SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

105kg, co najmniej 20 do redukcji na poczatek, prosze o pomoc fachowcow:)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 529
dam Ci rade, ,duzo samozaparcia i osiagniesz sukces
wygladalem podobnie jak Ty rok temu, waga 99kg, teraz jest 81 :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 225 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24315
Posilik niby sa dobrze ulozone ale 2000kcal to za malo. Tluszczu malo. Zalozmy ze waga zacznie spadac i czym bedziesz ucinal kalorie ? Bedziesz jadl 20g ryzu do obiadu? 2 machniecia widelcem? Dorzuc wiecej tluszczu i wegli, bedzie wiecej kalorii i potem bedziesz mial z czego ucinac (wegle) bo mysle ze na 105kg to bilans na 0 to cos kolo 3100.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otręby to węglowodany niestrawne, więc nie liczysz tego do bilansu. Jeśli jadasz płatki owsiane, to nie musisz dawać otrębów. Chyba, że masz taką pojemność żołądka, że potrzebujesz wypełniacza, by się nie obżerać .
Masz mało węglowodanów, więc nie olewaj warzyw strączkowych. Pomidory i ogórki są fajne, ale to prawie sama woda, a czymś musisz się najeść.
Brakuje Ci jeszcze orzechów oraz kwasów tłuszczowych wielonienasyconych DHA i EPA.
Albo wrzuć do jadłospisu tłuste morskie ryby, albo kup tran lub omega-3.
Wrzuć rozpiskę treningu siłowego, to zerknę.
I nie jeździj na czczo na rowerze, bo zredukujesz mięsień.
Pocieszę cię, ponad rok temu wyglądałem tak samo, 102kg/176cm, 107 w pasie, 113 na wysokości pępka. Także znam temat z praktyki
EDIT:
Jeszcze jedno. Nie olewaj czerwonego mięsa. Wołowina ma dużo lepsze właściwości niż kurczak i błędem jest pomijanie jej w diecie.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-07-03 09:57:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
dzieki za odpowiedzi. zatem tak jak zakladalem ochrzaniliscie mnie za mala ilosc wegli i tluszczy;) morales37 widze, ze troche cie podpytam, zatem... pomidory i ogorki lubie wiec nie zrezygnuje na stale, ale tak jak mowisz wrzuce jakies straczkowe. orzechy wloskie chcialem wlasnie dodac do sniadania, ale zrezygnowalem. zrobie to tak jak doradzasz. omega-3 tez mialem zamiar wrzucic. tluste ryby morskie lubie wiec bede urozmaical. wiesz, to na razie poczatek, pierwszy tydzien wiec nie wszystko na raz, chociaz i tak idzie mi niezle z dieta dzieki temu, ze najpierw duuuuzo poczytalem zanim sie zabralem. twoje posty rowniez:) 2-3 tygodnie i ogarne sie jakos w miare z tym wszystkim. pozostaje kwestia roweru z rana. jak widac mam baaaardzo duzo tluszczu a miesni jakkolwiek nie czwiczylem co najmniej 3 lata. dzis wlasnie ide 3 raz na silke wiec postanowilem jezdzic rano bo jako takich miesni nie posiadam mimo 106kg;) myslalem porobic 4 tygodnie trening obwodowy i wlasnie posmigac tym rowerkiem z rana, a potem po takim wstepie rozpisac juz porzadny trening silowy i wowczas rower przerzucic w inne miejsce. teraz nie daje rady po prostu robic aerobow po silce odrazu bo za cienko z kondycja i to masakra pedalowac czy biec w miejscu 40 minut. 15 minut dam rade, a jak wiemy te 15 minut w ogole nic mi nie da bo tluszczyk spala sie po 20. interwaly tez odpuszczam z poczatku bo kondycja slaba i jak to powiedzial trener po 15 minutach na rowerku-ooo widze tetno zawalowe kolega ma, ale inni maja wyzsze;) prosze cie jednak o rade gdzie dac rower jesli nie rano. dodam, ze to zwykly rower bo stacjonarne to masakra jak dla mnie. dzis pod wieczor jade do matki na weekend. bedac tam wrzuce rozpiske treningu jaki zamierzam robic przez 4 najblizsze tygodnie a i o wolowince z czasem pomysle, pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nie masz gdzie wrzucić to zrób ten rower rano. Ale nie na wysokim tętnie. Spokojna jazda na razie wystarczy. Pomidory i ogórki nie masz wyrzucać, bo są OK. Masz tylko dodać cokolwiek czym można się najeść.
Trening obwodowy na początek jest bardzo dobry. Zwiększysz wytrzymałość, poprawisz siłę, zredukujesz fat itp. I rób 3x w tygodniu. Jak będziesz w lepszej formie to FBW 3x w tygodniu będzie lepszy. Przeczytaj mój post o treningach redukcyjnych, tam masz napisane jakie ćwiczenia powinieneś brać pod uwagę robiąc rozpiskę.
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
morales37 za godzinke wybieram sie na trening. przeczytalem twoj post i posty podwieszone. mam jedno pytanie. chodzi mi o klatke na poczatek w treningu obwodowym. wyciskanie na plaskiej bedzie ok ale czy moge dodac jako drugie cwiczenie rozpietki czy na poczatek tego nie robic? zaproponuj jakies drugie cwiczenie jak mozesz, chyba ze jedno na razie wystarczy. planuje dzis tak:
1. unoszenie nog w podporze.
2. prostowanie nog w siadzie na maszynie.
3. uginanie nog w lezeniu.
4. wyciskanie na plaskiej.
5. rozpietki na plaskiej?
6. wysiskanie sztangielek na siedzaco albo wyciskanie na maszynie na siedzaco- pierwsze na naramienne.
7. unoszenie sztangielek bokiem w gore.
8. sciaganie drazka wyciagu do klatki.
9. i tu brakuje mi tez drugiego na plecy. martwy ciag odpada bo mam problem ze stopami i nie chce ich obciazac. wznosy barkow z hantlami to chyba nie najlepszy pomysl na poczatek. zaproponuj jakies drugie na plecy tylko blagam nie podciaganie na drazku:P
10. hantle na stojaco z supinacja.
11. modlitewnik podchwytem.
12. i na koniec triceps na maszynie, nie wyciag tylko takie jakby prostowanie ramion w dol siedzac, wiesz o co chodzi:)
i tu mam wlasnie dylemat. czy robic dwa cwiczenia na bice czy zamiast drugiego pobawic sie hantlem na przedramie. w sumie na stojaco z supinacja jak sie robi to przedramie jako tako pracuje wiec wystarczy. nie wiem tez czy dodac brzuch na maszynie ze zginaniem tulowia jako drugie i odpuscic uda lezac na maszynie. lepiej chyba tylko te wnosy na brzuch i pocwiczyc uda, zwlaszcza ze lydek nie zamierzam robic bo mi stopy nie wytrzymuja. 12 cwiczen i maly dylemat ktore wybrac. pomozesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 529
ty mengele, ty jestes *******onym nazista, czy ten nick tak przypadkowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening zaczynaj od najcięższych ćwiczeń, czyli:
1. Przysiady ze sztangą
2. Martwy ciąg
To są dwa najcięższe ćwiczenia. Nie wrzucaj ich do jednego treningu,m bo będzie za ciężko. Rozdziel sobie to na dwie rozpiski. W jednym zrób siady, w drugim ciągi.
3. Podciąganie na drążku/ściąganie drążka wyciągu
4. Wiosłowanie sztangą w opadzie
5. Pompki na poręczach (dipsy)
To są ćwiczenia angażujące conajmniej 2 stawy i duże grupy mięśniowe. One też powinny być przed wyciskaniem na ławce
6. Wyciskanie na płaskiej, skośnej, wyciskanie sztangielek,
7. Wyciskanie żołnierskie
To rób na końcu.

Taka kolejność jest prawidłowa ze względu na ilość zaangażowanych grup mięśniowych. Wrzuć do rozpiski 5-6 ćwiczeń, zrób sobie 2 rozpiski i rób je zamiennie.
Nie trenuj na maszynach, wybieraj wolne ciężary.
Prawdziwi twardziele robią przysiady i MC, jak wejdziesz na duże ciężary to zobaczysz dlaczego Uginanie nóg czy prostowanie nóg zostaw dla modelek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
No za tego nicka też bym Ci nie pomógł.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

Sklep.SFD problem

WHEY premium