SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] - Falowanie objętością, ćwiczeniami i priorytetami

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 26149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Dzisiaj jest sobota, wczoraj odpuściłem trening bo byłem kompletnie zajechany po robocie. Nogi dostały przez cały tydzień taki łomot, że dosłownie ledwo chodziłem. Dodatkowo wczoraj poszedłem na juwenalia Polibudy w Warszwie i skakałem jak wariat na Kulcie. Dzisiaj dalej czuje, że nogi mają dosyć... lewy nadgarstek też ma dosyć prawdopodobnie przez młot udarowy. Wygląda na to, że praca mi zjada mocno regeneracje. Waga wczoraj była w okolicach 74kg czyli coś tam spadło. Staram się podbijać kaloryke w okolice 3500kcal ale i tak czuje, że to mało bo w pracy przez 10h bez problemu pale grubo ponad 1000kcal. Moje zapotrzebowanie bez pracy fizycznej (praca siedząca w biurze) było w okolicach 2800 żeby utrzymać wage. Więc w obecnej chwili jestem gdzieś lekko poniżej mojego zapotrzebowania i organizm daje znać, że cisne za mocno. Dzisiaj i jutro planuje czysto się odżywiać i odpoczywać. Zobaczymy jak pójdzie trening w pon.


Zmieniony przez - R3qUi3M w dniu 5/18/2019 12:04:43 PM

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Jak się jest na minusie to przy pracy fizycznej prędzej czy później pokażą się oznaki zmęczenia zwłaszcza, że pracę masz dość ciężką.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Dzisiaj waga po porannej toalecie pokazala 73.3kg. Patrzac na siebie w lustrze nie widze zadnej roznicy w stosunku do tego jak wygladalem 7 miesiecy temu. Zapisalem sie na konsultacje do endokrynologa jutro. Podejzewam niedobor GH z uwagi na moje leczenie w czasach wczesnego dojzewania. Leczylem sie wtedy przez 3 lata podajac egzogennie GH kazdego dnia pod okiem specjalistow w celu uzupelnienia niedoborów. Wg publikacji naukowych okazuje sie ze w 90% przypadkow u osob leczonych na niedobor GH w okresie mlodocianym wystepuje takze niedobor GH w okresie doroslym... moze akurat sie zalapie na te 10%....

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Nie ma co czekać tylko faktycznie zrobić komplet jeśli miałeś takie leczenie, a może jak gdzieś będzie słabo z hormonami pod okiem lekarskim podbijesz do odpowiedniego poziomu. Niestety kiepski poziom hormonów może osłabić znacznie efekty pracy na siłowni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Najgorsze jest to ze taki niedobor to nie tylko slabszy progress na silowni ale tez problemy sercowo naczyniowe i krotsze zycie (pomijam sprawy zwiazane z ew. depresją czy chorobami natury psychologicznej co tez juz kiedys przerabialem a pozniej nauczylem sie z tym zyć). Ciezka sprawa panowie ale bez paniki... najpierw lekarz pozniej badania i zobaczymy co wyjdzie.

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Bo faktycznie zmiany hormonalne potrafią napsuć życia, już nie chodzi tylko o samą sylwetkę ale na wahania nastroju czy depresje. W sumie to wszystko jest ze sobą powiązane bo jak sylwetka mimo wkładania pracy wygląda kiepsko to na głowę tez to siada nie fajnie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
Ty mnie rozumiesz brachu :)

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Bo ja sporo lat temu też miałem hormony anaboliczne bardzo nisko, jak to powiedział mój endo taki urok po prostu.
Poziom hormonów stały ale zawsze w dolnej połowie normy bez wahań, później wprowadzenie odpowiedniego odzywiania poprawiło sytuację. Ale dalej muszę sporo pracy włożyć w to żeby formę poprawiać, a przez długi czas stałem w miejscu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2765
SQT low-bar
72.5kg x5
80kg x3
87.5kg 4x10

BP
57.5kg x5
62.5kg x4
67.5kg 2x12 x11

Hipki
87.5kg 2x12

HPUP
10kg x12 x9

OHP
45kg x6
50kg x9 x7

Cable flys
23kg x13 x10

Jak widać OHP cos nie domaga na wyższych zakresach powt. Nie rozumiem tego do konca. Dzisiaj była wizyta u endokrynologa i w środe będą badania wiec dowiemy sie niedlugo co tam w trawie piszczy.

Niemożliwe to potencjał możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Musisz wyczuć ohp bo na wyższych zakresach z reguły trzeba lepiej dopiąć rdzeń, poza tym może gdzieś triceps być zmęczony po BP

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test sprawnościowy

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium