SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening pod boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
KrzyśK
makiuu
MMA
makiuu
chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni
A co myślisz o zaniedbywaniu treningów boksu


Ja tylko chce zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy i nie tylko, czyms co bede mogl samemu ogarnąć w domu
Co w tym zlego

A czym chcesz sie wyróżniać na starcie na tle nowicjuszy? I co Ci to da? Jedyne czym początkujący się może wyróżniać to postawa - ambicja, zapał, samozaparcie. To powoduje, że więcej się nauczysz. To prosta droga. Najpierw wyróżniasz sie postawą, potem dzięki postawie - umiejętnościami, a w końcu dzięki postawie i umiejętnościom - także wynikami. Odwrotnie zrobić się nie da.


Sluchaj
Napisze ci tak

Guwno prawda, dla przykladu joshua zaczynal boks w poznym wieku,ale ze sie wybijal juz ma mlodu to dlatego jegon kariera tak do przodu poszla
Drugi przyklad daniel dubois -20 lat a zobacz co juz robi na ringu zawodowym
Oni sie juz wybijali za młodu, tzw ze jak zaczynali cwiczyc boks amatorksi to juz byli lepsi od tych co cwiczyli w klubach dlugie lata i mi o to samo chodzi!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
makiuu
Sluchaj
Napisze ci tak

Guwno prawda, dla przykladu joshua [...] daniel dubois...
Po pierwsze, trochę grzeczniej. KrzyśK jest zawodnikiem który od wielu lat trenuje. Ty jeszcze nie zacząłeś.
Po drugie, nawiązując do Joshuy i Duboisa czy oni tracili czas na siłowni zamiast zacząć trenować boks? Bo chcieli
makiuu
zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy...



Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-12-26 15:52:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
makiuu
Sluchaj
Napisze ci tak

Guwno prawda, dla przykladu joshua [...] daniel dubois...
Po pierwsze, trochę grzeczniej. KrzyśK jest zawodnikiem który od wielu lat trenuje. Ty jeszcze nie zacząłeś.
Po drugie, nawiązując do Joshuy i Duboisa czy oni tracili czas na siłowni zamiast zacząć trenować boks? Bo chcieli
makiuu
zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy...




Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-12-26 15:52:34

Więc uważasz, że Dubois i Joshua przygotowywali sie do wielkiej zawodowej kariery w domu? Może jeszcze prosili na forach o rady i dzieki tym radom zaczeli przewracać przeciwników? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie żebys poszedł ich śladem. Życzę powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
makiuu
Sluchaj
Napisze ci tak

Guwno prawda, dla przykladu joshua [...] daniel dubois...
Po pierwsze, trochę grzeczniej. KrzyśK jest zawodnikiem który od wielu lat trenuje. Ty jeszcze nie zacząłeś.
Po drugie, nawiązując do Joshuy i Duboisa czy oni tracili czas na siłowni zamiast zacząć trenować boks? Bo chcieli
makiuu
zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy...




Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-12-26 15:52:34


Kiedyś dostałem straszny łomot na zawodach i narzekałem, ze jestem antytalent, to mój tata powiedział, ze ogladał młodego Lennoxa Lewisa na turnieju Stamma w Warszawie. I że to był wielki sztywniak, drewniak, bez grama luzu i refleksu nie mówiac o technice. I jakoś pracą udało sie to wszystko przewalczyć. Tyle że ta praca musiała być nie tylko ciężka, ale i mądrze ukierunkowana. A tego bez pomocy trenera nie da się zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
mam wrazenie ze niestety mnie nie rozumiecie ,a szkoda
moze wyjasnie o co mi chodzi, mam swiadomosc tego ze samemu w domu nie opanuje techniki pracy nog zwodow itp itp
ale przeciez kondycje wytrzymalosc i sile w domu idzie ogarnąć prawda ?
więc zastanawiam sie na jaki trening postawic przez te pol roku, wydaje mi sie ze bokserzy nie robia tylko pompek i brzuszkow i na pewno cwicza na silowni, a jesli nie to na pewno ktores z cwiczen z ciezarami stosują ,jestem przekonany
dlatego pytam,bo nie wiem jaka czestotliwosc treningow wytrzymalosciowych z wlasnym ciezarem ciala do typowo silowych
nie wierze ,ze to nie pomoze mi

poki co mam taką wytrzymałośćiówke :

60s burpees [nie sprawle]

60s pull ups

60s squats

60s push ups



45s burpees

45s pull ups

45s squats

45s push ups



30s burpees

30s pull ups

30s squats

30s push ups



15s burpess

15s pull ups

15s squats

15s push ups
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
A skąd wiesz, jak to na ciebie zadziała? Przepraszam, ale muszę kończyć, koledzy przyszli, zaczynamy trening. Po treningu nie bede mial siły pisać, więc do jutra.


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-12-26 16:12:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
KrzyśK
A skąd wiesz, jak to na ciebie zadziała? Przepraszam, ale muszę kończyć, koledzy przyszli, zaczynamy trening. Po treningu nie bede mial siły pisać, więc do jutra.



Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-12-26 16:12:52


a jak ma zadzialac ?
udanego treningu ja tez zaraz ide cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
bede tak cwiczyl

wtorek - 4 serie drążka, bawienie się z róznym rozstawem rąk itp

czwartek - 10 serii pompek , mieszane klasyczne, wąsko, francuskie na uchwytach itp
wznosy nóg na drążku

sobota 4 serie drążka podchwytem i tu już konkretnie

nie wiem jak sie za te bieganie zabrac. przebiegne 200 metrow nawet truchtem i już klapa ze mną,
jak biegać, ile km, ile dni w tygodniu i czy w dni treningowe czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Na potrzeby tego tematu przywołam kawałek mojej historii. W wieku 12 lat zacząłem trenować karate, gdzieś we wrześniu. W kwietniu pojechałem na pierwszy turniej (nawet poszukałem dyplomu, żeby to sprawdzić), w którym zająłem 3 miejsce. Jak widzisz wystarczyło mi 8 miesięcy treningów, bez wcześniejszego przygotowania. Później już tylko stawałem na najwyższym stopniu podium. Później przeszedłem na kickboxing, następnie na boks, a teraz znowu ciągnie mnie do kickboxingu, nieważne zresztą.

Mój kolega z klubu przez 2 lata trenował muay thai po czym rozpoczął treningi boksu. Po 0,5 roku wystartował w Złotej Rękawicy Wisły i zajął pierwsze miejsce. Teraz jest jednym z najlepszych bokserów w swojej kategorii w Polsce.

Jak więc widzisz pół roku treningów to wystarczający czas aby zdobyć mistrzostwo. Czy na pewno chcesz zaprzepaścić tak długi czas na prawie bezproduktywny (jeśli chodzi o boks) trening na siłowni? Pomyśl nad tym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
To nie bede cwiczyl na silowni tylko cwiczyl brzuch,na skakance robil pompki sie podciagal i zaczne biegac i na pewno za pol roku bedzie mi latwiej znosic trening niz jezeli bym cwiczyl w klubie od jutra. I nie jest to bez sensu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się bronić przed wyższym od siebie?Niski wzrost.

Następny temat

Ocena rękawic bokserskich

WHEY premium