SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śniadanie low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1205 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18014
Część czytałem że na redukcji dobrze się sprawdza śniadanie bialkowo tłuszczowe tylko zastanawia mnie jak to się ma do treningow. Przez 2 tygodnie w miesiącu ćwiczę rano na czczo co jest spowodowane pracą czy w te dni również po treningu można jeść taki posiłek czy lepiej zjeść zbilansowany albo wręcz przeciwnie i ograniczyć nawet tłuszcze w tym posiłku??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Kwestia celów oraz tego jak znosisz makroskładniki
Za duża ilość tłuszczy może zamulać np. ze wgledu na więcej cholecystokininy
Z drugiej strony za dużo węglowodanów też, najczęściej jak ktoś ma zaburzoną gospodarką cukrową
jeśli trenujesz dla siebie to zależy to tylko od Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
W śniadaniach białkowo-tłuszczowych nie ma żadnej magii, czy też nic nie przemawia za tym, by miały przewagę nad tradycyjnym modelem żywienia, także jak tylko po to chciałeś zmieniać swoją rutynę - odpuść.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wszystko zależy od własnych predyspozycji, jedni wolą od rana mniej objętościowe posiłki więc BT, inni mówią że węgle z rana ich zamulają, inni że bez dawki węgli nie potrafią wejść na obroty, więc to kwestia Twoich upodobań, a jeżeli trenujesz rano na czczo to tym bardziej po treningu jedz pełnowartościowy zbilansowany posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33139 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Bilans kcal ważniejszy niż rozkład posiłek czy makro ( przynajmniej na poziomie większości osób plus jak nie ma problemów zdrowotnych) ja osobiście a redukcji jem zbilansowane posiłki i super się czuje po węglach rano . Nie bawię się specjalnie w jakieś poodzialy BT tylko wszystko zbilansowane a jedynie około treningowo daje sporo więcej węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 321 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 5647
Ja od jakiegoś czasu zacząłem jeść śniadania bialkowo-tluszczowo, ale to przez to że rano na czczo łykam yohimbine. W samopoczuciu czy dostatku energii nie czuje różnicy, za to gorzej jest z jelitami, przez większą część dnia brzuch jest jakby nadęty i ciężej coś wydusić w WC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Nie ma to znaczenia pod kątem kształtowania sylwetki. Tutaj będzie istotna całość diety, czyli iosoc spożywanych kalorii, ilość składników odżywczych i na końcu ich jakość, a nie to czy zjeść sobie śniadanie, obiad, kolację, czy cała dieta będzie białkowo-tłuszczowa. Różnica jaką może mieć miejsce, to na pewno samopoczucie. Tutaj już indywidualnie każdy z nas może się czuć inaczej pod tym kątem. Druga kwestia, to smakowitość posiłków. Osobiście wolę pod tym kątem posiłki low carb. Nie widzę innych powodów, aby je wprowadzać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33139 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
driver94
Ja od jakiegoś czasu zacząłem jeść śniadania bialkowo-tluszczowo, ale to przez to że rano na czczo łykam yohimbine. W samopoczuciu czy dostatku energii nie czuje różnicy, za to gorzej jest z jelitami, przez większą część dnia brzuch jest jakby nadęty i ciężej coś wydusić w WC
Z ta johimbiną to zgłębic temat musisz bo już wielokrotnie na róznych grupach czytałem że według nowych badań wegle nie mają aż takiego wpływu na działanie johy jak sądzono
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jeden posiłek białkowo tłuszczowy za wiele nie zmieni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
To bez znaczenia generalnie jakie śniadanie zjesz pod kątem sylwetkowym. Znaczenie będą miały kcal. Celem takich sniadan jest niepodwyższanie insuliny poprzez brak węglowodanów, a więc kortyzol rano będziesz miał spory, bo on działa antagonistycznie z insuliną. Drugim plusem (ale mowa o sniadaniach BT z jajkami) jest to, że dostarczamy w nich choliny, która bierze udział w syntezie acetylocholiny - czyli lepsze myślenie. Sam zjedz i sprawdź czy lepiej sie czujesz, jeśli bez różnicy, to jedz tak jak ci wygodniej pamietajac, zeby było tam w pierwszym posiłku min. 30g białka na cały posilek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Nie każdy też potrafi funkcjonować bez węgli z rana. Kiedyś na siłę próbowałem jeść na śniadanie posiłki białkowo-tłuszczowe i raz, że mój mózg nie odpalał , to i tak czułem ciągły głód, dopóki nie zjadłem kolejnego posiłku, gdzie były już węgle. Szczególnie, że śniadanie jesz po treningu, to tym bardziej bym nie kombinował.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2648 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
tutaj moim zdaniem zdecydowanie nie ma co kombinować tylko celować w węgle, szczególnie tak jak Bzyku zauważył - cwiczysz w porach porannych i jest to Twoj posiłek potreningowy, więc zdecydowanie węglowodany powinny być w tym przypadku podstawą oczywiście zawsze możesz spróbować rozwiązania z posiłkiem "low carb", ale moim zdaniem nie sprawdzi się on zbyt dobrze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny [62kg]

Następny temat

Twaróg z makaronem - dobry posiłek?

WHEY premium