SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]Fryto/Dziennik treningowy

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Dzięki. Na pewno będzie fajnie, jak zawsze w Krakowie

Postanowiłem zrobić coś nowego. Nie ukrywam też, że moim priorytetem jest boks, dlatego niedługo będę musiał zacząć budować wytrzymałość mięśniową i większa ilość powtórzeń się przyda. Jeszcze góra 2 miesiące treningu z ciężarami i przejdę do treningów z własnym ciężarem ciała. Setki pompek, podciągnięć na drążku, przysiadów + ćwiczenia plyometryczne i szybkościowe.

A tak w ogóle to i tak już jestem dobrze wytrenowany i przyzwyczajony do dużej objętości, także mam tylko leciutkie DOMSy.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A wyjaśnisz mi, jaka jest dla Ciebie różnica między rwą kulszową a dyskopatią?
Bo ja może nieuczona jestem, ale na studiach to mnie uczono, że jednym z objawów dyskopatii jest rwa kulszowa. Nie zawsze dyskopatia daje objawy rwy kulszowej, ale tez nie każda rwa kulszowa jest spowodowana dyskopatią, a np. zespołem mięśnia gruszkowatego.
IMO zamiast czekać na wizytę u neurologa, potem na rezonans (ok. 3-6 miesięcy jak nie dłużej czekania), dobrze by było, gdybyś poszedł do dobrego fizjoterapeuty, najlepiej specjalizującego się w metodzie McKenziego. On Cię dobrze zdiagnozuje i powinien naprawić.

No i dopóki nie wyjaśnisz, co się dzieje, to naprawdę siady i MC won, a w innych ćwiczeniach również góry, zalecana jest szczególna dbałość o technikę.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Dzięki za dobre rady. Zobaczymy jak będzie ze zdrowiem po weekendzie i wtedy będę decydował co dalej z treningami. Wtedy też zastanowię się jakie decyzje podjąć w sprawie tej kontuzji, bo wiem, że czekanie 6 miechów na dowiedzenie się czegokolwiek to nie jest najlepsza opcja. Być może zrobię tak jak mówisz, albo pójdę prywatnie do jakiegoś specjalisty.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Decydującą rolę odgrywa tutaj czas i zdecydowanie 6 miesięcy to za długo. Czekam na wieści w takim razie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Bardzo fajny dziennik :) Poza tym kojarzę Twój nick z pewnego forum bokserskiego do tego podpis w sygnie i wszystko jest jasne :) Trochę mnie dziwi mimo wszystko że z jednej strony nastawiasz się na boks a z drugiej trenujesz z ciężarami ? Czy to nie jest błąd ? ;p Tak czy siak powodzonka życzę dla fana boksu i FMJ. Będę śledził ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Pod pewnym względem na pewno jest błąd, ale boks to też hobby, a nie sposób na życie. Zawodowcem już nie będę, także trzeba to wszystko wypośrodkować, aby zmaksymalizować przyjemność . Swoją drogą, przede mną (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem) 8 tygodni siłowni - 4 tygodnie planu, który wykonuję obecnie + 4 tygodnie aby pobić rekordy siłowe. Po tym okresie zamierzam się przerzucić na boks + crossfit i skończyć z ćwiczeniami typowo z siłowni.

A mogę wiedzieć jaki jest twój nick na tym forum (strzelam, że chodzi o bokser.org)?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Tak bokser.org, mój nick tam un4given. Kojarzę Cię z tematów o Mayweatherze xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ostatnio już bardzo rzadko się tam udzielam. Twój nick również kojarzę.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
24.03.2014 Poniedziałek
Dzień treningowy PULL

Miałem 3 dni przerwy od treningów. Wczoraj wróciłem z Krakowa. Micha oczywiście nie była trzymana, żadnego liczenia kcal, jakość też pozostawiała wiele do życzenia. Do tego 2 dni picia wódki, ale z umiarem . Nie mniej jednak jeśli chodzi o żarcie to i tak jestem zadowolony, bo nie było tego 'obrzydliwego obżarstwa', które przytrafiało mi się za każdym poprzednim razem, gdy odwiedzałem przyjaciół w Krakowie. Poza tym weszło bardzo dużo spacerowania. W sobotę przeszedłem z 15km, aż mi się odcisk na stopie zrobił.

Było mega zaje**ście, ale się skończyło. Dziś spałem 10 godzin, trzeba było odespać. Wczoraj jeszcze 3,5h stałem w pociągu, aż mnie kolana i dolny odcinek kręgosłupa rozbolały.

Te 3 dni przerwy dobrze mi zrobiły pod względem kontuzji. Biodra w ogóle nie czuję i o dziwo rwy kulszowej również nie, ale dla bezpieczeństwa i tak zrezygnuję w tym tygodniu z MCNPN i zrobię same żurawie. Także pod względem zdrowia - przerwa jest ok. Pod względem formy - nie . Strasznie mi się nie chciało, aż mnie nachodziły myśli, żeby całkiem zrezygnować, ale jednak się przemogłem i w sumie wszedł całkiem fajny trening.


Trening:
1) drążek podchwyt na szerokość barków 5 serii
6x2,5kg/6x5kg/6x7,5kg/5x10kg/4x12,5kg

2) żuraw 1x10 + 10x6
3) wiosłowanie sztangą 5x12
50kg/55kg/60kg/70kg/75kg

4) martwy ciąg 2x15 (75kg/85kg)
5) unoszenie bokiem 4 serie
30x4kg/15x6kg/15x6kg/15x6kg+15x4kg+20x2kg

6) szrugsy na suwnicy smitha 3x20 (40kg/50kg/70kg)
7) uginanie ze sztangą łamaną na modlitewniku 3 serie: 3x10-15 (15kg/17,5kg)
8) wyprosty tułowia na ławce rzymskiej bokiem 4x10 (cw/5kg/10kg/15kg)
9) unoszenie na tylny akton barków w leżeniu przodem na skośnej 3x12kg (2kg)
10) face pull 4x15
10 min cardio

Komentarz:
Jak wspomniałem wcześniej, na początku treningu straszna niemoc. Ciężko się wraca do treningów po przerwie, nawet tak krótkiej. Pierwsze 2 serie wiosła z większym pochyleniem i lepszą techniką. Kolejne 2 serie już gorsza technika i bardziej pionowo, ale inny bodziec - większy ciężar. Martwy zrobiłem sobie całkiem dodatkowo, jako że wykonuję tylko żurawia na dwugłowe i trzeba było sobie coś dołożyć. Jednak 15 powtórzeń w martwym 'zabija'. Spociłem się niemiłosiernie. Reszta standardowo.

W tym tygodniu zamierzam jechać normalnie. Ostatnie 3 tygodnie przed Wielkanocą będę jechał dokładnie tym samym planem, z tym, że wejdę na mniejsze zakresy powtórzeń, z większą ilością serii i większym ciężarem. Mam nadzieję, że pozwoli to zachować progres siłowy do końca cyklu.


Dieta:
Już bardzo dawno nie robiłem pulpetów (chyba pierwszy raz odkąd prowadzę ten dziennik), a szkoda, bo są mega smaczne i mega ekonomiczne pod względem czasu. Dorzuciłem do zmielonego fileta z kurczaka odrobinę drobno posiekanej cebuli, marchewki i papryki oraz mieszankę różnych przypraw.

1) budyń + odżywka białkowa
* kiwi + big milk
2) puplety z ziemniakami i papryką
* 2 kiwi
3) mozzarella + orzechy nerkowca
4) jajecznica na maśle klarowanym z chlebem razowym + awokado
5) chleb razowy z masłem orzechowym + orzechy nerkowca


Kcal: 3050
B: 180g
T: 128g
W: 296g





Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A jak długo ciągniesz już bez przerwy?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF a młody wiek

Następny temat

Redukcja czy rekompozycja?

WHEY premium