SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 193375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
unoszenie oczywiscie z przytrzymaniem. Power wymach - pamietam ze czulem prace kaptura i gornych czesci plecow ,gorno -boczntych . Unoszenie fajnie bardzo,lekki ciezar wiec ruchy bardzo dbale wykonane , power wymach , dobrze by bylo zeby ktos mnie nagrał przy tym. Glownie zwracam uwage na to zeby przedramie przez caly ruch szlo pionowo, reszta ciala przypomina pozycje przy wioslowaniu hantelka, niewiem czy dobrze, podpieram sie o czesc laweczki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Na początku staraj się opisywac dokładne odczucia bo to po części pozwoli nam czy dobrze technicznie idzie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
rycerzu rionie -


Fbw
Goblet squat 15/15/15 4010 -> to jest to z kettlem/talerzem ?
Ściąganie drążka wyciągu górnego 15/15/15 ( wszystkie 3 fazy ściągania zaakcentowane) 4010 - zwyczajne cwiczono na gore plecow ?
Wyciskanie naprzemienne hantli stojąc 15/15/15 4010 - na co to jest cwiczenie , jak to wyglada?
Wycisk ściskający poziom ( talerz) 15/15/15 4010 - na co to jest cwiczenie , jak to wyglada?
Uginanie hantli siedząc skos dodatni 15/15/15 4010 - na biceps ?
Prostowanie na wyciągu górnym z rozrywaniem 15/15/15 4010 - na triceps? Jak to wyglada ?
:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Dlatego już tydzień wcześniej pytałem czy znasz wszystkie ćwiczenia

Goblet dokładnie to z kettlem lub hantlem trzymanym z przodu.
Ściąganie drążka to jest klasyczne ściąganie wyciągu górnego jednak podielone na każdą z faz czyli najpierw retrakcja i depresja łopatek z pełnego rozciągnięcia, później ruch ściągnięcia na dół, powrót do góry wraz z pełnym rozciągnięciniem najszerszych.
Żadnego wyginania do tyłu łokcie nie wychodzą za obrys pleców.

To jest wyciskanie hantli stojąc na barki, ale naprzemiennie czyli raz prawa raz lewa ręka fajnie zrobi barki i wzmocni rdzeń.

To jest ćwiczenie na klatkę piersiową. Kładziesz się na ławce poziomej chwytasz talerz jak do pacierza między dłonie i wyciskasz talerz góra dół i mniejsza średnica telerza tym lepiej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Uginanie jak na tym filmiku https://exrx.net/WeightExercises/Biceps/DBInclineCurl tylko głowa leży na ławce i czyli całe ciało jest w jednej linii ramiona swobodnie zwisają w pionie i uginasz podchwytem. Tutaj mi daj info co czujesz podczas ćwiczenia bo to ważne, która głowa bisepsa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Prostowanie na triceps to klasyczne prostowanie na wyciągu, ale jest jeden trik czyli jak trzymasz drążek to jak prostujesz go to starasz się jakby rozerwać go na boki wiadomo, że nie rozerwiesz bo dłonie są zaciśnięte na drążku ale da to fajną symulację dodatkową dla tricepsa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
OK SUPER DZIEKI !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
W razie jakichś niejasności zawsze pytaj bo po tych 1-2 tygodniach zachowawczych trzeba zacząć trenować na 100% możliwości.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
tak wiem,te są takie sprawdzajace,bo swieta,bo silka zamknieta,bo poczatek itd :) zostyaly mi też 3 ostatnie dni w tej pracy w pizzy ;) palka sie przegła jak mawial klasyk :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
TomaszAZ
tak wiem,te są takie sprawdzajace,bo swieta,bo silka zamknieta,bo poczatek itd :) zostyaly mi też 3 ostatnie dni w tej pracy w pizzy ;) palka sie przegła jak mawial klasyk :)


Ale coś w formie i ilości treningów w skali tygodnia się zmieniło czy na razie zostaje wszystko jak do tej pory?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium