SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Lowcarb Life - Stronger Athlete

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 449802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Dampaz
W mojej pracy głównej- cateringowej to jednak jest jeszcze coś takiego, że jak zacznę kogoś namawiać, że musi jeść więcej to często się speszy i ucieknie- nie zamówi.
Więc bardzo często muszę nawet wspierać ich takie zachowania.
No ale cóż, pracę też chce mieć, chodź tego w cholerę nie lubie

Tak naprawdę jestem więźniem "tendencji" społeczeństwa...

A tendencja jest taka że "dobra, przechodze na dietę". Dieta, a co to? Przechodzę? To co potem wrócisz do opychania się syfem tak? Więc to tylko okres/stan przejściowy, a to powinno byc racjonalne odżywianie przez całe życie..

Ps. Sam lepszy nie byłem jak kilka lat temu prowadziłem tu dziennik kulturystyczny. Redukcja z 122kg na 90kg (okres agresywnych mas/ redukcji), to co po redukcji do mcdonalda i 10 cheeseburgerów na raz.



Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-18 09:44:25


Właśnie dlatego nie lubię terminu "dieta", bo dieta ma datę zapadalności. Mam dietę do "x.x.xxxx". Wolę sformułowanie odżywianie i zmianę nawyków żywieniowych, niż zmianę diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Dokładnie, ja wręcz nie używam słowa "dieta". Dla mnie dieta to jakaś forma wyrzeczeń, odmawiania sobie. A to wszystko można, tylko z głową.
Niestety ta głowa najczęściej zawodzi.

Widzę po ludziach, którzy wiedzą, że sie zdrowo odżywiam i te pytania "głodny chodzisz nie? Ciężko jest?" .
A ja w chwili obecnej nie mam wyrzeczeń, nie odmawiam sobie tego co lubię. Bo czy koniecznie muszę jeść te fastfood i syfiaste słodycze, skoro nawet nie mam na nie ochoty...

Prawda jest taka, i tutaj nie ma dyskusji, że kilka lat temu to ja nie przełknął bym kurczaka bez panierki z bułki tartej i tony keczupu. Jak i nie jadłem 3/4 produktów spożywczych, które jem teraz (np. pieczarki, rukola, brukselka, kapusta kiszona), a teraz się zajadam. Wole naturalne, dobrze doprawione i soczyste mięso. To co pisałeś, syfiaste jedzenie zaburza odczuwanie smaku i smakuje nam wszystko co mega intensywne.
2

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Dampaz
Dokładnie, ja wręcz nie używam słowa "dieta". Dla mnie dieta to jakaś forma wyrzeczeń, odmawiania sobie. A to wszystko można, tylko z głową.
Niestety ta głowa najczęściej zawodzi.

Widzę po ludziach, którzy wiedzą, że sie zdrowo odżywiam i te pytania "głodny chodzisz nie? Ciężko jest?" .
A ja w chwili obecnej nie mam wyrzeczeń, nie odmawiam sobie tego co lubię. Bo czy koniecznie muszę jeść te fastfood i syfiaste słodycze, skoro nawet nie mam na nie ochoty...

Prawda jest taka, i tutaj nie ma dyskusji, że kilka lat temu to ja nie przełknął bym kurczaka bez panierki z bułki tartej i tony keczupu. Jak i nie jadłem 3/4 produktów spożywczych, które jem teraz (np. pieczarki, rukola, brukselka, kapusta kiszona), a teraz się zajadam. Wole naturalne, dobrze doprawione i soczyste mięso. To co pisałeś, syfiaste jedzenie zaburza odczuwanie smaku i smakuje nam wszystko co mega intensywne.


Taka racja, wolę się najeść w opór dobrego mięsa i warzyw niż słodyczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
tak apropo jak robicie brukselki ?
1

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Woda, sól, 20min na gazie i nic więcej nie trzeba.
Lekko chrupiaca mega, jak czipsy do filmu
2

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
rescuediver
tak apropo jak robicie brukselki ?


Kilka opcji:

- kroję w plasterki i podsmażam z boczkiem lub czosnkiem i na maśle
- gotuje na parze
- kroje na pol blanszuje i smaze z maslem/boczkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
opcja z czosnkiem i boczkiem na masle bedzie gitarraa ... a pytam bo kipilem a nigdy nie robilem .. Wiesz zmieniam nawyki zywieniowe

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
rescuediver
opcja z czosnkiem i boczkiem na masle bedzie gitarraa ... a pytam bo kipilem a nigdy nie robilem .. Wiesz zmieniam nawyki zywieniowe


Albo na boczku, albo na maśle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
na smalcu

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
A ja robię jeszcze w sosie curry ze śmietanką. Sos niestety na oko, proporcji nie podam.
Fajna jest też tarta z brukselką, którą zalewa się mieszanka jaj/smietanki/sera. W wersji odchodzonej zamiast części smietanki daję jogurt.
Ja często także gotuje mix warzyw na parze, w tym brukselkę i jem to z różnymi dodatkami. Może być tylko bułka tarta na masle, jak do kalafiora. Może być chudy sos serowy z mozarellą, może być pesto albo humus czy sos z tahini. Zachęcam do eksperymentowania z róznymi smakami. Mam chęć spróbować jeszcze z masłem orzechowym Aha i do tych warzyw jakieś mięsko i jest super posiłek, a zmieniając sosy i skład warzyw nie jest monotonnie.
3

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktail na bazie białka serwatkowego

Następny temat

Przepis na fajne placuszki na kolacje ?

WHEY premium