SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budujemy klatkę, odbiegajac od utartych zasad!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 98976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ronnie proszę o Pomoc.
Wiem ze sie znasz na klatce jak mało kto.
Ja ostatnie lata chyba zmarnowałem swój czas ćwicząc klatke.
Jak chyba u wiekszosci cwiczacych klatka to priorytet.
U mnie było podobnie.
Od zawsze katuję klatkę i to chyba jest najwiekszy mój błąd.Moje treningi są intęsywne.I czesto cwicze bo to kocham cwiczyc do upadku miesniowego.
Ale niestety to źle działa na moją klatke.
Zawsze wykonuje te ćwiczenia lecz zmieniam treningi co 6-8 tygodni.
Najczesciej o wyciskanie sztangi skoks,prosta, tak samo z hantlami, brama i rozpietki.
Czyli podstawowe cwiczenia.
Mam bardzo słabo regenerującą Się klatke która cwicze w poniedzialek a zakwasy są zawsze minimum do piątku wiec kiedy mają urosnąć.
Moj problem wynikał z psychiki zawsze skupiałem sie nie na tym aby klatka rosla ale tym samym mialem zle polaczenie klata-mózg jesli moge tak powiedziec.
Zawsze zalezalo mi na sile przez co kazda seria i cwiczenie bylo do upadku miesniowego a nie raz i pomoc partnera treningowego, co prowadzilo do zastojów.
Serie jakie wykonuje to 4/3/3 z tym ze 2 pierwsze cwiczenia ciezki czyli wyciskania a 3 cwiczenie rozciagajace czyli rozpietki albo bramka.
Wiec chcialbym abys uwzglednil to ze mam bardzo slaba regeneracje.
Oczywiscie chodzi mi o zbudowanie dobrej i masywnej klatki.
Moze czym dysponuje:
Ławka prosta,skos góra,dół poręcze, brama ale niestety tutaj chyba nie wypali to midl cos tam cos tam poniewaz mam tą bramę dosc blisko zawieszona i ma ona krótkie linki wiec tutaj sprawdzą sie tylko zwykle krzyzowania linek wyciagu do pasa.
Prosze Cie o Pomoc kąbinuje jak kon pod górke co tu zrobic.
I jakbys mogl to napisz zakres powtorzen.
Poruszalem tę kwestie juz nie raz na forum jesli chodzi o wyczerpania miesnia, i Apokalipsa zalecil abym wykonywal tygodnie kolejno 3,2,1,max zapasu powtorzen.
Wszystko wraz z treningiem mozesz znalesc umnie w profilu.
Czekam z niecierpliowsia na odpowiedz.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Od zawsze katuję klatkę i to chyba jest najwiekszy mój błąd.Moje treningi są intęsywne.I czesto cwicze bo to kocham cwiczyc do upadku miesniowego.


Nie martw się.Jak zaczynałem ćwiczyć -katowałem klatę 5 ćwiczeniami-w każdym używając wymuszonych powtórzeń-metody clustrowej.A jest to jedna z najintensywniejszych metod w arsenale kulturysty.

Mam bardzo słabo regenerującą Się klatke która cwicze w poniedzialek a zakwasy są zawsze minimum do piątku wiec kiedy mają urosnąć.



Akurat zakwasami bym się w tym miejscu nie przejmował-choć może to być oznaka że niebotycznie katujesz ten mięsień
Druga sprawa to dieta-czujesz się zmęczony,nie zregenerowany-znaczy jesz za mało.
Jedzenie to podstawa.

Moj problem wynikał z psychiki zawsze skupiałem sie nie na tym aby klatka rosla ale tym samym mialem zle polaczenie klata-mózg jesli moge tak powiedziec.

Połączeniem 'mózg-mięsień' w ćwiczeniach wielostawowych się nie przejmuj.Na dobrą sprawę w wyciskaniach etc. nie powinieneś czuć zbytnio klatki-choć to zabrzmi może dziwnie.
Izolacje-tutaj masz 'czuć' mięsień-jeżeli mind muscle nie ma-znaczy że technika zła.


Zawsze zalezalo mi na sile przez co kazda seria i cwiczenie bylo do upadku miesniowego a nie raz i pomoc partnera treningowego, co prowadzilo do zastojów.


Właśnie.
Tutaj może tkwić przyczyna.Staraj się nie robić ćwiczeń do załamania.To szok dla cns-przez co szybko blokujesz progres,ba nawet cofasz.


Jeżeli rzeczywiście chcesz zbudować klatkę:

Zostaw ego za drzwiami.
Plan dla ciebie-bez żadnych kombinacji:

1.Wyciskanie skos sztangi(ok 30st.) 4*6p
2.Pompki na poręczach w wersji na klatkę 4*8p
3.Rozpiętki na skosie dodatnim 2/3s *10p

1.Trzymasz się jednego zakresu w ćwiczeniach-w którym aktywujesz cns.Progresja oczywiście jest tu wpisana.
2.Technika,technika i jeszcze raz technika.Choćby ciężary miały spaść-trzymaj się pozycji technicznej.
3.Od ciężaru roboczego na 6p -odejmujesz 5/10kg.Tak samo w wypadku ćwiczenia uzupełniającego(pompek).Zawsze-w każdej serii zostawiaj zapas na 2/3p-z czasem zapas możesz zmniejszać-zbliżając się do końca mikrocyklu.
4.Co tydzień dokładka do ćwiczenia 1 -1,25/2,5 kg.W dipsach coś koło 1,25/2kg.


Zdaj relacje jak ci idzie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam witam
Co do zarcia to jem az za duzo a nie za malo ;)
Sila zawsze rosnie pierwsze 2 tygodnie a potem,zastój Boli ;)

Dobra ego zostawiam za drzwiami!
Ciagłe pytania ile wyciskasz itd. zrobily swoje.

Trening wydaje sie byc fajny, ale przyznam ze na poreczach nie jestem mocny bo nigdy tego cwiczenia nie robilem.I czy zalecana jest tu pomoc partnera jesli nie dam rady?

Co do relacji na pewno Ci zdam i jesli moge to poddam moja Klatke pod twoją Opieke.
Ale niestety jest jedno ale
Chodzi o to ze mam porecze ale kupilem MASIV firmy i są za wąskie.
Opyle je komus i zrobie sam te porecze aby mialy wygodny rozstaw .
Wiec zanim je sprzedam, zrobie nowe porecze minie Moj trenjng 6 tygodniowy i juz go dokoncze tak jak mam.Ale nastepne treningi beda juz na pewno po twojemu :)
Dzieki za cenne wskazówki i rady! :)

Zmieniony przez - Urgrok w dniu 2011-02-01 21:47:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
czy zalecana jest tu pomoc partnera jesli nie dam rady?

Raczej nie.Jeżeli naprawdę tak cienko z poręczowaniem-postaw na ćw. główne,w niższym zakresie.Ale problem powinien zniknąć dość szybko.

Chodzi o to ze mam porecze ale kupilem MASIV firmy i są za wąskie.
Opyle je komus i zrobie sam te porecze aby mialy wygodny rozstaw .


Wąski rozstaw ma swoje plusy.Jaka gdzieś to jest szerokość?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spokow
wiec dam na 1 cwiczenie porecze po 6p a wtedy wyciskanie sztangi po 8p.
Na tą chwile ci nie powiem bo mamy na silce zamontowane ;)
Postaram sie dowiedziec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W sumie 60cm nie jest źle.Możesz spokojnie robić.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Od kilku dni stosuje:
Wyciskanie sztangi skos (góra) 12,10,8,6
Dipsy 6,6,6,6
Sciskajace 12,10,8,6
MDS na Bramie 12,12,10

Ale chiałbym zdobyc troche siły na klacie I mam zamiar zrobic w dipsach 6,6,6,6+3,1 z dowieszanym ciezarem) bedzie dobrze ?


Zmieniony przez - cvfdbkz w dniu 2011-02-02 20:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ok Ronnie :)
Mozesz mi pokazac filmik z Youtuba jak poprawinie wykonywać technicznie te ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Chcecie dbac o klatke? to piszcie tez o TUT (rowniez odnosi sie do innych partii) sama zakresowosc powtorzeniowa i liczba serii malo daja- TUT, bedzie duzo lepszym wyznacznikiem, choc przesadne sie jego trzymanie tez dobre nie jest.

1cw ZLOTE weighted dips - niewatpliwie
2cw targetowe - gilotyna (dla bardziej kumatych) LUB hantle w malym skosie dodatnim
3cw kosmetyka- moga byc nawet rozpietki,byle wykonane na raczkach bramy-zeby nie tracic napiecia, co w przypadku hantli jest nieuniknione.

Wszystkie cw.zlote sa najlepsze, tylko ze w niektorych problemem bedzie dokladanie obciazenia, chociazby Pompki klasyczne-dobre cw. przemieszczajace cialo w przestrzeni, ale ze wzgledu na jego nieprogresywność zaleca sie wydluzenie TUT, dlatego porecze beda pod tym wzgledem o wiele korzystniejsze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłe 3 dni

Następny temat

BICEPS BEZ KOKSU

WHEY premium