SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Trening Kettlebells rożnymi metodami [HS, SF, GS]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Nie wiedziałem że to Ty prowadzisz ten fanpage.
Nigdy uwagi nie zwróciłem na Twój podpis. :D

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2013-10-31 13:48:41

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Duke, za 4 tygodnie podejde do polecanego przez Ciebie 300 Maxwella, dam znac jak poszlo.

A funpage bardzo fajny, a Kamil Jurkiewicz ma niezly power :D

Zmieniony przez - Icarium w dniu 2013-10-31 17:55:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mi się 300 dosyć podoba, poza tym, że TGU jest dosyć późno (człowiek już deko zmęczony). Jako program to nie wiem. Steve pisał, że w zależności od treningów na macie - robi go 1-2xtyg.
Wymiękam przy pressach - chyba jak jest lunge press, to już robię po 5na stronę (tj. 5lewa/prawa/lewa/prawa, żeby liczba powt się zgadzała).
Sam nie wiem jaki jest cel tego programu.. Ot, tak, żeby się poruszać :)
Steve polecał jeszcze 10 podciągnięć na drążku na początku!! Ale wydawca DVD się nie zgodził, bo chciał trening tylko z kettlem.
A, jeszcze nie potrafię zrobić deck squat (robię goblety), no i na końcu te pompki na kettlu - robię trzymając dłonie na kuli..
Żadna ujma, ale deck squat przydałoby się opanować!

Duke, dlaczego brałbyś kettle turniejowe - pisałeś, że gdyby finanse pozwoliły, to same turniejówki byś miał.
Mam 20kg pro grade, i jestem zadowolony z grubości rączki, ale ten mocno przesunięty środek ciężkości bywa problematyczny - przy treningu gdzie zmieniam wagę - np. pressy z 16,20,24, to chwilę muszę pomyśleć, bo inaczej on leży w łapie.
Ale to szczegół. Tak z ciekawości pytam. Osobiście wolę żeliwniaki.
Może gdybym miał takie 32-48kg żeliwne, to turniejówki byłyby lepsze (mniejsze??).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ja też brałbym turniejówki do podrzutu i rwania. Niby tylko dwa ćwiczenia, ale przy użyciu turniejówek robi się je na 100% technicznie. U Leona miałem okazję poćwiczyć podrzuty pod okiem Maćka i widziałem różnicę. Większa bania to po prostu środek ciężkości nieco wyżej, a zatem mniejsza droga do pokonania. No i te rączki, które przy podrzucie powinno się zakładać jedną na drugą, co w przypadku żeliwniaków 20+ staje się niewykonalne. Deck Squat trzeba: a) zrozumieć b) robić z lekko za ciężkim kettlem (to pomaga zrozumieć mechanikę tego ćwiczenia) Kiedyś musiałem robić z 24 dzisiaj łupałem z 16-tką.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Deck squaty bez obciazenie sa znacznie ciezsze niz z kettlem. Tez nie lubie tego cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
w koncu chwila zeby sie troche zastanowic i odpisac :]

Dlaczego turnejowki:
Bardzo fajnie odpowiedzial MaGor
od siebie dodam jeszcze
ze raczka jest tak zrobiona, ze idealnie lezy w dloni
grubosc tez jest idealna, do np. pressow jest bajka
zawsze mamy ten sam romiar raczki czy kuli
nie musimy nic zmieniac w naszej technice
w zeliwniakach raczka wraz z rozmiarem czesto sie zwieksza
poza tym ja mam kazda kule innej firmy, lub z innego miotu
[zawsze staralem sie kupowac najtaniej]
wiec jest rozbieznosc takze w ksztaltach raczki
to niby duperele, ale naprawde jest roznica w wyciskaniu kuli o grubej raczce, a szczuplej
nie mowiac juz o rwaniu
chwyt "ok" w turniejowkach/szczuplych raczkach tez jest pewniejszy
tych plusow podejzewam, ze jest jeszcze pare
ale nie mialem za wielu okazji zeby pomachac tureniejowkami


co do deck squat,czy innych trudnych cwiczen
to uwazam ze to jest tylko w naszych glowach
"moge wszystko" i do przodu :]

co do fanpage
fajnie, ze sie podoba :]
moze macie kogos kogo chcielibyscie widziec w nastepnym kettlebell wazzaap!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
duke of bugajewo

moze macie kogos kogo chcielibyscie widziec w nastepnym kettlebell wazzaap!?


Valery Fedorenko :D

A na powaznie to mam taki maly pomysl. Przy kolejnym wywiadzie popros rowniez o wersje treningu dla poczatkujacych, bo ja przy tym to z 16kg sie meczylem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
zapytac zawsze mozna ;]
ale potrzebowalbym kogos z dobrym angielskim
bo u mnie to kali jesc, kali zabic

ja z 24
i najchetniej to juz bym tego nie robil wiecej
tutaj to jest potrzebna dobra technika,magnezja i najlepiej turniejowka
musze sie go zapytac w jakim on to czasie robi cwaniaczek
mierzyles swoj czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Duke, szczerze to nie wiem ile czasu, bo az glupio sie przyznac, ale bylem padniety i tak mokry jakbym wyszedl z basenu, napuscilem sobie cieplej wody do wanny i w zasadzie na chwile w niej przysnalem. Mam na razie zbyt cienka kondycje i dlatego napisalem o treningu dla poczatkujacych :)

Jak on chodzi na treningi mma to podejrzewam, ze wiekszosc zameczy kondycyjnie nawet bedac slabszy technicznie. Kettle sa tutaj genialne cardio i sila w tym samym czasie. Idealne dla ludzi pracujacych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
heh ja mialem to samo
pomoglem Ani zrobic trening
a jak skonczylismy to polozylem sie na dywanie w pokoju
i nawet nie wiem kiedy odlecialem ;]
na treningu bylo nieprzyjemnie ciezko
ale ja to lubie takie extrema od czasu do czasu ;p

z Kamilem jest dokladnie tak jak podejzewasz
chlopaki z MMA nie daja rady kondycyjnie z nim wytrzymac :]

Zmieniony przez - duke of bugajewo w dniu 2013-11-02 10:19:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + dieta

Następny temat

Początek HST.

WHEY premium