Prawie rok temu Terry Hollands ogłosił zakończenie kariery w Strongman. Przeszedł na emeryturę po niefortunnej kontuzji podczas Mistrzostw Świata Strongman 2021. Najwidoczniej bardzo zatęsknił za rywalizacją, bo ogłosił swój powrót do strongman. Na Instagramie napisał, że pojawi się na zawodach Strongest Man Wielkiej Brytanii 2023, które odbędą się już 28 stycznia w Sheffield. Terry chce, aby jego 7-letni syn Zach widział go, jak rywalizuje na największych zawodach na świecie. Jego celem nie jest pojawienie się na scenie, ale wygranie całego konkursu. Jest przekonany, że jest w stanie zostać najsilniejszym człowiekiem Wielkiej Brytanii.

„Czy robimy to ostatni raz?

Mam jedną niedokończoną sprawę, chcę, żeby Zach zobaczył, jak jego tatuś robi swoje. Widział mnie kiedyś na zawodach, ale był za młody, żeby to pamiętać.

Czy jest możliwe, że będę gotowy na czas na Britain’s strongest man? Cofam się za każdym razem i mówię TAK.”

Terry Hollands przeszedł ogromną metamorfozę. Być może wiele z Was pamięta go w większym wydaniu. Otóż schudł z 203 do 133 kilogramów! Brał też udział w zawodach kulturystycznych. Aby przygotować się do zawodów Strongman, Terry prawdopodobnie spróbuje odzyskać część utraconej wagi. Powiedział, że da z siebie wszystko w nadchodzących dwóch miesiącach.

Polecamy również: Strongman Terry Hollands postanowił zostać kulturystą

Do tej pory brał udział w 101 międzynarodowych i krajowych zawodach Strongman. Wystąpił w 15 zawodach o tytuł najsilniejszego człowieka świata, z których dziewięć zakończyło się w pierwszej dziesiątce. Jego najlepszym miejscem było trzecie miejsce na WSM 2011. Ponadto Terry wygrał pięć konkursów:

2007 Britain’s Strongest Man

2009 England’s Strongest Man

2010 Strongman Champions League (SCL) Ireland

2019 Força Bruta

2019 Master’s World’s Strongest Man

 

Będzie musiał stawić czoła ogromnemu wyzwaniu, po powrocie. Przeszkodzić mu może dwukrotny WSM Tom Stoltman. To naprawdę zaskakująca decyzja ze strony Hollands’a. Z pewnością napiszemy, jak mu poszło.

Komentarze (1)
lodzianin1

Teraz to sami pajace po 8 razy karierę kończą ważne aby się wyświetlenia zgadzały

1