SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Trening Kettlebells rożnymi metodami [HS, SF, GS]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
panteon ja wiem ,bawię się 8 i 16 żonglując .Jedynie chciałem sprawdzić czy wogóle mi wyjdzie 32 .Wyszło i już póki nie polepszę techniki odstawiam go.Uznaję zasadę żeby lepiej wyuczyć się poprawnej techniki:)
MaGor dokładnie tak. W 1 filmiku jak się robi żonglerki od 1:10 min ?Próbowałem i nie wychodzi.Fajnie fajnie to wygląda bez szarpań.:)

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Przemzi

W 1 filmiku jak się robi żonglerki od 1:10 min ?Próbowałem i nie wychodzi.

To jest jedyna okoliczność kiedy nie powinno się obracać dłoni. Inaczej mówiąc: kluczem do zrobienia tego tricku jest trzymanie odważnika przez cały czas w chwycie młotkowym, bez kręcenia nadgarstkiem. W górnej pozycji popychasz rączkę (ważne: popychasz - jeszcze nigdy nie udało mi się zrobić tego w drugą stronę) energicznie do przodu, tak jakbyś chciał kogoś lekko uderzyć i od razu podstawiasz otwartą dłoń tam gdzie się jej spodziewasz.

A ja muszę popracować nad rzucaniem i zmianą kierunku ustawienia ciała. Widzę, że Tobie to dobrze wychodzi.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Gdybym miał tylko 32, to nie wiem co bym robił.
Zaczynałem od 12kg. Nie było to wiele, ale wystarczyło na umęczenie się i naukę techniki (w różnych konfiguracjach tych obu rzeczy ); Potem z czasem coraz więcej i więcej i tak do 24. Czy tam nawet wyciskań 28kg
Ważycie (i Wycisk też) circa 110kg, to dla Was 30%masy ciała. Jak dla mnie 20kg (przy 70kg).
Patrząc teraz - nie żałuję, a że dla mnie 32kg to jakaś wirtualna masakra - spowodowane jest to patrzeniem przez pryzmat swoich możliwości.

12kg dla 70kg gościa to 17%
Dla gościa 110kg takie 17% to 18kg.

W zaokrągleniu - moje 12kg na początku (a atletą nie byłem), to tak jak kogoś początkującego o wadze 110kg - 16kg kula, a co dopiero dla kogoś silnego ("po siłce", czy "z natury" silnego)!
Robię skoki co 4kg (5%m.c.), a Wam może być wygodniej po 8kg (7%m.c.)

Obliczenia w przybliżeniu, ale stąd mój sceptycyzm..
Nie wiem co Wy zrobicie jak wejdę (może kiedyś!) na kulę 32kg!!

Poprawcie jeśli się mylę w matmie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Masz rację, ale popatrz na to w sposób "historyczny". Wyobraź sobie, że trafiamy do Ludowego Wojska Polskiego w latach 60-tych. Będziemy realizować standardowy program treningowy z podręczników wojskowych.

Idziemy na ćwiczenia i po prostu dostajemy odważniki, a potem na rozkaz mamy je rwać. Z ziemi. W przerwach rwania podciągamy się na drążku, a "odpoczywamy" podczas biegu na 400, 1000 i 3000 metrów (sprawdziany są na 10 km) Niewyrobienie się w limicie czasowym to karne padnij-powstań.
Nikt nie wylicza % z masy ciała. Do wyboru są odważniki 17,5 i 25 i 32,5 kg. Ale nie Ty wybierasz tylko pan kapral Goście lżejsi cierpią przy odważnikach, ale za to mają lżej na drążku. Różnice się niwelują. Na tym polegała genialna prostota tego systemu treningowego.
Rekonstrukcja na podstawie wspomnień znajomego, który ma za sobą służbę wojskową i program treningowy LWP

Ja zaczynałem źle, bo od 2 x 16. Gdybym miał zaczynać teraz to byłoby to 16 + 24. I wiem, że winę za zły początek ponosi moja pogoń za ciężarem, czyli spadek po klasycznych ćwiczeniach na siłowni. Uważam, że 16 kg potrafiłoby zostawić mnie na podłodze bez oddechu. Wystarczy dobór i technika ćwiczeń. A im więcej wiem i potrafię, tym łatwiej umiałbym się złachać małym ciężarem.

Chodzi o coś innego. Możesz używając tylko jednego odważnika, ćwiczyć "za ciężko". Trochę to wygląda inaczej niż pełny program na odważniki, ale koniec końców będziesz silny i wytrzymały

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Aha w ten sposób,muszę jutro koniecznie spróbować ,zobaczymy czy wyjdzie.Jesczze z miesiąc poducze się tricków i wtedy Wam coś podeśle.
Magor rzucanie i zmiana pozycji ciała nie jest taka trudna.Ja za pierwszym razem tego się nauczyłem ,trzeba mieć tylko cały czas kontakt wzrokowy z kettlem.
panteon tak jak powiedział Magor ,faktem jest że przy odważnikach te osoby co mniej ważą mają ciężej,natomiast mają lżej na drążku.
od razu podrzucę Wam swing żebyście ocenili jakie błędy wykonuję.Chce jak najszybciej je skorygować.

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Jak możecie ocenić byłbym wdzięczny
http://przemzi.wrzuta.pl/film/4OTYbVnHg8C/swing 

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Moim zdaniem masz "przesunięcie fazowe" Zwróć uwagę na filmie, że przedramiona praktycznie nie łapią kontaktu z udami. Uruchamiasz biodra i pośladki tylko po to żeby wspomóc pracę ramion. Odruchowo izolujesz ruch trochę na zasadzie wykonywania unoszenia ramion z hantlami. I dlatego bolą Cię plecy, które biorą na siebie większość roboty z uniesieniem ciężaru. Dynamiczne zapracowanie biodrem tylko przenosi na plecy gwałtowny ruch. Całe obciążenie oddziałuje na prostowniki grzbietu i barki. To moja opinia
Ja staram się to robić tak:
- zrywam odważnik i czekam aż on lekkim zakołysem doleci do momentu aż moje przedramiona dotkną wewnętrznej strony ud. Caculin każe robić ruch tak jakbyś grał w futbol amerykański i wykonywałbyś podanie oburącz do partnera z tyłu.
- w tym czasie, przy niemal nieruchomych kolanach, siadam tyłkiem na "krześle, którego nie ma"
- jak mam już napięte biodra i odważnik w pozycji do wystrzału, to wtedy energicznie i eksplozywnie oddalam ramiona od kolan (tak to sobie nazwałem) przez wypchnięcie bioder do przodu. Ten ruch rozpędza odważnik (ramiona są cały czas luźne)
- jak odważnik mija pępek, to spinam korpus i na wysokości ramion poprawiam dopięciem pośladków
- energicznie sprowadzam odważnik w dół i po minięciu pasa rozpoczynam znowu procedurę "napinania procy".
Długo się o tym pisze, a trwa to sekundy. Jak wygrzebię swój film z "10000" to pokażę o co chodzi.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ale prywata..
Załóż osobny temat :)

Widzę, że korzystasz z wszelkich serwerów. Może zatrzymaj się na YT, ale jak wolisz :)

Taki chłop wielki, żongluje 32 a wymach do oceny daje z 16 (???).

Jak dla mnie, to zbyt sztywno. W stawach kolanowych OK, tyłek też ładnie, ale jakoś czuję, że trochę idzie z rąk. No i deczko się odchylasz - nie jest to wskazane, ale czasem nieuniknione.
Swing, to właśnie ćwiczenie, które warto ćwiczyć z czymś ciężkim, a nawet ZBYT CIĘŻKIM :)

Wrzuć filmik z 32.

MaGor - pisałem o swoich przemyśleniach, a nie o programie treningowym wojska w latach '60
Zresztą - lepiej nie komentować ówczesnych działań!
Pewne rzeczy ewoluują :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
MaGor Fachowo wyjaśnione ,konkretnie
Hm jutro na spokojnie spróbuje wykonać jeszzcze raz swingi,zwracając uwagę na twoje rady.
panteon,na wrzute szybciej wrzuca.
hehe co do kettla 16 kg,niestety ale tylko taki posiadam na stanie w domu i 8 ,ale to do żonglerki.
Na siłwoni mam większe pole do popisu 24,32 kg dlatego wykonywałem 16;)
Wrzucę filmik z 32 jutro;) Podejrzewam że bardziej kettlebell musi być bardziej wystrzelony z bioder ,bardziej energiczny ruch wykonany i w ostatnim momencie zatrzymany bez odchylenia.
Ps. racja ,założe oddzielny temat ale jakoś wciągnąłem się w rozmowe i o tym zapomniałem !
dzięki:)!

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zbyt szybko tu rozmowa idzie i edytowanie postu poszło...
Nie siadam na niewidzialnym krześle, tylko raczej wypinam tyłek w tył.. Jak przy MC na prostych nogach, albo rumuńskim MC (bo to chyba 2 różne ćwiczenia są). Aktualnie, jak już swinguję to tak.
Nie jest to duży ruch - z 10-20cm..?

TUTAJ (klik!) Dan John pokazuje ćwiczenie, gdzie należy pośladkami dotknąć ściany za sobą - jakoś od przeczytania tego artykułu chyba przeszedłem na swingi w stylu "tyłek do tyłu"

Zmieniony przez - panteon w dniu 2013-12-08 22:31:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + dieta

Następny temat

Początek HST.

WHEY premium