SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

177cm, 79kg wagi - dieta na masę do oceny/poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
Witam wszystkich forumowiczów, od dawna przeglądam forum i w końcu postanowiłem napisać swój pierwszy post.
Od miesiąca jestem na diecie na masę i chciałbym się Was zapytać o jej ocenę, czy może coś w niej poprawić lub coś z niej usunąć. Dodam też, że od czasu jej stosowania przybyło mi na masie 4kg, miesiąc temu zaczynałem dietę mając 75kg wagi. Również chciałbym dodać, że mój budżet na dietę jest ograniczony i chcę się zmieścić w granicy 150-200zł miesięcznie, dlatego staram się wybierać produkty tanie. Odkąd zacząłem stosować dietę to prowadzę dzienniczek, w którym umieszczam dane ile dziennie spożyłem kalorii oraz białka, węglowodanów i tłuszczy.

Dieta:
Nie będę rozpisywał godzin posiłków, ponieważ nie są one stałe. Jestem osobą uczącą się oraz pracującą i ciężko jest mi utrzymać stałe godziny spożywania posiłków. Przy okazji dodam, że 3 razy w tygodniu odbywam trening w domu z hantlami, gdyż nie mogę sobie pozwolić na siłownię póki co, więc zainwestowałem w hantle 2x20kg. (poniedziałek: klatka piersiowa oraz triceps // środa: barki oraz nogi // piątek: biceps oraz plecy)

Śniadanie:
- 3 zwykłe pszenne bułki (3x60g) + ser/wędlina
lub
- mleko 2% 330ml, płatki czekoladowe 50g (lub płatki owsiane 50g)

Drugie śniadanie:
- makrela wędzona (200-300g), 3 zwykłe pszenne bułki (3x60g)
lub
- orzeszki ziemne solone (100g)
lub
- jogurty smakowe (około 350-400g)

Obiad:
- ryż biały (125g lub 200g)
- smażona pierś z kurczaka (150-200g) lub kotlet schabowy panierowany (100-200g)
- mix sałatek (np. z Biedronki) lub pomidory, buraczki, ogórki konserwowe lub papryka

Kolacja:
- twaróg półtłusty (100-125g)
- 1 lub 2 banany (po 120-150g jeden)
- 2 zwykłe pszenne bułki (2x60g)
- jogurt smakowy (350-400g)

Chciałbym dodać, że nie biorę żadnych suplementów, ani odżywek.
Proszę Was o opinię.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 582
Zamiast jogurtu samkowego ,naturalny z kawalkami swiezych owocow , to juz tylko tak na marginesie : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 781 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15668
Pierwsza sprawa, nie podałeś żadnych informacji o sobie, typu waga, wzrost, aktywność itp., itd.
Druga sprawa, 150 - 200 zł to niestety za mało, żeby jeść w sposób przynoszący efekty.


Zmieniony przez - Wouej w dniu 2014-12-26 18:49:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
200 zł da rade :
Źródła białka : mięso podroby serca, wątróbki itp
źródła węgli : na rynku wszelakie kasze za grosze
źródła tłuszczu: ,makrela , olej lniany , jajka
Warzywa : sezonowe , bulwiaste\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
Wouej
Pierwsza sprawa, nie podałeś żadnych informacji o sobie, typu waga, wzrost, aktywność itp., itd.
Druga sprawa, 150 - 200 zł to niestety za mało, żeby jeść w sposób przynoszący efekty.



Witam oraz dziękuję za odpowiedź. Wagę, wzrost oraz aktywność podawałem w temacie.
177cm wzrostu
79kg wagi
Aktywność: 3 treningi w tygodniu
- poniedziałek: klatka piersiowa oraz triceps
- środa: barki oraz nogi
- piątek: biceps oraz plecy
Co do miesięcznego wydatku to uważam, że 150-200zł wystarczy mi ze względu, że produkty są w miarę tanie.
Dołączam zrzuty ekranów diety mniej więcej oraz zapotrzebowanie kcal.
Pozdrawiam




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 582
Moim zdaniem kolacja powinna być białkowa , a nie węglowodanowa. A co do Twoich treningów , barki z nogami ? Czy to aby dobre ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
zmień białe pieczywo na razowe/pełne ziarno lub inne źródło ww kasza/ryż/makaron/ziemniaki , produkty przetworzone na bardiej naturalne(np na śniadanie jaja zamiast goudy). Bogactwo posiłków w makroskładniki takie, żeby zgadzał się bilans całodniowy(czyli jak wyrobisz się z ww w ciągu dnia to na kolacje możesz dać białko+tłuszcze, a jeśli nie to ww na noc też mogą być(oczywiście nie same tylko połączone z białkiem i tłuszczem)) Co do ww na noc są różne opinie, jedni jedzą inni nie, co spowodowane jest tym jak dany organizm na te węgle przed snem reaguje, ale tym na razie nie musisz się przejmować, ważne żeby bilans całodniowy się zgadzał. Ceny już nieaktualne, ale warto przeczytać jak cię ciśnie z kasą https://www.sfd.pl/Dieta_na_każdą_kieszeń_by_k3ho-t183005.html.

Jeśli to Twoje pierwsze kroki na siłowni to zajrzyj tutaj https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2014-12-27 01:50:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 781 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15668
Wydaje mi się, że banana zważyłeś ze skórką, ryż zważyłeś po ugotowaniu, może z mięsem zrobiłeś to samo. 200 zł miesięcznie to 6,6 zł na dzień na jedzenie, moim zdaniem jest to za mało żeby zbudować sensowną dietę, przynoszącą efekty, ale można kombinować, lepsze to niż nic Żarcie które podałeś to już koszt około 15 zł/dziennie (posługuję się cenami biedronkowymi), a za 15staka już można coś sensownego zmontować. Strzałeczka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 781 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15668
8 bułek - 0,29 x 8 = 2,32/// ser gouda - 1,5zł///makrela - 3zł///ryż - 0,4zł///pierś - 2,5zł///sałata -1,5zł///pomidor - 1zł/// twaróg - 1zł///jogurt - 2,5zł///banan - 0,7 zł RAZEM = 16,42 zł x 30 dni = 492 zł Nudziło mi się to policzyłem na oko to co wstawiłeś . Siemano!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
Beryl3
Moim zdaniem kolacja powinna być białkowa , a nie węglowodanowa. A co do Twoich treningów , barki z nogami ? Czy to aby dobre ?

Witam. W pierwszych dniach diety na kolację zjadałem twaróg z warzywami, lecz po paru dniach strasznie mi to zbrzydło, więc teraz na kolację miksuję twaróg, banana/y oraz jogurt smakowy i zjadam z dwoma pszennymi bułkami. Co do treningów, to czytałem, że najlepiej jest łączyć dużą partię mięśni z małymi, choć z drugiej strony sporo osób zaleca sam trening nóg w oddzielny dzień i dlatego tutaj mam dylemat, bo skoro nogi dam na inny oddzielny dzień to wyjdzie na to, że we środę będę robić tylko barki.

Wouej
Wydaje mi się, że banana zważyłeś ze skórką, ryż zważyłeś po ugotowaniu, może z mięsem zrobiłeś to samo. 200 zł miesięcznie to 6,6 zł na dzień na jedzenie, moim zdaniem jest to za mało żeby zbudować sensowną dietę, przynoszącą efekty, ale można kombinować, lepsze to niż nic Żarcie które podałeś to już koszt około 15 zł/dziennie (posługuję się cenami biedronkowymi), a za 15staka już można coś sensownego zmontować. Strzałeczka!

Posiadam małą wagę kuchenną, codziennie sprawdzam na niej co ile waży Banany ważę bez skórki (dlatego 250 g, bo 1 obrany ma około 100-150 g), torebka ryżu przed ugotowaniem waży 100 g, a że do obiadu zawsze biorę 2 torebki dlatego 200 g ryżu (po ugotowaniu oczywiście, że te torebki będą 3-4 razy cięższe), a surową pierś z kurczaka zawsze ważę przed usmażeniem.

Co do cen, to zapomniałem dodać, że sporo produktów biorę z domu rodzinnego (sery, wędliny, płatki, mleko, sałatki, piersi z kurczaka, schab itp.) Wydatki 150-200 zł, o których mówiłem tyczą się bułek, ryżu, twarogów, bananów, jogurtów oraz makreli lub orzeszków.
- zwykłe bułki pszenne kupuję po 0,18 zł
- ryż 1,55 zł za 4x100g
- twaróg półtłusty 2 zł 250 g
- orzeszki ziemne 6,86 zł za 500 g
- banany oraz makrela - tutaj różna cena
- jogurty różne smaki, 1,50 zł 400g

Dzień z makrelą:
8 bułek x 0,18 zł (1,44 zł), 200 g ryżu (0,77 zł), 125 g twarogu (1zł), 2 banany (1,40 zł), jogurt (1,50 zł), makrela (2 zł) == 7,34 zł/dzień || 220,20 zł/miesiąc

Dzień z orzeszkami zamiast makreli:
5 bułek x 0,18 zł (0,90 zł), 200 g ryżu (0,77 zł), 125 g twarogu (1zł), 2 banany (1,40 zł), jogurt (1,50 zł), 100 g orzeszków (1,36 zł) == 6,16 zł/dzień || 184,80 zł/miesiąc

dhr-88
zmień białe pieczywo na razowe/pełne ziarno lub inne źródło ww kasza/ryż/makaron/ziemniaki , produkty przetworzone na bardiej naturalne(np na śniadanie jaja zamiast goudy). Bogactwo posiłków w makroskładniki takie, żeby zgadzał się bilans całodniowy(czyli jak wyrobisz się z ww w ciągu dnia to na kolacje możesz dać białko+tłuszcze, a jeśli nie to ww na noc też mogą być(oczywiście nie same tylko połączone z białkiem i tłuszczem)) Co do ww na noc są różne opinie, jedni jedzą inni nie, co spowodowane jest tym jak dany organizm na te węgle przed snem reaguje, ale tym na razie nie musisz się przejmować, ważne żeby bilans całodniowy się zgadzał. Ceny już nieaktualne, ale warto przeczytać jak cię ciśnie z kasą https://www.sfd.pl/Dieta_na_każdą_kieszeń_by_k3ho-t183005.html.

Jeśli to Twoje pierwsze kroki na siłowni to zajrzyj tutaj https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2014-12-27 01:50:59

Dopiero teraz mi się przypomniało, że zapomniałem napisać o jajkach i jajecznicy Na śniadanie mam 3 opcje do wyboru, zmieniam w zależności od dnia.
I Opcja: pieczywo z wędliną/serem
II Opcja: płatki czekoladowe lub owsiane na mleku
III Opcja: jajka ugotowane na twardo, bądź jajecznica

Co do pory obiadu, ryż staram się wymieniać od czasu do czasu na makaron lub ziemniaki. Dziennie z moich obliczeń wychodzi na to, że dostarczam znacznie więcej białka, węglowodanów, tłuszczów oraz kalorii niż wynosi moje codziennie zapotrzebowanie, więc skoro efekty jako takie widać, to chyba jest progres A jako, że kiedyś miałem duży problem z przytyciem to 4 kg, które uzyskałem przez ostatni miesiąc jest dla mnie naprawdę dużym osiągnięciem.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Skoro zrobiłeś 4kg w ostatnim miesiącu to musisz przypilnowac swoich obliczeń bo większość tego co ci przybyło to tłuszczyku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o poradę nt. spalenie tkanki tłuszczowej i diety.

Następny temat

Redukcja masy ciała + trening mięśni brzucha i nóg

WHEY premium