SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] - Falowanie objętością, ćwiczeniami i priorytetami

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 26193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
R3qUi3M
Dzieki ronie ;)

Licze, że uda się to jeszcze poprawić w tym roku. Poniżej zarzucam jeszcze foty z 4 SIERPNIA 2018 vs 4 STYCZNIA 2019 (5 miesiecy roznicy)

Przod: https://imgur.com/a/9iM6OEw
Tyl: https://imgur.com/a/VIdwIuZ
Bok: https://imgur.com/a/Fz16R0W


Nie ma co gadać kawał solidnej roboty wykonałeś. Na pierwszy rzut oka widać przemianę i wygląda to na prawdę dobrze
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Dzieki rion :)

Dodam jeszcze ze na zdj. z 4 sierpnia byłem świerzo po treningu i troche byłem przypompowany. Na tych zdjęciach z dzisiaj natomiast to jedyne co przypompowało to zołądek bo dopiero zjadłem obiad :D Ale mimo to widać różnice i fajnie, że nie tylko ja to zauważam!

Teraz robie tak jak pisałeś te pare miesięcy wcześniej - skupiam się bardziej na podstawowych ćwiczeniach - martwy, przysiad, wyciskanie, OHP, podciąganie z obciążeniem. Postaram się wrzucić jakiś update za pare miesięcy. Piona i pozdrawiam!


Zmieniony przez - R3qUi3M w dniu 1/4/2019 7:48:15 PM

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
I tego się trzymaj ale czasem warto wrzucić fotki aktualnej do forumowej oceny bo zawsze ktoś spojrzy chłodnym okiem na formę, a sami często patrzymy na siebie krytycznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Jesli fotki maja byc wyznacznikiem to staraj sie je robić w tych samych warunkach, przy podobnym świetle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Kolejny trening za pasem. Musze przyznać, że czuje się mocno dobity dzisiejszym treningiem. 2 dni temu robiłem martwe ciągi 2x9 105kg. A dzisiaj praktycznie powtórzyłem lifty sprzed 10 dni w wyciskaniu hantlami na skosie, martwy rumuński, wiosłowanie - dokladnie taki sam ciężar, serie i liczba powt. co 10 dni wcześniej, a OHP wyszło to samo co 2 dni temu, podciąganie podchwytem również. A więc na wszystkim praktycznie STALL. Myśle, że powodem jest akumulacja zmęczenia bo to już w sumie 7my trening z częstotliwością 48h. Dzisiaj nie było jakiegoś hardcorowego obciążania osiowego tylko te rumuńskie martwe które jednak aż tak nie rozpieprzają mi regeneracji. Dzisiaj ogólnie zauważyłem znacznie gorsze samopoczucie od rana i żołądek wariował mi ponad pół dnia w robocie i wogole zapomniałem kreatynki zapodać ostatnio.

Dajcie znać Panowie co o tym sądzicie. Czy to już pora na deload czy jeszcze nie?

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Jak wariuje żołądek to może coś się przyplątało niefajnego? Jeśli taki stan przemęczenia będzie się utrzymywał to podbić miskę na kilka dni i więcej wypoczywać aby podciągnąć regenerację.
Ewentualnie tydzień lżejszych treningów dołożyć.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Po prostu jakis wirus, nie szukalbym przyczyny w treningu silowym i regeneracji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
OK. Jutro robie trening 2A czyli na początek klata 4ry serie po 5. Ostatnio takie coś leciało 5 dni temu i zrobiłem wtedy 80kg x6 x6 x5 x5 i to wszystko było PR. Pójde jutro i zobacze jak pójdzie klatka na początek. Jak będzie PR to znaczy, że jest dobrze ,a jak będzie STALL w pierwszej serii to obcinam wszystkie ciężary o 15-20% w tym dniu.

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Tydzień na tych samych ciężarach nie musi świadczyć o stagnacji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
R3qUi3M
OK. Jutro robie trening 2A czyli na początek klata 4ry serie po 5. Ostatnio takie coś leciało 5 dni temu i zrobiłem wtedy 80kg x6 x6 x5 x5 i to wszystko było PR. Pójde jutro i zobacze jak pójdzie klatka na początek. Jak będzie PR to znaczy, że jest dobrze ,a jak będzie STALL w pierwszej serii to obcinam wszystkie ciężary o 15-20% w tym dniu.


Dokładnie 1-2 trening na tych samych klamotach nie znaczy nic, na trening musisz patrzeć bardziej ogólnie zwłaszcza jak masz już jakieś doświadczenie. Lekkie niedospanie lub na przykład dzień cięższy i odbije się na treningu i ciężarach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test sprawnościowy

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium