SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

kolega rozpisał mi plan treningowy co sądzicie??

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1670
witajcie, kolega rozpisał mi plan treningowy, moj staż treningowy to jakies 4 miesiące. Wcześniej również ćwiczyłem na siłowni z przerwami. Napiszcie co sądzicie o tym planie. Co byście zmienili. Proszę o wasze sugestie i uwagi. Z góry dzięki
Oto on:
1. Nogi i brzuch
a.) Przysiady ze sztangą z przodu 2 po 15 powtórzeń,
b.) Przysiady 4 po 12 powtórzeń: 2 sek faza koncentryczna 4 sek faza ekscentryczna,
c.) Martwy ciąg na prostych nogach 4 po 12 2sek koncentryczna 4sek ekscentryczna,
d.) Wyroki ze sztangą 2 po 15,
e.) Wspięcia na palce na podwyższeniu 4 po 25 ze zmianą kąta (system 1, 2 i 3, 1 )
f.) 6 Weidera ??? do upadku mięśni. (gigant seria)
W przerwach wykonywać napięcia ćwiczonych partii mięśniowych. (trening izometryczny)
Przerwy do 120 sekund.
Ciężar dobierać tak, by ostatnie powtórzenie doprowadzało do wyczerpania mięśni.
Zwrócić uwagę na mocne szczytowe napięcie ćwiczonych mięśni.
Zalecana progresja ciężaru z tygodnia na tydzień.
1. Klatka piersiowa i mięśnie czworoboczne:
a.) Wyciskanie sztangi na skosie 2 po 15,
b.) Wyciskanie hantli na skosie 3 po 10 z zaakcentowanie fazy E i K,
c.) Wyciskanie hantli ławka płaska 2 po 15,
d.) Wyciskanie sztangi 2 po 10 z zaakcentowanie fazy E i K,
e.) Rozpiętki pod 3 kątami 1 seria 10, 10, 10,
f.) Unoszenie barków ze sztangą 3 po 12 z zaakcentowanie fazy E i K
g.) Spięcia łopatek leżąc ławka skośna 2 po 15.

E-faza ekscentryczna, K - faza koncentryczna
Stosować wszystkie założenia z z punktu pierwszego.


3. Plecy i barki:
a.) Martwy ciąg 3 po 12,
b.) Wiosłowanie sztangą nachwytem 3 po 12 faza E i K,
c.) Unoszenie hantli leżąc, bokiem 3 po 12,
d.) Wiosłowanie półsztangą 3 po 15 faza E i K,
f.) Przenoszenie hantla za głowę 2 po 12,
g.) Wyciskanie sztangi sprzed głowy 3 po 12 faza E i K,
h.) Unoszenie hantli bokiem 3 po 15,
i.) Unoszenie hantli w opadzie 3 po 15

E-faza ekscentryczna, K - faza koncentryczna
Stosować wszystkie założenia z z punktu pierwszego.

4. Ręce: ćwiczenia w super-seriach
a.) Unoszenie sztangi łamanej 3 po 12 faza E i K + francuskie wyciskanie 3 po 12 faza E i K,
b.) Wąskie wyciskanie sztangi 2 po 12 + unoszenie hantli z rotacją,
c.) Naprzemienne unoszenie hantli 2 po 12 młotek + francuskie wyciskanie młotek 3 po 12 faza E i K,
d.) Wyiskanie hantla za głową 1-2 maks, unoszenie hantla o kolano 1-2 maks.
E-faza ekscentryczna, K - faza koncentryczna
Stosować wszystkie założenia z z punktu pierwszego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23923
,,Co do partii to chyba nie robimy źle"
,,mięśnie trochę rosną"
,,chciałbym wypytać się o wszystko."
Z takich tekstów łatwo wywnioskować, że plan jest do bani. a efektów brak.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18927
a ja myślałem że sie znam na treningu

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ten trening jest przekombinowany, zrobisz sobie tylko krzywde...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1670
dlaczego? co byście zmienili? argumentujcie odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
7 ćwiczeń na klatke :/?

Szczerze mówiąc to o dupe rozbić ten trening.

Dla kogoś z 4 miesięcznym stażem, po 1 złożonym ćwiczeniu na dużą grupę mięśniową w 4-6 seriach w zakresie siłowych powtórzeń (od 6 do 2-3 ) + 2 ćwiczenia izolowane 3-4 serie po 10-15 powtórzeń

i to spowoduje, że się nie przetrenujesz, a zbudujesz dobre mięśnie

progresja co tygodniowa ciężaru i jedzeisz z tym młody!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 99460
b.) Przysiady 4 po 12 powtórzeń: 2 sek faza koncentryczna 4 sek faza ekscentryczna,
c.) Martwy ciąg na prostych nogach 4 po 12 2sek koncentryczna 4sek ekscentryczna,

Ktoś chyba czytal Książkę PAna Michalskiego
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3946 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29072
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1670
Chyba ktoś nieuważnie czyta. Na klatę są 4 ćwiczenia - co daje 9 serii. Robiłem juz ten trening i nie czułem jakiegos ogromnego zmeczenia mięśni klatki piersiowej. na bic i tric są 3 ćwiczenia co daje 7 serii plus 5 ćwiczenie 1-2 serie na dobicie.
Więc najpierw porządnie czytaj, a dopiero potem komentuj.
Chciałbym dodać że trening pisała osoba, która trenuje kilka lat.
Prosiłbym o rzeczowe wypowiedzi osób zaznajomionych z tematem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1675
Tutaj masz mój plan treningowy, jeżeli chcesz to możesz się oprzeć na nim, z tym że ja nie ćwiczę nóg.

PONIEDZIAŁEK:


Klatka:
1.Wyciskanie sztangi na płaskiej 12,10,8,6
2.Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej wąskim chwytem: 4 x 8
3.Rozpiętki 10,10,10

Biceps:
1.podnoszenie hantli stojąc chwytem młotkowym: 3 x 10
2.Uginanie przedramion ze sztangielkami 3 x 10
3.Uginanie przedramienia w oparciu o kolano 12,10,8,6




ŚRODA:


Grzbiet:
1.Martwy ciąg stojąc 4 x 8
2.szrugsy 4 x 20
3.Wioslowanie gryfem 3 x 8

Triceps:
1.Franc. wyciskanie ze sztanga leżąc 12,9,7
2.Pompki podporem tyłem 12,10,8
3.Wyciskanie hantla za glowy 3 x 8




PIĄTEK:


Barki:
1.Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie: 4 x 8
2.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia: 4 x 8
3.Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 x 8

Biceps:
1.podnoszenie hantli stojąc chwytem młotkowym: 3 x 10
2.Uginanie przedramion ze sztangielkami 3 x 10
3.Uginanie przedramienia w oparciu o kolano 12,10,8,6



NIEDZIELA:


Klatka:
1.Wyciskanie sztangi na płaskiej 12,10,8,6
2.Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej wąskim chwytem: 4 x 8
3.Rozpiętki 10,10,10

Triceps:
1.Franc. wyciskanie ze sztanga leżąc 12,9,7
2.Pompki w podporze tyłem 12,10,8
3.Wyciskanie hantla za glowy 3 x 8



Jeżeli Ci się spodobał to możesz w niedzielę robić nogi zamiast klatki jak mam w planie.

I do Was "profesionalistów" czy taki plan jest dobry na osobę, która również ma staż 4 miechów?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23923
W tym pierwszym za dużo pierd.olników, jak dla pro
Ten drugi cos lepszy, ale kazda partie raz na tydzien.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1675
Do tego niedługo dojdzie drążek do podciągania i worek bokserski, żeby w dni nietreningowe pobawić się trochę z workiem . Co do partii to chyba nie robimy źle bo ćwiczymy tak już 4 miesiące i jest wszystko git i mięśnie trochę rosną (mi przybrało 2cm, na sucho). Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ ćwiczę z kolegą. Sory, że Ci zaspamowałem temat ale jak już jest okazja podyskutować o tym planie to chciałbym wypytać się o wszystko.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gryf łamany

Następny temat

urodziny=alkohol

electro
Polecane artykuły