SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

21 lat, 180 cm wzrostu i 145 kg wagi POMOCY!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
Witam serdecznie.
Chciałbym rozpocząć solidną dietę, gdyż zdałem sobie sprawę, że znajduję się w ciężkiej sytuacji. , Mam 21 lat, 180 cm wzrostu i 145 kg wagi. Ostatnio sporo czytałem na forum, jednak nie znalazłem żadnego przypadku, który w dużym stopniu przypominałby moją historię. Mam świadomość, że jest to ogromna nadwaga i chciałby zejść przynajmniej do 100 kg. Moja waga jest w znacznej mierze wynikiem młodzieńczej głupoty, więc przybliżę moją historię:
Miałem lekką nadwagę, odkąd pamiętam. W pierwszej klasie gimnazjum zacząłem chodzić na siłownię i brać odżywki, w międzyczasie trenowałem karate. W szczycie formy ważyłem 108 kg - teraz wiem, że to dużo za dużo. Problemy zaczęły się zimą w drugiej klasie LO. Kuracja na masę wymknęła mi się spod kontroli i wskazówka wagi zatrzymała się na 135 kg. Brałem wtedy masę różnych odżywek, białek. Potem było już tylko gorzej, na pierwszym roku studiów z lenistwa żywiłem się wyłącznie fast foodami i pizzą, w efekcie czego moja waga dobiła do 165 kg.
Zacząłem działać na własną rękę i schudłem do tych 145 kg, jednak od 4 miesięcy stoję w miejscu. Staram się w miarę utrzymywać dietę, ruszać się, jednak nie ma żadnych efektów. Ostatnio zacząłem biegać w miarę możliwości, gdyż przez trzy lata praktycznie w ogóle się nie ruszałem. Czy mógłbym prosić o jakieś porady, co zrobić, by waga zaczęła spadać?
W czasie biegu mam puls rzędu 160, natomiast w czasie szybkiego chodu 130. Wiem, że to bardzo wysokie wyniki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
Moim zdaniem powinieneś zacząć od samej diety + spacery. Jak schudniesz do rozsądnej wagi, to wtedy możesz się wziąć za bieganie.

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy takiej otyłości ja bym się udał do specjalisty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9378
wow... j/w lepiej udaj sie do specjalisty w sprawach zywienia, zapisz sie na kurs odchudzania.

no Pain no Gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Poczytaj: https://www.sfd.pl/Devi_Devi/Redukcja/WielkiPowrótNieMniejszegoKolesia-t497274.html
Chlopak schudl ponad 30 kg z podobnej wagi stosujac rady z forum...
Wykonalne...



Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-15 22:06:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 634 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5488
przy takiej otyłości bieganie odpada rozwalisz sobie stawy:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
No i z specjalistą mam problem, bo to są z lekka duże koszty a niestety nie stać mnie na to....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Innego sposobu nie ma...
Dlugi proces i cierpliwa praca nad soba...
Nie szukaj cudow, bo tylko poglebisz problem !

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-15 22:17:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
Nie szukam cudów, wiem ze czeka mnei bardzo długa prace i walka ze sobą, ale chciałbym usłyszeć od was jakieś rady co i jak robić, żeby to miało ręce i nogi ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 634 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5488
najpierw poczytać:)ułożyc diete a wtedy ci ją poprawimy:)PS-bolek wpadnij do mojego testu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Hpsi, poczytaj, zapoznaj sie i cos zaproponuj, a my poprawimy, podpowiemy itd...
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
Nitropump, zameldowalem sie !

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-15 22:28:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 214
ok to biorę się za czytanie i ułozenie sobie diety + cyklu treningowego (wg danych z pulsometru) tylko mam zapytanie do was jakie jest opytmalny puls w czasie cwiczeń?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pytanie i prosba plz

Następny temat

kilka pytań do redukcji

WHEY premium