SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low carb na mase - fakty nie mity by qaz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 258000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Witam
Dla osób, które bardzo źle reagują duże ilości węglowodanów lub przyrosty masy mięśniowej obarczone są również dużymi przyrostami tkanki tłuszczowej mam pewne rozwiązanie, może nie nowe ale jak pokazują doświadczenia z siłowni bardzo dobre. Jak wygląda taka diet w praktyce :

Założenia podstawowe:
-Do obliczonego zapotrzebowania energetycznego dodajemy od 800-1200kcal
-Ustalamy podaż węglowodanów od 100 do 150g (Ew. 15% kcal z diety maksymalnie)
-Białko od 2 do 2,5g
-Resztę zapotrzebowania stanowi tłuszcz
-30% tłuszczu pochodzi z jednonienasyconych tłuszczy i 30% z wielonienasyconych resztę stanowi tłuszcz nasycony oraz ewentualnie MCT
- Nie wykonujemy ładowań jak Np. na CKD
-Dobra opcją jest sulementacja witaminami i minerałami (3-5 g soli i 3,5g potasu oraz minimum 600-800mg magnezu jest zalecane na diecie)



Suplementy:
-Kreatyna(każda forma)
-BCAA(opcjonalnie)
-Białko
-Witaminy i minerały
-Omega-3 w kapsułkach
-NO boostery( w stacku z kreatyną lub osobno)

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie:
-Jajecznica na Bekonie
-sałata , pomidor
-omega-3 1 g

Śniadanie 2:
-Schab
-Brokuły
-oliwa z oliwek
-omega-3 1g

Obiad:
-Makrela / Karkówka / kurczak/łosoś
-Szpinak z jajkiem
-Orzechy włoskie

Przed treningiem:
-Wpc
-Banan

Po treningu:
-Ziemniaki
-Stek wolowy
- Kalafior

Na noc:
-tuńczyk/odzywka białkowa oparta na kazeinie
-oliwa z oliwek

Jak widać dieta jest smaczna i prosta , cechuje ją brak przetworzonej i niezdrowej żywności co może zaowocować tylko poprawą zdrowia. Nie jest to tania opcja jeśli idzie o cenne za poszczególne produkty żywnościowe ale jak to bywa w życiu coś za coś. Oczywiście dieta jest tylko przykładem bez podania gramatury ale pokazuje jak budować menu całodzienne. Zapraszam do wklejania swoich jadłospisów i pytania o meandry dietetyczne z chęcią odpowiem.


qazar
Zobacz publiczny profil
Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika qazar
Znajdź więcej wiadomości napisanych przez qazar
Dodaj qazar do listy znajomych



Zmieniony przez - qazar w dniu 2007-05-30 20:16:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Założenia diety Low Carb
Dieta Low Carb jest jedną z bardziej efektywnych i racjonalnych rodzajów diet odchudzających. Nie zaleca, tak jak większość diet białkowo-tłuszczowych, całkowitego wykluczenia węglowodanów z diety czy spożywanie wyłącznie jednego makroskładnika, a jedynie ogranicza podaż węglowodanów (na początku do średnio 30% TDEE) na poczet tłuszczu. Co w efekcie ma wprowadzić nasz organizm w tryb czerpania energii z tłuszczu zamiast ze standardowego paliwa, czyli węglowodanów - prowadząc do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.

Efektywność i wady diety Low Carb
Dieta Low Carb jest zapewne jedną z najbardziej efektywnych i racjonalnych diet redukcyjnych. Daje nie tylko spore i szybkie efekty w redukcji wagi. Co więcej, jest zdrowa i nie prowadzi do znacznej utraty tkanki mięśniowej, co jest częstym problemem przy innych dietach redukcyjnych.

Największym minusem dobrze przeprowadzonej diety Low Carb mogą być finanse, ze względu na ilość tłuszczu i białka, które powinno się czerpać z produktów dobrej jakości, takich jak tłuste ryby, dobrej jakości wieprzowina, wołowina, orzechy itp niestety te rzeczy w większości nie należą do tanich. Jeżeli chodzi o skutki uboczne związane ze zdrowiem – jeżeli dobrze przygotujemy się i przeprowadzimy dietę Low Carb, nie powinny wystąpić żadne niechciane powikłania. Jednakże jeśli nie zadbamy o odpowiednią suplementację, zejdziemy zbyt nisko z ilością węglowodanów, nie zadbamy o produkty o właściwościach alkalizujących, błonniku czy nawodnieniu – dieta może prowadzić do szeregu nieprzyjemnych skutków ubocznych.


Oto kilka przykładów negatywnych skutków diety LOW CARB
spore obciążenie układu pokarmowego, wątroby, woreczka żółciowego oraz dwunastnicy
osłabienie, wahania nastroju, spadek libido.

Dieta LOW CARB nie sprawdzi się niestety u zawodników lub ektomorfików, którzy potrzebują dużego zapotrzebowania na węglowodany, aby wytwarzać więcej energii.

Jeżeli ktoś w okresie masy, chce się zdecydować na diete LOW CARB to posiłki powinny być bardzo bogate w białko, aby mogły nadrabiać brak węglowodanów, którym w większości zawdzięczamy przyrost masy.

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Qazar,

krótko i konkretnie
SOG już nie wejdzie
Będę sią zastanawiał nad zastosowaniem tej diety przy cyklu na masę (zaczynam od listopada)

Pozdro
Dareckyy

Ps. Musi nieźle wymiatać po połączeniu tej diety z HST, skoro w suplach przewidziałeś glukozaminę i MSM
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
jak to wieżchołek to ja czekam na dołek

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 6434 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 22173
TYLKO H S T!!!

Napis na grobie by mnie cieszył: Nie byle kto,bo byle czym się cieszył

- mafia tadkow niejadkow -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 298 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33505
Rozumie ze wegle jemy przez caly dzien. Z jadlospisu wynika ze w jednym posilku mieszamy wegle i tluszcze? nie wplynie to wzrost brzuszka? jakie proporcje wegli prostych do zlozynych? ile gluzkozy po trenningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
tak wegle ,to zlozone a po treningu glukoza lub carbo,a zalezy to od wagi i ilosci juz zjedzonych wegli ,optuje za tym aby ilosc wegli byla minimum 100g a max 150g ,mieszanie ww-b-tl nie wplywa na nic(moje zdanie )

Zmieniony przez - qazar w dniu 2004-09-16 20:29:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1213 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25292
1. Jaka powinna być ilość ww w dni nie treningowe.
2. Z normalnej diety masowej mozna przejsć od razu na ta diete , czy przechodić przez faze wprowadzenia 2 tyg <30ww.


Pozdrawiam
Andrzej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
okolo 100g wegli w dni nie treningowe, mimo ze to nie dieta ketogeniczna polecam te 14 dni do 20g wegli ,niech sie organizm nauczy spalac tluszc i czerpac z niego enrgie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SOGacz jak stąd do Ameryki!
zaczynam HST za miesiąć,muszę najpierw skończyć cykl na gęstość,potem 2 tyg.przerwy.

dietka mi się podoba,ale śniadanie,hm,jestem uzależniona od śniadań typu:
rano - grejfrut,ciemny chleb,masło orzechowe( 60% tł.),twarożek z maślanką,dżem cholernie wysokosłodzony, kakao z mlekiem i pół łyżeczki miodu

drugie śn. - płatki itd. wiesz o co biega

mogę tak zostawić? po prostu rano muszę na słodko,żadne jajka i bekony mnie nie zadowolą, bo choruję na depresję i poranki są najcięższe,tylko cukry mnie staiwają do pionu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Male pytanie

Następny temat

typ leptosomatyczny

Wiecej