SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budujemy klatkę, odbiegajac od utartych zasad!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 98968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 460 Wiek 56 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9386
Ronie tak sobie czytam ten artykuł i nie powiem ze mocno mnie zainteresował, ale do rzeczy klata u mnie zawsze jakoś kulała, za to barki zawsze górowały nad reszta teraz widzę ze możliwe były błędy w technice klatki, które to spowodowały:) Po twoim artykule ułożyłem sobie mniej więcej taki trening:
- dipsy 3 w formie rozgrzewki ok 10 powt bez dokladnia
- wyciskanie sztanga skos dodatni 4x6
- Wycisk ściskający 3x8
- Wyciskanie sztangielek pozioma/ wyciskanie siedząc 3x6
- Rozpiętki na bramie 3x10

Powiedz mi co o nim myślisz, niestety cwicze bez asekuracji więc niestety przy sztandze musze mieć zapas siły zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Rozgrzewaj się przed treningiem różnego rodzaju wymachami bez obc. itd..

Nie widzę dipsów-gdzie najmniej dźwigasz 100% swojej wagi-w tej roli.

wyc. skos sztangi -ok
tutaj jakieś uzupełniające wielostawowe -wyc. hantli na poziomej w jakiejś formie
sqzz press
brama

niestety cwicze bez asekuracji więc niestety przy sztandze musze mieć zapas siły zawsze

To akurat może wyjść na plus.Zostawianie zapasu nie wypala tak układu nerwowego,przez co możesz ćwiczyć dłuższy okres z pożądanymi rezultatami.

Ale z czasem przydałoby się naprawić ten problem.Możesz zakupić racka-lub trudnić kogoś do asekuracji
Bezpieczeństwo przy atakach ciężarowych to podstawa.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-04-16 22:15:04

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 460 Wiek 56 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9386
Rozgrzewaj się przed treningiem różnego rodzaju wymachami bez obc. itd..

Podstawowa rozgrzewka jest, bardziej myślałem o wstępnym zmęczeniu mięśnia, ewentualnie jakiś hantel moge sprobować nogami przytrzymac

tutaj jakieś uzupełniające wielostawowe -wyc. hantli na poziomej w jakiejś formie


dodac rotacje?

Zmieniony przez - Konik86 w dniu 2011-04-16 22:32:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3397
Art moim zdaniem niezły, ale mam jedno pytanie... Czy dipsy na klatkę to takie, w których tółw jest równoległy z ziemią? Jeśli tak, to nigdy nie wykonywałem tego ćwiczenia na treningach, ale chyba spróbuję. O konkretny plan się wypytywać nie będę, bo i tak zawsze układam sobie samemu na wyczucie.
P.S. SOG poszedł


Zmieniony przez - backstage w dniu 2011-04-16 23:52:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Podstawowa rozgrzewka jest, bardziej myślałem o wstępnym zmęczeniu mięśnia, ewentualnie jakiś hantel moge sprobować nogami przytrzymac

Bez sensu to wstępne zmęczenie.
Chcesz dipsować jak szalony?

Aktywuj centralny układ nerwowy ćwiczeniem eksplozywnym/balistycznym.

DB snatch lub plyo push-up 3x3p
Ciężary małe-śmieszne można powiedzieć.Liczy się dynamika.Masz wyrywać ciężar eksplozywnie.
Plyo push up-ręce wyżej niż nogi,będzie lżej.Bez obc 3x3

Wybierz coś z tych ćwiczeń-zrób przed treningiem,a cun będzie pracował na wyższych obrotach.


Rotacja ok.

Backstage-nie.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-04-17 09:32:08

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1374
odnosnie Twojego planu: pasi :)
wypróbuje dokładnie tak, jak napisałes.
napisze za jakies 4tyg czy jestem na dobrej drodze budowania klatki, odbiegając od utartych zasad! ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2601
Czy można stosować taki trening jak Ty opisałeś 2x w ciągu tygodnia?

Zmieniony przez - Cajmerek w dniu 2011-04-17 18:25:24

Dzień w którym powiemy że zrobiliśmy wszystko. Będzie pierwszym dniem naszej klęski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W tej opcji raczej nie.

Taki intensywny trening 2 czy 3 razy w tygodniu,byłby już specjalizacją.
Resztę partii wtedy trzeba by było traktować lżej.

Ale sesje bym urozmaicił-np. w treningach skupiać się na różnych aspektach klatki tj. grubość,szerokość...itd.

Tyle że do specjalizacji podchodzi się w skrajnych przypadkach-kiedy mięsień BARDZO odbiega od reszty.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-04-17 22:15:19

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
cw. balistyczne to troche przesada - tam niestety trzeba myslec i byc w pelni skocentrowanym.

Dynamiczne - OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
No trzeba.

Ale rzut np. cięższą piłką w miarę bezpieczny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłe 3 dni

Następny temat

BICEPS BEZ KOKSU

WHEY premium