SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego splity nie są dla początkujących?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Zastanawiam się dlaczego wszyscy odradzają zaczynać od splitów. Na pierwszy rzut lepszy efekt można osiągnąć po splitach. Więc jak to jest?
Proszę się nie nabijać z tego pytania.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Istnieją ćwiczenia obciążające w znacznie mniejszym stopniu kręgosłup niż przysiady i wypychania na suwnicy.

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
A to dlatego ze FBW jest bardziej odpowiedni dla pocztkujacego niz split(ktory wymaga pewnego doswiadczenia,poznania cwiczen ktore najlepiej wplywaja na rozwoj sily i masy itp itd),poniewaz wiedza jest dosyc mala, poczatujacy nie wie co i jak na niego dziala co jest dla niego dobre a co nie, nie wie ktore cwiczenia i w jakim polaczeniu pozwola na osiagniecie zamierzonych celow.Cwiczac splitem na poczatku nie osiagniesz takich efektow jak FBW ktore nie jest tylko dla poczatkujacy hale takze dla zaawansowanych.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Dodam tylko że jeśli chodzi Ci całkiem o początkujących to najlepsze jest ACT. A reszta to tak jak wyżej.

Chociaż nic złego też się nie stanie jeśli będziesz uważnie ćwiczył splitem. Pamiętam czasy przed tym jak Don napisał na forum po raz pierwszy o FBW, ah, dzieje .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
split umozliwia cięższy trening danej grupy,bardziej kompleksowe pobudzenie,kwestia jest taka,że trzeba mieć najpierw co pobudzić. generalnie ktoś z małym stażem ćwicząc w ten sposób dużo łatwiej sie przetrenuje,albo popali mięcho.pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Powiedzmy że miałem kontak z siłownią i różnymi na treningach na siłowni które miałem pomiędzy sezonami w ręczną. Mieliśmy przez zimę taki obwód stacjonarny na każdą grupę mięśni czyli coś w stylu ACT o ile się nie mylę. Trener pokazywał nam każde ćwiczenie i jak robiliśmy źle to nas poprawiał. Teraz nie za bardzo pasuje mi ACT ze względu na to że trenuje w domu i więcej czasu zajęłoby mi zmienianie talerzy przed każdym ćwiczeniem niż ćwiczenia i chciałbym
jechać splitem aby zaoszczędzić czas i dla wygody. Koniecznie muszę robić to ACT lub FBW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 597 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5764
jezeli bedziesz mial odpowiedni trening dobrze ulozony i bedziesz poprawnie wykonywal cwiczenia (na poczatku bez szalenstw) to uwazam ze moze byc i split :) sam od tego zaczynalem i nie narzekalem...tylko na pierwsze treningi tydzien/dwa rob troche mniejszym ciezarem nie wypapuj sie tak na maxa bo jak ktos wyzej napisal mozesz tylko popalic miecho i sie przetrenowac ;] zobaczysz ze jak juz sie wczujesz w splicie to nie bedziesz chcial go na nic zamienic :) kwestia tylko ulozenia odpowiedniego treningu i dobrgo polaczenia partii w poszczegolne dni treningowe ;) pozdro

liczy sie wytrwalosc i walka z samym soba...
bo to co Cie nie zabije to cie wzmocni ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
Nie jestem z tych którzy rekordy na treningach atakują i ciężary dobieram z rozwagą;) Na początku nie pompować mięśni na maxa tak? Ale zmęczenie mięśnia na treningu to chyba pozytywne zjawisko czy sie mylę? połączyłem w cylku A B: w A ręce i klate B nogi i grzbiet . Wykonywane na zmianę;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 597 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5764
ja bym proponowal
poniedzialek klatka triceps
sroda plecy biceps
piatek barki nogi
chyba ze cwiczysz 2x/week to moze byc tak jak napisales:) chodz w sumie nogi i plecy na jednym treningu mi nie pasuje bo za duzo obciazen kregoslupa na jednym treningu...jakos sobie nie wyobrazam robic najpierw martwy ciag a ptm przejsc do przysiadow narazie spadam z kompa ptm wpadne zobacze czy temat sie rozwinal :) pozdro

liczy sie wytrwalosc i walka z samym soba...
bo to co Cie nie zabije to cie wzmocni ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2055
najpierw robię przysiady a martwego nie mam -zamieniłem na "dzień dobry" ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
chciałbym
jechać splitem aby zaoszczędzić czas i dla wygody.

W jaki sposob zaoszczedzisz czas cwiczac splitem?? bo tego jakos nie rozumiem.
[B]Koniecznie muszę robić to ACT lub FBW?[/B]
nikt cie do niczego nie zmusza tylko proponuje najlepsze rozwiazanie po za albi666 ktory "wciska kit o splicie."

albi666:sam od tego zaczynalem i nie narzekalem...
To ze ty zaczynales splitem i pewnie do tej pory nigdy nawet nie cwiczyles FBW to nie znaczy ze ktos ma robic to co ty.
zobaczysz ze jak juz sie wczujesz w splicie to nie bedziesz chcial go na nic zamienic
Piszesz same glupoty.
kwestia tylko ulozenia odpowiedniego treningu i dobrgo polaczenia partii w poszczegolne dni treningowe
Nizej widze ze podales podstawowe bardzo populanre polaczenie parti miesniowych, chociarz nie wiesz nic o autorze nie znasz jego stazu itp, poprostu nie wiesz nic o nim a juz dajesz propozycje planu treningowego.

Dopiero zaczyna ACT
ma jakies doswiadczenie FBW
jest na poziomie "zaawansowanym" SPLIT (ktory musi byc dopasowany do potrzeb i celow autora ktorych ty nawet nie znasz)

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 597 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5764
To ze ty zaczynales splitem i pewnie do tej pory nigdy nawet nie cwiczyles FBW to nie znaczy ze ktos ma robic to co ty.
Ja mu nic nie kaze robic tylko proponuje split ktory jest moim zdaniem najbardziej popularnym rodzajem treningow i masz racje ze nie cwiczylem FBW jeszcze, co nie znaczy ze nigdy nie zaczne. A Ty
Bery cwiczyles splitem ? Moze tak jak ja nie cwiczyles innym planem treningowym w tym wypadku splitem a mowisz ze sie nie nadaje dla poczatkujacego. Ja cwiczylem splitem od poczatku i wiem ze to nie takie straszne.

Nizej widze ze podales podstawowe bardzo populanre polaczenie parti miesniowych, chociarz nie wiesz nic o autorze nie znasz jego stazu itp, poprostu nie wiesz nic o nim a juz dajesz propozycje planu treningowego.

Po prostu podalem takie popularne ktore bedzie dobre a jak chcesz to ok podam inne opcje. klatka+nogi/biceps+triceps+przedranimie/ plecy+barki albo... klata+plecy, barki+bic, nogi+tric (troche dziwnie to wyglada ale mozna bylo by sprobować) moj znajomy tak cwiczy...to akurat kwestia kazdego z osobna co komu lepiej pasuje.

Dobra nie bede sie klocil co jest lepsze on sam zdecyduje co jest dla niego dobre...proponowal bym Ci sprobowac jednego i drugiego, wyciagnac wnioski i wybrac to co bedzie Ci bardziej pasowalo... pozdro.

liczy sie wytrwalosc i walka z samym soba...
bo to co Cie nie zabije to cie wzmocni ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcje..

Następny temat

FBW po splicie,plan do oceny

WHEY premium