SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

21 lat, 180 cm wzrostu i 145 kg wagi POMOCY!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no przy takiej wadze to dieta "kartkowa" nie potrzebna bo ogranicz sie do przestrzegania tych kilku zasad żywienia i waga sama spadnie przy pomocy roweru/basenu/spaceru pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Z jednego prostego powodu, miesnie to killer kalorii same w sobie pala duze ilosci kalorii, ktore wlasnie chcesz palic i musisz, aby chudnac. Co prawda na ujemnym bilansie kalorycznym ciezko bedzie Ci rozwinac miesnie, ale mozesz zminimalizowac ich rozpad.

Wazne dla tego tez jest dobre ustalenie kalorii, z racj tego ze im mniejszy katabolizm tkanki miesniowej, to w pozniejszym czasie wiekszy stosunek miesnia do tluszczu (ktorego wczesniej sei pozbylismy) zachowujac przy tym miesien.
Prosciej, schudniesz z fatu zachowujac wiecej miesnia = same korzysci.

Blota, sory ale nie moge sie z Toba zgodzic, wazne jest wpajanie zasad zywienia od samego poczatku, wazne jest ulozenie diety i obserwowanie organizmu, bo w pozniejszym okresie kiedy dojdzie do swojej wymarzonej 100 moze sie okazac ze nadal zalega tluszcz, a im nizsza waga tym ciezej sie redukuje, dlatego tez waznym jest robienie wszystkiego od podstaw. Nie wystarczy obciecie jedzenia o polowe (to nie jest wyjscie), a dieta kartkowa jak to okreslasz jest najlepszym chyba "wsparciem" dla czlowieka ktory nie ma nawykow zywieniowych, bo patrzy na kartke i widzi czarno na bialym dzis musze zjesc to i to, tyle i tyle, a jak nie bedzie mial tego przed nosem, to latwo o odstepstwa wiem jak to jest, pisze z wlasnego doswiadczenia.
Co do makaronu, mozna go jesc, ale pelnoziarnisty, razowy, durum bialy owszem odpada, ale to samo tyczy sie ryzu i roznych kasz
Stawy i serce to mu wysiadzie jak nic nie bedzie robic i czekac az zejdzie do 100kg, albo i nie zejdzie.
Trzymanie diety przez 2-3 tygodnie to juz cos, pozniej jakis cheat meal, dla spokoju psychicznego i dalej cisniemy z dieta kilka tygodni, cheat meal i znow dalej nie dajmy sie zwariowac.

Do tego trening silowy rowniez pali duze ilosci kalorii, dobry, ciezki i intensywny trening na silowni jest imo niezastapiony, jesli chodzi o intensywnosc takiego treningu to dla kazdego jest inna, normalne ze 80kg koles poleci z nim szybciej i ciezej niz ktos o wadze autora czy mojej (chociaz zalezy to od stopnia wytrenowania), w dni nietreningowe, basen, spacer jak najbardziej.

Zmieniony przez - zyz w dniu 2009-05-16 11:53:51

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1989 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6423
musiałem to zawitac !
no kolego 145 kg to nie przelewka (sam mialem 146kg przy wzroscie 188cm).
troche sie kłóciłem z doswiadczonymi z SFD o swoich racjach głodówkowych i takie tam ale szybko zrozumialem ze mądrze kolesie gadają (ja co nigdy sie nie dawałem przekonac). w 8 miesiecy zrzucilem 43 kg :) zdrowo co najważniejsze i wyrobilem sobie zdrowe nawyki !

bieganie totalnie musisz sobie odpuscic ... rowerek bedzie lepszym rozwiązaniem.
zapisz sie na siłownie(siłownia to jak dla mnie najlepszy spalacz tłuszczu... o ile robisz FBW)

oblicz zapotrzebowanie kaloryczne ... poczytaj 10 wskazówek żywieniowych ...
ułóż sobie jakąs solidną diete ...

wrzuc to wszystko tutaj solidnie rozpisane :)
i słuchaj porad profków z SFD :)

i oczywiscie zapraszam do mojego dziennika tam możesz znalesc troche wskazówek ... oczywiscie polecam też blog Grrubasa
https://www.sfd.pl/grrubas/blog/wytopić_fat,_budować_mięśnie-t476430.html

koles ma ogarnięcie w redukcji :)

Zmieniony przez - Devi_Devi w dniu 2009-05-16 12:50:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
Devi_Devi , ty do mnie jestes przykładem ze idzie to zrobić, a chłopki z tej strony posiadają wg mnie ogromna wiedzę dlatego tutaj też napisałem. Co do diety obliczenia itd dziś będę obliczał wszystko :) dokładnie i na zakupy tj przed zakupami skonsoltuje się z wami . :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1989 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6423
najwazniejsze ze masz checi by cos ze sobą zrobic ! a nie płaczesz i siedzisz !
a wiedza tutaj jest ogromna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
Obecny wygląd:





Plan na jutro:

Śniadanie
Płatki owsiane – 60 g
2 jaja – 120g

II śniadanie
Pierś z kurczaka – 100g
Brokuły
garść orzechów

Posiłek przed treningiem:
Grillowana pierś z kurczaka – 100g
Ryż brązowy – 50g

Trening: 16-18

Posiłek po treningu:
Ryż brązowy - 50g
Grillowana pierś z kurczaka – 100g

Ostatni posiłek:
Sałatka z tuńczykiem – 50g

Trening obejmuje: Godzina szybkiego marszu (tętno ok. 140), trening siłowy (bicepsy, pompki, przysiady, brzuszki)



Zmieniony przez - Hpsi w dniu 2009-05-16 21:36:10

Zmieniony przez - Hpsi w dniu 2009-05-16 21:37:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Patrzac na diete nasuwa mi sie jedna mysl - glodowka.

Płatki owsiane - 60 g // wiecej platkow
2 jaja - 120g // wiecej jaj ( calych )


II śniadanie
Pierś z kurczaka - 100g // wiecej cycka
Brokuły // tzn ile ? 100 ? 200g ?
garść orzechów // nieznam takiej miary - gramy podawaj
Wrzuc z 50g ryzu do tego + zeby z orzechow wyszlo 15-20g tluszczy

Posiłek przed treningiem:
Grillowana pierś z kurczaka - 100g // ze 250g
Ryż brązowy - 50g // ok 100g bedzie lepszym wyjsciem, strasznie mala dawka wegli przy treningu, przy Twojej tuszy przyda sie imo wiecej i jesli nie przeszkadza Ci robienie treningu po posilku z warzywami i oliwa to dorzucilbym w iloscii 100 i 15ml jednego i drugiego.

Posiłek po treningu:
Ryż brązowy - 50g // malo. tez ok 100g
Grillowana pierś z kurczaka - 100g // malo ok 250g
I tutaj juz bym tak zostawil

Ostatni posiłek:
Sałatka z tuńczykiem - 50g // za duzo nazwa "salatka z tunczykiem nie mowi" ale jesli chodzi Ci o 50g tunczyka, to Łojezu, WIECEJ, minimum pucha, albo dwie, ewentualnie twarogu ze 200g + warzywo do tego, pomidor/ogorek

Oczywiscie gramature i "wiecej" podaje orientacyjnie, ona powinna wychodzic z Twojego zapotrzebowania, w przyblizeniu mozna stwierdzic na luzie ze to bedzie ze 4000-4200kcal - zerowy - chcialem Ci tylko zobrazowac, ze jedzenia jest po prostu za malo

Wiecej jedzonka -> szybszy metabolizm = wiecej spalonych kalorii.

Co do treningu, rozgranicz go, w sensie
Pn, sr, pt ( lub tam inne dni ) - trening silowy
wt,czw - trening aerobowy ( spacery 1h )
Trening silowy powinien byc taki abys nie dal rady juz za wiele po nim robic :D tzn powinienes czuc sie "sponiewierany", chociaz wczesniej pisales ze chcesz cwiczyc w domu i do silowni musialbys sie zmusic/przelamac - przelam sie same korzysci z tego bedziesz mial.

Co do treningu jeszcze, poczytaj o Full Body Workout ( FBW ) jest to trening calego ciala na jednej sesji treningowej trenuje tak od lat i mnie przypadl do gustu, a mozna sie nim sponiewierac super, przy odpowiednio duzym cierzaze i malych przerwach.

Zmieniony przez - zyz w dniu 2009-05-17 01:11:33

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
zyz czyli mowisz ze mam sobie na treningach dać w kosć, ustawić sobie.
Moja porozycja:
Dzis (niedziala) spokojnie spacer, do 1.5h puls kolo 140, jutro Pn spacer + wysiłek fizyczny leciuki, wtorek basen, sroda silka (poczytam o tym cyklu treningowym co mi zapronowales), czwartek znow spacer etc piatek silka, sobota spacer.


Co do jedzenia etc postaram się zrobić dokładny bilians tego co będe jadl. I ilościach przyządzanych rzeczy boje się ze porostu przybiore na wadze jedzac to :) (nie wiem czemu :) )

Wczoraj obliczłem, że moje zapotrzebowanie na białko (tłuszczu nie karmie :) ) to 160 g /dziennie, dodatkowo zapotrzebowanie kaloryczne to okolo 3400 kal dziennie. Powinnem się tego raczej trzymac co nie :) "?

Zmieniony przez - Hpsi w dniu 2009-05-17 07:13:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1989 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6423
Hpsi u mnie na dzienniku znajdziesz przykład prostego FBW ale strasznie męczącego !

co do diety

Płatki owsiane - 60 g // wiecej platkow
2 jaja - 120g // wiecej jaj ( calych )
tak jak pisał zyz
ale dorzuc jeszcze tłuszcze jakies do sniadania (orzechy) i możesz wrzucic suszone morele ;)
przed treningiem wrzuc jakies warzywa i tłuszcze(łyżka olive z olivek)

reszta wygląda w miare solidnie oczywiscie proporcje dosyc małe bo ja bym sie zagłodził :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8058
Twoje zapotrzebowanie na białko to minimum 250g.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pytanie i prosba plz

Następny temat

kilka pytań do redukcji

WHEY premium