SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Lowcarb Life - Stronger Athlete

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 446888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
FighterX
Jakość ma bardzo duże znaczenie. Ale też trzeba pamiętać, że kalorie nie zawsze są dobrym miernikiem ile powinniśmy jeść.


to wymaga duzego doswiadczenia , lat pracy nad soba , setek przeczytanych ksiazek i wielu metod sprawdzania reakcji organizmu
2

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Dampaz
Najgorsza to jest "skrajność" czyli przesadzanie w jakimś kierunku, tzn. opychanie prowadzi do opychanie, jedzenie syfu prowadzi do jedzenia większej ilości syfu, otyły łatwiej tyje itd.

Balans, który widze tutaj podoba mi się.
Zdroworosądkowe podejście wymaga uporządkowania. To często nawet trudniejsze niż pójście w skrajność "tylko zdrowe odżywianie"

Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-18 09:14:48


Balans musi być, ale czasem lubię robić sobie "wyzwania" jak np w styczniu robię detoks od kofeiny, czyli kawa bezkofeinowa jak coś i zero napojów energetycznych, plus jak co roku wskoczę na keto.
Dlaczego tak robię? bo kofeina to narzędzie, które może tłumić pewne braki w diecie, bądź problemy w orgnizmie, które maskujemy kofeiną i podniesieniem kortyzolu wypijając ją.
...
Napisał(a)
Usunięty przez FighterX za pkt 4 regulaminu
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Wyzwania nie są złe, bo są "krótkotrwałe" ale np. odrzucenie całkiem kawy i innych przyjemności "bo tak" to już zasadnicza skrajność.
Tak jak i picie 5-8 kaw dziennie...

Mamy tendencję w społeczeństwie że każdy chce wszystko "na hura", już teraz. Stąd się biorą diety 1000kcal, warzywno owocowe, które de fakto najlepiej się sprzedają. No i ten "efekt jojo" i inne sruje muje .

Małymi kroczkami do celu
2

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
cos mi siw tu zdublowalo
2

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Dampaz
Wyzwania nie są złe, bo są "krótkotrwałe" ale np. odrzucenie całkiem kawy i innych przyjemności "bo tak" to już zasadnicza skrajność.
Tak jak i picie 5-8 kaw dziennie...

Mamy tendencję w społeczeństwie że każdy chce wszystko "na hura", już teraz. Stąd się biorą diety 1000kcal, warzywno owocowe, które de fakto najlepiej się sprzedają. No i ten "efekt jojo" i inne sruje muje .

Małymi kroczkami do celu


Jeżeli kawa nie działa, to pij bezkofeinową i nie rezygnujesz z przyjemności
A ludzie chcą wszystko na skróty, szukają magicznych pigułek, które dadzą szybkie rezultaty. Mojej żony koleżanka jak usłyszała od lekarza, że ma poważne niedobory, to od razu pytanie jaką odżywkę wziąć, na co moja żona mówi "diete zmień", bo była dramatyczna, to od razu był problem, bo co to że dietę się zmienia, to tak się nie da.
Albo księgowa ma cukrzycę typu 2 (wyleczalną) i jej córka też (ale nie wiem czy pierszego czy drugiego typu). Córka nie pije normalnej wody, tylko smakowe "bo innych nie umie przełknąć", a na śniadania w weekendy tylko ciepły chleb "z dużą ilością masła" i dużą ilością dżemu, bo córka nie lubi masła, więc ten dżem to maskuje. No kurva, jak słyszę takie rzeczy u osób z cukrzycą, to mnie bierze... a na koniec mówią, że one nie mogą schudnąć.
Kurła ciekawe czemu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Bo ludzie nie rozumieją też jednej rzeczy.
Żeby chudnąć trzeba jeść, tylko inaczej dobierać produkty.

Ile walczyłem z prywatną klientką chciała 1000kcal na cateringu, po 3 dniach udało się ją przekonać na 2000kcal (i tak średnio przy wadze 72kg, ale zerowa aktywność).
Po 4tyg, -3.5kg na wadze

Ale to skrajne przypadki gdy jestem w stanie kogoś przekonać...
Niestety, czasem zrozumienie prostych rzeczy przychodzi najtrudniej...

Mój Ojciec podobny przykład:
Cukrzyca, bierze tabletki, to co.. Zjemy sobie żelki a potem łykniemy tabletki nie, przecież tak to działa?
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
a co po co sie w uj kasy na leki wydaje zeby je brac i czerpac z zycia to co najprzyjemniejsze haha

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Dampaz
Bo ludzie nie rozumieją też jednej rzeczy.
Żeby chudnąć trzeba jeść, tylko inaczej dobierać produkty.

Ile walczyłem z prywatną klientką chciała 1000kcal na cateringu, po 3 dniach udało się ją przekonać na 2000kcal (i tak średnio przy wadze 72kg, ale zerowa aktywność).
Po 4tyg, -3.5kg na wadze

Ale to skrajne przypadki gdy jestem w stanie kogoś przekonać...
Niestety, czasem zrozumienie prostych rzeczy przychodzi najtrudniej...

Mój Ojciec podobny przykład:
Cukrzyca, bierze tabletki, to co.. Zjemy sobie żelki a potem łykniemy tabletki nie, przecież tak to działa?


No właśnie, to jest najgorsze, że to wszystko można wyleczyć i poprawić jakość życia, zdrowia, ale ludzie nie potrafią poukładać sobie w głowie tego, że jak to bez chleba, że jak to bez słodyczy, że jak to bez czekolady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
W mojej pracy głównej- cateringowej to jednak jest jeszcze coś takiego, że jak zacznę kogoś namawiać, że musi jeść więcej to często się speszy i ucieknie- nie zamówi.
Więc bardzo często muszę nawet wspierać ich takie zachowania.
No ale cóż, pracę też chce mieć, chodź tego w cholerę nie lubie

Tak naprawdę jestem więźniem "tendencji" społeczeństwa...

A tendencja jest taka że "dobra, przechodze na dietę". Dieta, a co to? Przechodzę? To co potem wrócisz do opychania się syfem tak? Więc to tylko okres/stan przejściowy, a to powinno byc racjonalne odżywianie przez całe życie..

Ps. Sam lepszy nie byłem jak kilka lat temu prowadziłem tu dziennik kulturystyczny. Redukcja z 122kg na 90kg (okres agresywnych mas/ redukcji), to co po redukcji do mcdonalda i 10 cheeseburgerów na raz.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-18 09:44:25
3

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktail na bazie białka serwatkowego

Następny temat

Przepis na fajne placuszki na kolacje ?

WHEY premium