SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenie "dzień dobry" - nie dla początkujących?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 459
Witam serdecznie
Na wstepię o mnie:
lat: 24, 86kg, 190cm, postawa- mizerna:)
doświadczenie: kiedyś w domu trochę prubowałem się pomęczyć ale myślę że to mało istotne.

Od stycznia chodzę na siłownię, znajomy polecił nam trening (prosze spojrzec załącznik). Bardzo fajnie to wygląda, ćwiczy się super, jednak trener z siłowni zarzucił nam że jakiś idiota nam wybrał te ćwiczenia że mamy za mało doświadczenia do nich. Z tego co się orientuje to wiekszosc cwiczen jest bardzo podstawowych.
Największe "ale" miał do skłonwó "dzień dobry" (przyznam że mi też wydawały się trochę nie bezpieczne dla zdrowia, ale biorąc pod uwagę że wykonuje je z naprawde minimalnym obciazeniem to nie powinno byc zadnego problemu) no i pytanie do Was, czy faktycznie są one takie niebezpieczne? Jeśli dobrze pamiętam to on nam zasugerował zebysmy robili martwy ciag na wyprostowanych nogach (i chyba taki nie pełny) gdyż mamy za słabo rozwiniete biodra. Z tego co tu wyczytałem to Martwy ciąg jeszcze bardziej chyba jest skierowany do doświadczonych ludzi wiec co waszym zdaniem najlepiej robic?
Myślałem nad unoszeniem tułowia z opadu, ale wole sie dopytac kogos z wieksza wiedza:)

Z tych wszystkich cwiczen jeszcze wiosłowanie sobie zamienilismy z wykonywania go ze sztanga na wiosłowanie na maszynie (też sugestia tego trenera, chyba dobra nie?)

pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
kolego drogi wrzuć cały plan i wypłnioną ankietę działu to ci ktoś pomoże :)

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zły, na początku powinno się uczyć techniki na wolnych ciężarach.

Zaawansowany to może być podrzut- dość ciężko by to szło gościowi, który nie ogarnął RDL'a.

Co do treningu się nie wypowiem, bo go nie widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 459
heh, myslalem ze dolaczylem zdjecie z calym planem, widac cos zrobilem zle, juz to poprawiam i zaczynam od ankiety:

Płeć : M

Wiek : 24

Waga : 86

Wzrost : 190

Cel treningowy : Poprawa sylwetki, zrzucenie brzucha i ogolny rozrost miesni:)

Staż treningowy na siłowni : krotkie przygody z domowymi cwiczeniami - ogolnie staż zerowy

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu : siłownia z full osprzetem

Dieta : jestem w trakcie wdrażania, nie mam ułożonej wyliczonej diety, ale powoli przechodze na prawidlowe odzywianie sie, jak juz sprawdze co mi smakuje a co nie to wtedy uloze sobie porzadna diete:)Ogolnie narazie jem duzo i zdrowo zeby rosnac:D

Przeciwskazania medyczne : brak (teoretycznie moge miec delikatna rwe kulszowa, ale jestem w trakcie badan, delikatny bol biodra w treningu jest nie odczowalny)

Zażywane suplementy : narazie brak, po jakims czasie napewno zaczne cos wcinac:)

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiady- ok 25kg, MC-nie wiem;p, wyciskanie 50kg

i moj plan:
dzien I (klata,barki, tric, brzuch)
1)wyciskanie sztangi na plaskiej s1-12pow. s2-9 s3-9
2)wyciskanie sztangielek w lezeniu na lawce skosnej s2-9 s3-6 s4-6
3)wyciskanie sztangielek w gore siedzac s3-12, s4-9, s5-9
4)Rozpietki na skosie s4-9, s5-9, s6-9
5)Unoszenie sztangielek bokiem w gore stojac s5-9, s6-9, s7-9
6)Prostowanie ramion z drazkiem gornego wyciagu stojac s6-9, s7-9,s8-9
7)Skłony tułowia na maszynie w siadzie: s7,s8,s9- 20powtorzen
8)spinanie tułowia w leżeniu s8,9,10 - max

dzien II( nogi plecy bic)
1)Przysiady ze sztanga na karku s1-12, s2-9, s3-9
2)Uginanie nog na mszynie w lezeniu s2,s3,s4 -9powtorzen
3)Wiosłowanie sztnaga w opadzie tułowia nachwytem s3-12, s4-9, s5-6
4)Przysiady wykroczne ze stangielkami s4,s5,s6- 9 powotrzen
5)Wiosłowanie sztangielka w opadzie tułowia s5,s6,s7- 9 powtorzen
6)Skłony DZIEN DOBRY z gryfem na karku s6,s7,s8- po 9 powtorzen
7)Uginanie ramion ze sztanga podchwytem stojac s7-12, s8-9, s9-9
8)Uginanie ramion ze sztangielkami chwy mlotkowy, s8-6, s9-6, s10-9
9)Wspiecia na palce jednej nogi z hantlem w dloni: s8,9,10 - po 20 powtorzen

I tka na przemian plan I i II , 3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
doprawdy nie wiem jaka uczelnia wypromowała tak owego instruktora, ale zaproś go na forum z chęcią z nim to przedyskutuję:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 459
Antos098, to prosze napisz z czym sie nie zgadzasz? A raczej co Ty myslisz o tym cwiczeniu DzienDobry i co Ty mi radzisz.

Dodam jeszcze że ten człowiek to największy demotywator jakiego w życiu spotkałem, nie wiem jak zachowuja sie standardowo trenerzy na siłkach ale ten zamiast wytłumaczyc co sie robi zle i jakos zmotywowac to sie smieje z nas i jezdzi po nas...az odechciewa sie cwiczen..

Zmieniony przez - cinek966 w dniu 2013-01-14 10:44:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Zacznijmy od aspektu zdrowotnego, piszesz o rwie kulszowej co może być błędne. Polecam Ci byś udał się do specjalisty na zbadanie m. gruszkowatego. Często zapalenie m. gruszkowatego jest mylone z rwą kulszową, a objawy są podobne - promieniowanie raz do jednej raz do drugiej nogi, bóle biodra.

Piszesz dalej, że masz 0 staż na siłowni, bardzo ważne jest w takim przypadku rozruszać serce - najważniejszy mięsień. 20-30min na bieżni przez okres około 2 tyg, kiedy już to zrobisz możesz przejść do wdrażania się do treningu siłowego, ale też stopniowo: na początek trening obwodowy (ACT), gdzie ktoś z boku będzie dbał o Twoją technikę wykonywania ćwiczeń. Zaczynasz od 1 obwodu 3x w tyg, w kolejnym tygodniu dokładasz 2 obwód, w kolejnym będziesz już robił 3 obwody itp aż dojdziesz do 5 obwodów na 1 sesji treningowej, wtedy już Twoja kondycja i cały aparat ruchu oraz gorset mięśniowy z pewnością będzie gotowy do cięższej pracy wysiłkowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 459
Co do mojego zdrowia to za tydzien ide juz do specjalisty wiec powinno sie niedlugo wyjasnic co i jak. Jesli chodzi o rozgrzewke to miejwiecej zawsze tak robimy, ok 10-15min na rowerze a potem tyle samo na bierzni. Trening faktycznie moze dostosuje bardziej pod to o czym piszesz, Dzieki za pomoc:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze spalaniem mięsni!

Następny temat

Trening na mase do sprawdzenia

WHEY premium