Co jakiś czas prawdopodobnie spotykasz sportowca, który wyróżnia się na tle innych. Promienieje tajemniczą siłą, mocą i charyzmą, która jest rzadko widywana. Być może nie jesteś w stanie wskazać, co dokładnie sprawia, że osoba ta wyróżnia się i przykuwa uwagę, ale zdecydowanie ma w sobie to coś.

 1. Zwycięzcy myślą pozytywnie, wierzą w siebie
 2. Mistrzowie wizualizują swoje sukcesy
 3. Mistrzowie otaczają się pozytywnymi ludźmi i unikają negatywnych wpływów
 4. Mistrzowie wiedzą, dokąd zmierzają
 5. Wygrani mają palącą potrzebę osiągnięcia sukcesu
 6. Zwycięzcy są zdyscyplinowani i konsekwentni
 7. Ludzie sukcesu są wytrwali
 8. Mistrzowie uczą się na swoich porażkach
 9. Zwycięzcy mają niesamowitą moc skupienia i koncentracji
 10. Mistrzowie mają głęboką miłość do sportu i rywalizacji
 11. Zwycięzcy dążą do ciągłego rozwoju
 12. Zwycięzcy ciężko pracują

Sceptycy powiedzieliby, że to sterydy sprawiają, że ci sportowcy są lepsi, niż reszta, ale gdybyś miał okazję przyjrzeć się grupie tych wyjątkowych sportowców, odkryłbyś, że każdy z nich ma pewne cechy charakterystyczne. Wszyscy podejmują konkretne działania każdego dnia. Mają podobne wzorce myślowe i systemy wierzeń. Mają określone cechy osobowości. Mają pewne nawyki. To właśnie te cechy odróżniają je od osób ponoszących ciągłe porażki.

Jakie cechy czynią tych ludzi wyjątkowymi? I dlaczego tak niewielu je ma? Niżej znajdziesz listę 12 cech charakterystycznych dla zwycięzców. Jeśli będziesz kultywować te cechy w sobie, też możesz zostać mistrzem, zrealizować swoje cele, odróżniać się na tle tłumu.

Zwycięzcy myślą pozytywnie, wierzą w siebie

Niewątpliwie najważniejszą cechą, którą dzielą wszyscy mistrzowie, jest niezachwiane przekonanie, że im się uda. Bohaterowie zawsze szukają dobra w każdej sytuacji. Bez względu na przeszkody, które napotykają, zawsze będą myśleć pozytywnie. Bez wiary w swoje zdolności i pozytywnej postawy przegrywasz na samym starcie.

Mistrzowie wizualizują swoje sukcesy

Mistrzowie rozumieją znaczenie pozytywnych wizualizacji. Kulturyści wizualizują sobie dokładnie, jak chcą wyglądać (widzą siebie stojących na scenie), piłkarze wyobrażają sobie, jak strzelają bramkę, biegacze i kolarze, jak docierają na metę przed innymi. Robią to w swoich myślach wiele razy, zanim stanie się to rzeczywistością.

Mistrzowie otaczają się pozytywnymi ludźmi i unikają negatywnych wpływów

W swoim otoczeniu potrzebujesz ludzi, którzy będą dodawać Ci energii, będą Cię wspierać i motywować. Nie potrzebujesz negatywnych emocji i ludzi wysysających Cię z energii. Arnold Schwarzenegger ujął to w ten sposób: "Nie mam nic wspólnego z negatywnymi związkami, trzymam się z daleka od negatywnych wpływów, nie mam czasu dla negatywnych myślicieli i pesymistów, tacy ludzie wysysają z Ciebie energię, dopóki nie staniesz się tak pesymistyczny, jak oni".

Mistrzowie wiedzą, dokąd zmierzają

Mistrzowie zdają sobie sprawę, że jeśli nie wiedzą, dokąd zmierzają, to właśnie tam się znajdą - nigdzie! Osoby takie konsekwentnie ustalają sobie cele długo i krótkoterminowe. Od codziennych celów treningowych po długoterminowe cele związane z zawodami.

Wygrani mają palącą potrzebę osiągnięcia sukcesu

Mistrzowie nie tylko mają cele, ale żarliwie pragną je osiągnąć. Całą swoją energię wkładają w to, by dojść do miejsca, które obrali sobie za cel.

Zwycięzcy są zdyscyplinowani i konsekwentni

Mistrzowie żyją sportowym stylem życia przez cały rok. Są zaangażowani i zdyscyplinowani w szkoleniach i praktykach żywieniowych. Nigdy nie opuszczają zaplanowanego treningu i nigdy nie opuszczają posiłku. Są oddani swojemu sportowi.

Ludzie sukcesu są wytrwali

Rafał Tasiemski

Prawdziwi zwycięzcy nigdy przenigdy się nie poddają. Thomas Edison był uosobieniem wytrwałości. Przeprowadził 10 000 eksperymentów, zanim w końcu znalazł żarnik, który zapłonąłby w elektrycznej żarówce.

Mistrzowie uczą się na swoich porażkach

Bohaterowie nie postrzegają swoich potknięć jako porażek. Postrzegają je jako doświadczenia związane z uczeniem się. Zapytany, jak to się stało, że 10 000 razy się nie powiodło, Thomas Edison odpowiedział: "Nie zawiodłem się, nauczyłem się 9999 sposobów, które nie zadziałały". Mistrz znajduje lekcję w każdej pozornej stracie i znajduje sposoby, by nie popełnić jej po raz kolejny.

Zwycięzcy mają niesamowitą moc skupienia i koncentracji

Bohaterowie stawiają sobie cele, a następnie koncentrują się na nich. Kiedy przychodzi czas na trening, wyłączają się, zapominają o wszystkim innym i skupiają się tylko na tym, co robią.

Mistrzowie mają głęboką miłość do sportu i rywalizacji

Nawet jeśli nie wszystko im wychodzi tak, jakby chcieli, mają gorsze momenty i gorsze nastroje, to w głębi serca kochają sport, który uprawiają i nie potrafiliby bez niego żyć.

Zwycięzcy dążą do ciągłego rozwoju

Mistrzowie nigdy nie są zadowoleni ze status quo, nigdy nie spoczywają na laurach. Nieustannie dążą do drobnych ulepszeń pod każdym względem. Zawsze szukają lepszego sposobu na robienie rzeczy.

Zwycięzcy ciężko pracują

Pozytywne myślenie, wyznaczanie celów, wizualizacja, pragnienie, wytrwałość i entuzjazm są niezbędne, ale bez działania i ciężkiej pracy wszystkie te cechy są bezwartościowe. Edison powiedział: "Sukces to 98% potu i 2% inspiracji". Zwycięzcy to osoby, które ciężko pracują.

Komentarze (2)
Anonim

spotkałam się kiedyś z pojęciem obecnym w psychologii sportu, że umysł takich ludzi wypełnia wtedy tzw. flow (przepływ) czyli coś jak uskrzydlenie w czasie działania - że wtedy z pozoru trudne do osiągniecia w sporcie rzeczy przychodzą niejako automatycznie i same z siebie - ale właśnie jak wspomniano w arcie w wymienionych punktach - jest to m.in. wypadkowa dobrych celów, koncentracji, motywacji czy radości z samego działania.

0
RPS1990

Bardzo ciekawy artykuł.

0