SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co właśnie wcinasz + rozmowy przy szamie vol. 9

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 133883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
wszystko prawie przerwa post bo jest wyrzut insuliny tylko jest on "krótkotrwały", szkoda sobie tym głowę zawracać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 287 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7182
170g płatków jakiś słodkich z lidla i 700 g mleka 0,5 ----> 931kcal , 35g Białko , 10 g tłuszczy , 174g Węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 443 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3585
właśnie o to chodzi, że takie krótkotrwałe zjawisko wpływa na to, czy możemy coś nazywać postem, czy nie - bo to logiczne, że niemal wszystko co posiada jakiekolwiek kalorie (w uproszczeniu ofc) powoduje wyrzut - ale właśnie jak mówisz, nie zawracałem sobie tym głowy, i pewnie zawracał nie będę, ot, ciekawostka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
placek z rodzynkami i brzoskwinia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Kawa nie ma kcal, tak jak woda/herbata/cola zero etc. Także to nie może przerwać postu w żadnym stopniu :P Nie bądźmy już takimi idealistami Niektórzy dopuszczają nawet spożycie / wypicie czegoś do 20kcal podczas zamkniętego okienka. Ale to już coś jest. Taka zwykła kawa, to pryszcz i ja mam to w tyłku ;)
Obecnie cola ZERO, a dzisiaj wpadło:

po treningowo 85g makaronu pełnoziarnistego + puszka tuńczyka + groszek mrożony + vinaigrette + mix + warzywa
później mix + 150g awokado + 200g piersi kurczaka + warzywa + vinaigrette i dobicie po chwili w postaci paprykarzu z kurczakiem, kiełbaską i boczkiem + 1x bułka otrębowa + 10x kromek chleba "baltonowskiego" -> trochę z wędliną, ketchupem i warzywami, reszta z masłem i domową konfiturą z jagód uwielbiam takie kanapki z masłem i dżemem -> wyrzut insuliny konkret!

i na koniec dnia wizyta w knajpie i wpadła sałatka grecka z grillowanymi krewetkami + dorada z grilla z kaparami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
jakby tak bardzo się doszukiwać prawdy to kawa ma kcal ale mało więc wyrzut insuliny jest ale bardzo krótki więc wystarczy to olać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Tak więc olewamy :) Nie wierzę, żeby filiżanka kawy na czczo zrujnowała efekty IF :P
A jak jest z Colą ZERO? Niby słodka i aż trudno mi wierzyć, że nie powoduje wyrzutu insuliny. Choć nie ma kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pistacje i jazda w cod
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
bo nie rujnuje, a co ma słodycz z coli do wyrzutu insy? słodzik tak samo nie wywala insy no może poza stevią która jest niewiadomą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 443 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3585
Post, słownikowo - czyli tak, jak jest to w założeniach IF, to czas w którym organizm nie przyjmuje do siebie najmniejszej ilości kcal - więc sama kawa (ok 2kcal w porcji) jest przerwaniem tego postu, jeśliby "czepiać się" szczegółów ;) Samej idei IF nie zrujnuje - ale jak mówię, dla bardzo restrykcyjnych osób nawet kawa odpada - i sam takie osoby znam Na kolację wleciało 400 gram mąki, 500 gram twarogu, rodzynki i rozpuszczona gorzka czekolada w formie naleśników ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko-przyswajalność

Następny temat

dieta do oceny dla ekto

WHEY premium