SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja. Jak zacząć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
Witam. Postanowiłem się wziąć w końcu za siebie, ale w końcu ostatecznie :)

Wiek; 18 lat
Wzrost: 172/3cm
Waga: 70kg

WYMIARY

Talia: 85cm
Pas: 90cm
Biceps: 26/30cm- lewy ; 27/31cm- prawy (przy wyprostowanej ręce/napięty)
Łydka: 36cm- prawa 35cm- lewa
Udo: 53-lewe 54-prawe
Klatka- 90cm

Ogólnie mam takie pytanie czy na początek dieta jest potrzebna, ponieważ nie mam możliwości, aby na razie trzymać diety (jem to co uszykują), więc czy na początek wystarczy wyeliminować słodycze, cukry (węglowodany proste), tłuszcz zwierzęcy jeść mniej, ale co te 2-3h i dodać treningi?

Prosiłbym o jakieś wskazówki na początek :D



















Zmieniony przez - Amator99 w dniu 2017-05-20 13:02:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
Zaczynalem z troche gorszej sytuacji i u mnie to wygladalo tak ze jadlem to co bylo po prostu, za to nie jadlem w ogole slodyczy, cukierkow, ciastek itp. Polecialo ze 105kg na 90kg:). Zacznij chodzić na silownie 3x w tygodniu, trenuje systematycznie, nie omijaj treningow i cwicz ciezko. Cardio/interwaly itp nie beda potrzebne na razie. Dorzucisz je stopniowo jak już nie będzie szło. Oczywiscie to nie pozwoli ci chodzic z krata na brzuchu czy cos ale na pewno do 15/16% tkanki tlusczowej zejdziesz i bedzie to juz wygladalo w miare okej. Jak ci sie marzy krata to wtedy juz trzeba kombinowac z dieta albo chociaz liczeniem kalorii i makroskladnikow. Mam nadzieje ze pomoglem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu odejmij -300 kalorii i ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest. Co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttps://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Każdy z nas ma dietę to sposób odżywiania. Myślę, że w Twoim przypadku wystarczyło by wejść na neutralny bilans kaloryczny i wspomóc to przemyślanym treningiem siłowym.

Oba wymienione czynniki w tej materii będą działać naprawdę silnie w celu poprawy estetyki sylwetki.
Dlaczego nie jesteś w stanie sam przygotowywać jedzenia w wieku 18 lat?





Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 15:11:04

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 15:11:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
dudee

Dlaczego nie jesteś w stanie sam przygotowywać jedzenia w wieku 18 lat?

Jestem, lecz u mnie nie przyjęłoby się, że ja jem coś innego niż wszyscy




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 15:11:04

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 15:11:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dlaczego nie?
Jeśli mój syn miałby się zdrowo odżywiać to nie zakazałbym mu tego.

W jaki sposób zatem zamierzasz poprawić jakość swojej sylwetki?


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 16:04:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Czyli rodzice pozwolą Ci dopiero wtedy, gdy będzie już za późno i będziesz miał problemy zdrowotne? Jedyne co Ci pozostaje, to wprowadzić aktywność i czekać aż znajdziesz pracę, aby nie być na utrzymaniu rodziców.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
dudee
Dlaczego nie?
Jeśli mój syn miałby się zdrowo odżywiać to nie zakazałbym mu tego.

W jaki sposób zatem zamierzasz poprawić jakość swojej sylwetki?



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-20 16:04:53


Na początek zero cukru, zero słodyczy, ograniczyć też owoce i tłuszcz zwierzęcy. Dodać treningi cardio w domu, jeżdżę też na rowerze. Zobaczymy jak to się sprawdzi przez pierwszy tydzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Podstawą kształtowania sylwetki są treningi siłowe a nie cardio, czy rower. Tego typu aktywny wypoczynek można dodatkowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.
Tego rodzaju aktywność fizyczna (bez treningu siłowego) może wręcz pogłębić problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 407
domer
Podstawą kształtowania sylwetki są treningi siłowe a nie cardio, czy rower. Tego typu aktywny wypoczynek można dodatkowo.


Na chwilę obecną nie chcę kształtować sylwetki (bo nie ma z czegi) tylko po prostu zrzucić zbędny balast :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 90kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 76kg

WHEY premium