SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening pod boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Na początek 2, to się tyczy wszystkich treningów czy tylko z ciężarami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z ciężarami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
Z ciężarami.


domyslam sie ze jak za pol roku zapisze sie na boks i bede go cwiczyl 2 albo nawet 3 razy w tygodniu, to bedzie chyba trzeba ograniczyc wtedy te 3 treningi siłowe w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Makiuu, chcesz trenować boks czy na siłowni? MMA to bardzo doświadczony zawodnik i trener, a ty na jego rady kładziesz chvja. Bardzo niemądrze. Boks to bowiem taki specyficzny sport, w którym siła i wytrzymałość lokalna (jak ty to nazywasz mięśniowa) nie ma wielkiego przełożenia na zwycięstwo/przegraną na poziomie amatorów. Poza tym ta siła i wytrzymałość jest w boksie bardzo specyficzna. Ciężko ją wytrenować poza salą bokserską, pod okiem trenera.

Na twoim poziomie liczy się PRZEDE WSZYSTKIM technika. Przez pierwsze 0,5 roku 90% czasu na treningu to będzie nauka poruszania się, pozycji i uderzeń. Później jeszcze dojdą uniki, rotacje itp. 5% to będzie rozgrzewka, a reszta to jakiś trening właśnie kondycyjny, obwody i MOŻE jakaś siła. Na treningi gdy na czworakach ciężko będzie wyjść z sali przyjdzie czas. Nie martw się.

A jeśli mam ci coś doradzić jak naprawdę nie chcesz iść teraz na trening? To poradzę ci bieganie i skakankę. Generalnie gdy postawimy dwóch zawodników przeciwko sobie, jednego niesamowicie silnego, a drugie z niesamowitą kondycją, to ten drugi w 99% przypadków wygra. Dlaczego? Bo zasypie przeciwnika ciosami i będzie mógł cały czas poruszać się po ringu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Makiuu, chcesz trenować boks czy na siłowni? MMA to bardzo doświadczony zawodnik i trener, a ty na jego rady kładziesz chvja. Bardzo niemądrze. Boks to bowiem taki specyficzny sport, w którym siła i wytrzymałość lokalna (jak ty to nazywasz mięśniowa) nie ma wielkiego przełożenia na zwycięstwo/przegraną na poziomie amatorów. Poza tym ta siła i wytrzymałość jest w boksie bardzo specyficzna. Ciężko ją wytrenować poza salą bokserską, pod okiem trenera.

Na twoim poziomie liczy się PRZEDE WSZYSTKIM technika. Przez pierwsze 0,5 roku 90% czasu na treningu to będzie nauka poruszania się, pozycji i uderzeń. Później jeszcze dojdą uniki, rotacje itp. 5% to będzie rozgrzewka, a reszta to jakiś trening właśnie kondycyjny, obwody i MOŻE jakaś siła. Na treningi gdy na czworakach ciężko będzie wyjść z sali przyjdzie czas. Nie martw się.

A jeśli mam ci coś doradzić jak naprawdę nie chcesz iść teraz na trening? To poradzę ci bieganie i skakankę. Generalnie gdy postawimy dwóch zawodników przeciwko sobie, jednego niesamowicie silnego, a drugie z niesamowitą kondycją, to ten drugi w 99% przypadków wygra. Dlaczego? Bo zasypie przeciwnika ciosami i będzie mógł cały czas poruszać się po ringu.


chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Bardzo trudno jest samemu budować siłę i dynamikę, jeśli człowiek sam nie wie, jak na niego działają treningi. Ja od kilku lat w zime przygotowuje się do sezonu sam, ale tylko dlatego że treningi klubowe sa po prostu dla mnie za słabe i jestem po nich niedotrenowany. Dziś zaczynam 10 dni chamskiej siłówy (pompki z obciążeniem, brzuszki z obciążeniem, odgięcia z obciążeniem, ciągi, starty z workiem bułgarskim, marsze stopa - kolano z workiem bułgarskim itd BTW starty z workiem bułgarskim powodują, że skaczę z miejsca obunóż wzwyż 140 cm, kiedyś przy nieudanej uchi-macie fiknąłem salto), potem jadę na 4 dni na camp z kadrą, potem jedziemy z kolegami 5 dni pobiegać po śniegu (jeśli będzie śnieg), a od 18 stycznia BPS z naciskiem na dynamikę do pierwszych zawodów, które są 3. lutego. I ja znam siebie na tyle, żeby wiedzieć, że jeśli to zrealizuję, to będę do zawodów optymalnie przygotowany. Z drugiej strony mam kolegów, którzy próbowali w zeszłym roku zrobic taki sam cykl, jak ja i trzem to zaszkodziło, a jeden miał życiowy sezon.
Ty nie wiesz, czego potrzebujesz, nie wiesz co jak na ciebie działa, więc się nie wydurniaj, idź do klubu, ćwicz pod okiem trenera, a samemu, tylko wtedy, kiedy bedziesz miał juz jakąś świadomość. Pozdrawiam i powodzenia.



Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-12-26 15:05:28

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-12-26 15:11:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
makiuu
chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni
A co myślisz o zaniedbywaniu treningów boksu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
makiuu
chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni
A co myślisz o zaniedbywaniu treningów boksu


Ja tylko chce zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy i nie tylko, czyms co bede mogl samemu ogarnąć w domu
Co w tym zlego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
makiuu
MMA
makiuu
chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni
A co myślisz o zaniedbywaniu treningów boksu


Ja tylko chce zeby jak tam pojsc to juz sie czyms wyrozniac na tle nowicjuszy i nie tylko, czyms co bede mogl samemu ogarnąć w domu
Co w tym zlego

A czym chcesz sie wyróżniać na starcie na tle nowicjuszy? I co Ci to da? Jedyne czym początkujący się może wyróżniać to postawa - ambicja, zapał, samozaparcie. To powoduje, że więcej się nauczysz. To prosta droga. Najpierw wyróżniasz sie postawą, potem dzięki postawie - umiejętnościami, a w końcu dzięki postawie i umiejętnościom - także wynikami. Odwrotnie zrobić się nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
makiuu
SzK
Makiuu, chcesz trenować boks czy na siłowni? MMA to bardzo doświadczony zawodnik i trener, a ty na jego rady kładziesz chvja. Bardzo niemądrze. Boks to bowiem taki specyficzny sport, w którym siła i wytrzymałość lokalna (jak ty to nazywasz mięśniowa) nie ma wielkiego przełożenia na zwycięstwo/przegraną na poziomie amatorów. Poza tym ta siła i wytrzymałość jest w boksie bardzo specyficzna. Ciężko ją wytrenować poza salą bokserską, pod okiem trenera.

Na twoim poziomie liczy się PRZEDE WSZYSTKIM technika. Przez pierwsze 0,5 roku 90% czasu na treningu to będzie nauka poruszania się, pozycji i uderzeń. Później jeszcze dojdą uniki, rotacje itp. 5% to będzie rozgrzewka, a reszta to jakiś trening właśnie kondycyjny, obwody i MOŻE jakaś siła. Na treningi gdy na czworakach ciężko będzie wyjść z sali przyjdzie czas. Nie martw się.

A jeśli mam ci coś doradzić jak naprawdę nie chcesz iść teraz na trening? To poradzę ci bieganie i skakankę. Generalnie gdy postawimy dwóch zawodników przeciwko sobie, jednego niesamowicie silnego, a drugie z niesamowitą kondycją, to ten drugi w 99% przypadków wygra. Dlaczego? Bo zasypie przeciwnika ciosami i będzie mógł cały czas poruszać się po ringu.


chce boks,ale nie powinno sie zaniedbywać siłowni


Ile razy w tyg bieganie i ile km.
Bede cwiczyl 3 razy w tygodniu fbw z wlasnym cialem wt,czw,sob
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się bronić przed wyższym od siebie?Niski wzrost.

Następny temat

Ocena rękawic bokserskich

WHEY premium