UK's Strongest Man i Britain's Strongest Man - Terry Holland jakiś czas temu postanowił zakończyć karierę jako siłacz i spróbować swoich sił w kulturystyce. Anglik został zmuszony do wycofania się z konkursu World's Strongest Man 2021 z powodu kontuzji, którą odniósł podczas pierwszego dnia zawodów. Aktualnie jego ciało przechodzi olbrzymią transformację, a niedawna aktualizacja sylwetki sugeruje, że chyba podjął dobrą decyzję.

Ostatnio wygrał pokaz w lokalnych zawodach, co go bardzo ucieszyło. Wydaje się, że Terry Hollands ma predyspozycje do tego sportu i jeśli konsekwentnie będzie realizował swój plan to osiągnie spory sukces. Waga, którą osiągnął pod koniec kariery w Strongman, stała się zbyt duża, a on zdał sobie sprawę, że ma to wpływ na jego jakość życia. Zdradził też, że chciałby, żeby jego abs już wyglądał świetnie, ale zdaje sobie sprawę z tego, że to maraton, a nie sprint.

Przejście od zawodów Strongman do zawodów kulturystycznych wymaga wielu zmian, zwłaszcza w treningu i sposobie odżywiania. Udało mu się na razie osiągnąć wagę 146 kg. Hollands będzie rywalizować w kategorii Masters, a być może również w Men's Open pod koniec kwietnia. Będziemy śledzić jego postępy i jesteśmy bardzo ciekawi, jak potoczy się jego dalsza kariera.

 

 

Komentarze (7)
rarytas1

Start w WSM zaliczył już z kulturystyczną sylwetką i mega osuszeniem co przełożyło się na ciężki uraz. Kulturystyczna sylwetka fajnie wygląda, ale jest bezużyteczna i wskazuje na słabość osobnika. Często widzi się dzika jak szafa słabego jak kobieta tłumaczącego się że trenuje technicznie a prawda jest taka że obecna kulturystyka to hodowla bezużytecznych brojlerów

1
ojan

Kulturystyczna sylwetka wskazuje na słabość osobnika? Kulturysta jest słaby jak kobieta? To poco ją trenujesz?
Nie podobają mi się monstrualni kulturyści na tzw. masie. Podobają mi się gdy są w formie startowej przypinając pozy obowiązkowe na scenie. Poza sceną nawet w formie startowej już nie budzą we mnie takiego podziwu.

3
rarytas1

ojan kulturystyka mnie nigdy nie interesowała, trójbój , podnoszenie ciężarów, strongman, WL to to co lubię i szanuję Zawsze mnie drażnili pompowani chemią lalusie trenujący na mikro ciężarach stekajacy przy tym na całą siłownię i wciskający bajerę jak to powinno się ćwiczyć . Terry Hollands
przechodzi na BB z musu ja go wolałem w strongman, ale się skończył jak każdy. Kulturystyczna sylwetka czytaj wysuszona to zero mocy

0
ojan

rarytas1 - w Twoim profilu jako uprawiany sport jest wymienione WL i kulturystyka. Nie wszyscy kulturyści są napompowani chemią czy farmakologią i oni wcale nie są słabi. Kulturystyka to budowanie (rzeźbienie) muskulatury a ciężar jest tylko środkiem do osiągnięcia celu.

0
F1.08

Roznie ludzie maja. Ja odwrotnie-zawsze tylko sylwetka a ciezary zwisaly mi kalafiorem. Co kto lubi.

Gosc IMO zrobil bardzo duzy postep. Wielu silaczy przyzwyczajonych jest do tego ze silacz moze byc ulany tluszczem i wygladac jak swiniak. On bez problemu przelaczyl sie na inna mentalnosc duzo bardziej wymagajaca.

3
Bull

Również mam gdzieś ciężary, siłę która nigdy się nie przyda. Więcej frajdy jest z dobrego wyglądu niż dużej siły, oponki i brody.

1
lordknaga

pudzianowski zrobil to ze 2 dekady temu i wygladal imo lepiej niz ten koles :-)

1