Ostatnie miesiące były dla Hafthora Bjornssona bardzo pracowite. Niedawno ustanowił rekord świata w martwym ciągu i zaczął przygotowania do pojedynku bokserskiego z Eddie Hallem. Najsilniejszy człowiek świata Hafthor Bjornsson podjął bardzo ważną decyzję dotyczącą kariery w strongman. Oznajmił, że nie będzie startował w tegorocznych zawodach World Strongest Man. Planuje jednak zdobyć dziesiąte zwycięstwo w konkursie na najsilniejszego człowieka Islandii. Tak jak powiedział w filmie na swoim kanale YouTube, będą to prawdopodobnie ostatnie zawody w jego sportowej karierze jako strongman. 

„Najprawdopodobniej będzie to mój ostatni występ strongman” - powiedział Bjornsson. „Powodem tego jest to, że... no cóż, przygotowanie się na duże zawody oznacza, że ​​muszę być bardzo ciężki i bardzo silny. To będzie trudny test podczas przygotowań do pojedynku bokserskiego. To nie będzie do siebie pasować.”

 

https://youtu.be/cOF-Bn0KOBs

 

Biorąc pod uwagę jego przygotowania do walki z Hallem, gdzie liczy się przede wszystkim kondycja, technika i sprawność fizyczna, nie dziwi nas jego decyzja. Jest to dobra wiadomość dla Mateusza Kieliszkowskiego, który będzie miał szansę w końcu wygrać zawody WSM. Myślicie, że Hafthor Bjornsson faktycznie zakończy karierę w strongman po zawodach w Islandii? 

 

 

Komentarze (6)
ziomus123

dla mnie dziwna decyzja. mistrza świata w boksie z niego nie będzie :) za to WSM tak. no ale pewnie chodzi o kasę lub zdrowie. albo jedno i drugie.

2
lordknaga

no i dobrze, bo to nic zdrowego, swoje juz zdzialal, dziecko w drodze, jest mega rozpoznawalny, jak ktos nie kojarz go ze strongmana to z got kojarzy go kazdy jako "the mountain" teraz ta walka z edim :-) zycze mu jak najlepiej, bo wszedzie gdzie go ogladam albo czytam o nim, to bardzo pocieszny gosc, ktory sam sie wszystkiego dorobil i nie zgrywal nie wiadomo kogo, bo mu palma do lba nie uderzyla... mam nadzieje, ze jeszcze o nim uslyszymy :-)

5
Gats 2

Sypią się szybko chłopaki, za dużo towaru i organizm za mocno wyeksploatowany.

0
Anonim

pudzian sie trzyma dobrze

0
VeeX

Bo pudzian nawet nie ruszyłby takich ciężarów jakie oni robią na powtórzenia.

0
Anonim

ale tez poziom regeneracji byl inny . teraz komorki macierzyste to codziennosc u sportocow a kiedys...

0