SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ANTHONY CLARK - NAJSILNIEJSZY CZŁOWIEK ŚWIATA

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52286

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Wyciskanie, Dwubój i Trójbój Siłowy.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 777 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2575


Urodzony: 1966
Wzrost: 172 cm
Wyciskanie leżąc: 360 kg
Przysiad: 495 kg
Trójbój: 1 170 kg

Anthony Clark jest uważany za najsilniejszego człowieka świata i z pewnością są do tego powody, ponieważ ten facet wyciska na ławce 360 kilogramów, w przysiadzie bierze 460 kg, a jego rekord w trójboju wynosi 1 170 kg. Wszystkie te wyniki są dużo lepsze od oficjalnych rekordów świata. Obecnie jedynie Greg Kovacs mógłby z nim rywalizować, ale Grega nie interesuje podnoszenie ciężarów, tylko kulturystyka.
Anthony urodził się w 1966 roku na Filipinach, ale w wieku 7 lat przeprowadził się wraz ze swoją rodziną do Houston w Teksasie. Spotkał się tam z wrogością i brakiem akceptacji ze strony rówieśników, gdyż po pierwsze był przybyszem z bardzo odległego miejsca traktowano go jak kogoś z obcej planety, a po drugie - mieszkał w dzielnicy zamieszkiwanej niemal wyłącznie przez białych, a sam nie był biały. Również ojciec, podejrzewany o chorobę psychiczną będącą wynikiem pourazowego zaburzenia osobowości spowodowanego przeżyciami wojennymi w Wietnamie, zaczął się nad nim znęcać i młody Anthony był wówczas bity zarówno przez dzieci w szkole, jak i przez własnego ojca. jego dramat pogłębiała jeszcze silna astma, na którą chorował w dzieciństwie. Dlatego nim skończył 15 lat 3 razy próbował popełnić samobójstwo. W końcu znalazł pocieszenie w swoich fizycznych zdolnościach i zaczął trenować z ciężarami.

W wieku 13 lat Anthony zaczął trenować w garażu, gdzie miał 50-kilogramowy zestaw do ćwiczeń. Szybko stawał się większy i silniejszy i zaczął nabierać wiary w siebie, ludzie darzyli go coraz większym szacunkiem, a Anthony znalazł pierwszych swoich przyjaciół. W wieku 16 lat zobaczył w gazecie zdjęcie Billa Kazmaiera (słynny trójboista, rekordzista świata w trójboju siłowym z wynikiem 1 100 kg) i powiedział sobie: "któregoś dnia zostanę najsilniejszym człowiekiem świata". Nigdy nie wątpił w spełnienie swoich marzeń, gdyż Anthony był pełen pasji i wiary w sukces. Uważa, iż dowodem pożądania czegoś jest dążenie do osiągnięcia tego, ale do tego, by osiągnąć sukces, potrzebna jest właśnie pasja.

W szkole średniej uprawiał lekkoatletykę biegał na 200, 400 i 1500 metrów oraz skakał w dal), ale najważniejszy dla niego był footbol amerykański. Bardzo ostro ćwiczył wówczas z ciężarami, gdyż chciał być najlepszy i najsilniejszy. Praktycznie tylko trenował, jadł i spał.
W wieku 18 lat Anthony był pierwszym człowiekiem, który wycisnął na ławeczce 270 kilogramów, a w wieku 22 lat robił już przysiady z ciężarem 460 kilogramów. ciągle starał się dorównać Billowi Kazmaierowi, który był rekordzistą świata w trójboju siłowym. Jest tez pierwszym człowiekiem, który wycisnął na ławeczce 315 kilogramów z odwrotnym uchwytem. W 19993 roku spełniły się jego marzenia i pobił rekord świata Billa Kazmaiera wynikiem 1 107 kilogramow. W listopadzie 1995 roku zrobił przysiad z ciężarem 495 kilogramów, a w marcu 1996 roku wycisnął na ławeczce 360 kilogramów. 15 listopada 1995 roku wyśrubował rekord świata w trójboju siłowym do niebotycznej wysokości, osiągając wynik 1 170 kilogramów. W wieku 18 lat Anthony był pierwszym człowiekiem, który wycisnął na ławeczce 270 kilogramów, a w wieku 22 lat robił już przysiady z ciężarem 460 kilogramów. ciągle starał się dorównać Billowi Kazmaierowi, który był rekordzistą świata w trójboju siłowym. Jest tez pierwszym człowiekiem, który wycisnął na ławeczce 315 kilogramów z odwrotnym uchwytem. W 19993 roku spełniły się jego marzenia i pobił rekord świata Billa Kazmaiera wynikiem 1 107 kilogramow. W listopadzie 1995 roku zrobił przysiad z ciężarem 495 kilogramów, a w marcu 1996 roku wycisnął na ławeczce 360 kilogramów. 15 listopada 1995 roku wyśrubował rekord świata w trójboju siłowym do niebotycznej wysokości, osiągając wynik 1 170 kilogramów. Anthony Clark jest bardzo religijnym człowiekiem i mówi, iż od 1992 roku spełnia wole Boga dla siebie samego i dlatego bije światowe rekordy. Jego żona jest przepiekna modelka fitness Mindy Toth. Można do niego wysyłać listy na adres: 3615 Rolling Terrace, Spring, Texas, 77388 USA. Anthony ma też swoją stronę internetową pod adresem: www.anthonyclark.com 


Baw się, baw, bo żyje się tylko raz!

I want to be free

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
fajnie
jedno pytanie
na jakich zawodach pobil te rekordy??

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.
1

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 321 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6511
Podobny artykul byl niebil tych rekordow na zadnych zawodach niewiem jak je ustanawial...pozostaje to dlamnie zagadka

Korzystaj z życia i tak nie wyjdziesz z niego żywy...

Tempora mutantur et nos mutamur in illis...
...:::Pomyśl jesli potrafisz:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 695 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39589
W USA są organizowane oprócz zwykłych zawodów, zawody bez kontroli antydopingowych, wyniki z nich nie są uznawane przez federacje trójboju. Clark właśnie w takich imprezach startował.
Ed Coan po tym jak został dożywotnio zdyskwalifikowany również startował bez kontroli i uzyskał wynik 1117,5 kg w trójboju ważąc 108 kg.

Drzey

Drzey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11126 Napisanych postów 51319 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzialem Zdjecie, ALe SKURVIEL!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4054 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10579
Clark jest rzeczywiście mocny. Wycisnął nie 360 kg, a 800 funtów, co dawałoby 362,5 kg - podchwytem. Wyniki robił przeważnie na pokazach lub zawodach pokazowych, gdzie staruje kilku zawodników bijących jakies "rekordy". Nieuznane, oczywiście, ale bawiące publicznośc i dające występującym i organizatorom pieniądze. Niema badań antydopingowych, startowac można w dowolnym sprzęcie trójbojowym - potrójnych koszulkach, grubych kostiumach, być może i bandaże na kolana też są mocniejsze.

A teraz was zapytam: Czy chcielibyście być tacy mocni jeśli wejście po schodach na półpiętro wywołałoby u was zadyszkę? Clark ma siłownię z piętrem. Znajomy, który tam trenował, twierdzi, że na półpiętrze Clark przystaje i chwyta oddech zadyszany.

Coś za coś... Sportowiec zawsze pałci jakąś cenę za swój wynik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11126 Napisanych postów 51319 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest cena jego siły. Ale co z tego ze szybko sie męczy.. A gdyby stał na "bramce" w jakims klubie? Uciekłby mu kazdy ale jak juz by złapał to tylko po karawan dzwonić. Ale mimo to nie poswieciłbym kondycju dla takiej sily, ciekawe ile Clark pozyje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 777 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2575
Jak myślicie, ile kg więcej mógłbym wycisnąc w takiej potrójnej koszulce najnowszej generacji i stosując dobry most, skoro bez koszulki i bezs mostu wyciskam 155 kg? Miałbym szansę podnieść 200 kg?

I want to be free

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11126 Napisanych postów 51319 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Robo wydaje mi się że tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45379
W potrójnej koszulce????
pytanie czy w ogóle opuściłbyś sztangę do klatki

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 777 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2575
Powiedzmy, żebym opuścił - czy wtedy wycisnąłbym 200 kg. Ponoć w najnowszych koszulkach można nawet wycisnąć 40-50 kg więcej, ale nie wiem, czy to prawda. I tak nie kupię takiej koszulki, bo ponoć kosztuje 150 dolców.

I want to be free

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na sile klaty

Następny temat

CHRIS CONFESSORE

WHEY premium