SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy nogi powinno robić sie na początku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 29
Czy nogi powinno sie robic na początku?
Moj jeden kolega twierdzi ze nie powinno, poniewaz latwiej jest napompować nogi bo sa większe i tez bo grawitacja i robienie potem jakich kolwiek parti górnych zle wplywa na serce bo serce potem musi napompowywac krew do gory .

A zaś drugi kolega twierdzi ze to nie prawda i ze "
Ronnie Coleman, fizjoterapeuci, wszyscy oni twierdzą że nogi się najtrudniej robi i powinno się na nie najwięcej siły poświęcić więc są na samym początku"
Co o tym sadzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689

Wiesz to są takie obiegowe teorie, o których sam nigdy nie słyszałem. Przypuszczam, że człowiek zdrowy nie mający żadnych problemów z krążeniem nie powinien sobie takimi rzeczami zawracać głowy.
Idealnie jest jak masz możliwość poświęcenie jednego dnia treningowego samym nogom bo to solidna partia treningowa i warto je tak trenować ale to nie jedyne połączenie treningowe i można łączyć je z innymi partiami.

Osobiście jeśli mam trening nóg połączony z innymi partiami to zawsze nogi idą na pierwszy ogień, nie dlatego, że rozkminiam zależności z krążeniem choć faktycznie takie mogą występować, trzeba by było zapytać lekarza ale dlatego, że nogi to ogromna partia treningowa i ćwiczenia na nogi są po prostu wymagające.

Trzeba zrobić sensowną rozgrzewkę przed tym treningiem i później być gotowym na solidne ćwiczenia wielostawowe jak przysiad, martwy ciąg, wykroki, itd to ćwiczenia nie dość, że wymagają solidnej siły to jeszcze stabilizacji ogólnej. Dlatego warto być świeżym, gotowym i w pełni skoncentrowanym przy tych ćwiczeniach.

Polecamy również: Trening nóg - podstawowe zasady dotyczące treningu nóg



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-29 11:12:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
W sumie to nie wiadomo o co dokładnie Ci chodzi , czy mając na myśli na samym początku tygodnia , czy na samym początku danego treningu czy w ogóle miałeś na myśli co innego ? Ćwicząc np. System Push Pull legs nie ma reguły w jakim dniu tygodnia wypadną Ci nogi. Tym bardziej nogi to osobny trening dla większości osób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Haha fakljna teoria tego Twojego kolegi a chociaż te jego nogi jakoś wyglądają albo zrobił na nich progress żebyś miał w ogóle podstawę do słuchania jego rad? xD
Takie rzeczy jak on Ci przekazuje to zaraz mi się kojarzy z typowymi bocianami i "ludźmi wymówki"

Ja sobie nie wyobrażam żeby najpierw zrobić chociażby barki i później zabrać się za nogi. Moje zdanie jest takie że na nogi trzeba poświęcić osobna jednostkę treningowa i zaczynać różniej od najcięższych ćwiczeń na te partie ;) i każda doświadczona osoba Ci to powie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30770 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870263
Dokładnie, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ćwiczenie nóg osobno. Wyjątkiem może być trening u początkujących, gdy ćwiczy się systemem fbw albo push pull, wtedy oczywiście nogi idą jako pierwsze (w fbw I czworoglowe w push, bo dwugłowe jednak robiłbym po plecach w dni pull). A teoria Twojego kolegi, brak słów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 89 Wiek 26 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2046
Cwiczenia na nogi to z reguły ciężkie wielostawy (zwlaszcza przy treningach FBW) stąd też docelowo powinno się je robić w pierwszej kolejności,ponadto mało osób lubi robić nogi a tak zrobisz na początku treningu i z bani.
Uważam że wyjątkiem w robieniu nóg w drugiej kolejności jest ustalenie konkretnego priorytetu w danym cyklu treningowym (np wielkie plecy) wtedy analogicznie robisz partie priorytetowa a następnie kopyta i reszta.
Natomiast co do kolegi to p******i farmazony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1469 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20831
To co ci napisał pierwszy kolega to kompletna bzdura, nogi to się pompuje na bieganiu lub na 2 seriach rozgrzewkowych na przysiadach. Żeby solidnie przetrenować tą partię, a że jest ona największa, bo to w sumie połowa ciała, to robi się ją w pierwszej kolejności, bo robi się ją najciężej. Wystarczy zrobić nogi 3 tyodnie z rzędu bez odpuszczania i się o tym przekonać, wtedy nie będziesz musiał się pytać i sam będziesz już miał odniesienie, jak faktycznie jest. Sam robię nogi w poniedziałki, właśnie z tego względu. Jak robiłem w piątki pod weekend, to wtedy najbardziej się nie chciało, bo już wszystko się odpykało oprócz nich, a tak to się ma z bani od razu, a plecy czy klata, to przecież sama przyjemność, bez rozkminiania się chodzi :)


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2022-11-29 14:16:58
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 443 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2123
Gdy jako pierwsze przećwiczysz nogi, to masz najbardziej podniesiony poziom testosteronu i hormonu wzrostu i wykorzystujesz je do ćwiczeń góry podczas tego samego treningu.
1

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6
I want to get big calfs.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
Jeśli nie masz jakiś mega dysproporcji to nogi zrób jako pierwsze bo to wymagająca partia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7616
Z reguły robi się je pierwsze bo po zrobieniu trica lub barków nie ma się siły i wielu odpuszcza już nogi. Na robię na początku nogi i później barki jak miałbym robić odwrotnie to ciężko się zdyscyplinować żeby dokończyć nogi do końca. Po 2 eyponpujesz się przy barkach i na nogi masz mniej motywacji i siły - ja tak mam, dlatego robię plecy, nogi, klatę jako pierwsze zawsze i później mniejsze partie ale min cel to wielostawowki. Jak twoim celem nie jest siła tylko sylwetka i rzeźba to żadna różnica.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ja wolę na początku robić np w FBW bo jak mam zrobić po innych ćwiczeniach i np łapy mam spompowane to kiepsko się mi trzyma sztangę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rezygnacja z MC i nowy plan do oceny

Następny temat

Problem z intensywnością treningu

WHEY premium