3x20(40kg)-poprzedni trening
2.Odwodzenie nog na maszynie 20x40kg,20x50kg,20x55kg
3x20(50kg)
3.Odwodzenie nogi w tyl na stojaco na maszynie 3x20 na kazda noge(40kg)
3x20 (40kg)
4.Przysiady ze sztanga na plecach 15x10kg,15x15kg,15x15kg
15x10kg,15x15kg
5.wykroki chodzone 10x5kg,10x7,5kg,10x7,5kg
3x20(hantle 5kg)
6.Plank 1x1,5min,1x1min,plank z hantlami (2,5kg)-odwodzenie rak do gory 20razy
7.odwodzenie nogi w tyl w kleku podpartym (obciazenie 4 kg) 3x20 na kazda noge
8.15 minut bieznia

1.ok
2.ok
3.Tutaj nie ma progresu ale podnosze noge coraz wyzej
4.Narazie 15kg ,nie wiem dlaczego ale troche jeszcze sie boje wziasc wiecej ,moze ta niepewnosc ,ze wykonuje to cwiczenie nieprawidlowo mnie blokuje.
5.Ostatnia seria piekly mnie nogi ,chcialam zrobic jeszcze jedna serie z hantlami 10kg ale byly zajete
6.ok
7.ok

Miska
warzwa -fasola szparagowa,pomidory,rokula,cebula,rzodkiew


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Na wysokich tluszczach chodze ciagle niedojedzona ,czy to normalne Drogie Ladies?Zamienilabym z mila checia te 4 lyzeczki oliwy na porcje chudej rybki albo kuraka Jestem gotowa dalej cierpiec majac nadzieje,ze glod kiedys przejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Hm, to trochę dziwne, zważywszy na fakt, że tłuszcz syci na długo. To też czysta energia. Jak długo trzymasz wysokie tłuszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3484 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29338
Eiszeit
Hm, to trochę dziwne, zważywszy na fakt, że tłuszcz syci na długo. To też czysta energia. Jak długo trzymasz wysokie tłuszcze?


Dopiero 6 dni ale wczesniej dobijalam bialko do 150 a wegle do 180(trzymajac sie w tych samym przedziale kcal) wiec jakby nie patrzec to jeden caly dodatkowy posilek mozna by z tego zrobic ..Nie rozumiem dlaczego mam az tak duzy apetyt ,jest to do wytrzymania ale meczace bo musze walczyc z pokusami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rok na zmianę

Następny temat

Czy aby były efekty wystarczy tyle ćwiczyć?

WHEY premium