...
Chodzi o długość widełek - u mnie te po stronie bliższej maja dlugosc ok 20-30 cm, a te dalsze ok 50 cm.
Czyli przykladowo jak robie dociskanie na klate to mam pewnosc ze zawsze trafie w stojaki - "sztanga nie zwali mi sie na łeb".
A jak wiadomo ciezar w dociskaniach jest zawsze duzo wiekszy niz w cwiczeniach na pelny ruch i moze byc problem z utrzymaniem go gdy cwiczymy bez asekuracji.
Najlepiej miec 2 komplety widelek - jedne do dociskan i drugie do cwiczen w pelnym zakresie.
Czyli przykladowo jak robie dociskanie na klate to mam pewnosc ze zawsze trafie w stojaki - "sztanga nie zwali mi sie na łeb".
A jak wiadomo ciezar w dociskaniach jest zawsze duzo wiekszy niz w cwiczeniach na pelny ruch i moze byc problem z utrzymaniem go gdy cwiczymy bez asekuracji.
Najlepiej miec 2 komplety widelek - jedne do dociskan i drugie do cwiczen w pelnym zakresie.
>>> Maszeruj albo giń <<<
...
Trening 17.08.2009r. 15B
1. Wyciskanie na barki od czoła
15x36kg
15x48kg
15x60kg (+5kg)
2. Połowiczne oszukane podciąganie do brody stojąc (wynoszenie sztangi/high pull od ud do wysokości górnego brzucha)
15x22,5kg
15x30kg
15x37,5kg (+2,5kg)
3. Martwy ciąg na prostych nogach z podstawek
15x42kg
15x56kg
15x70kg (+5kg)
4. Połowiczne wyciskanie leżąc w chwycie na szerokość barków
15x30kg
15x40kg
15x50kg (+2,5kg)
5. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem do czoła
10/10/10 (9/7/7)
6. Japonki
nie robiłem
7. Brzuszki na skosie
65 (+10)
8. Skręty tułowia z gryfem
kilkadziesiąt powtórzeń
Trening 19.08.2009r. 10A
1. Połowiczne wyciskanie leżąc
10x51kg
10x68kg
10x76,5kg
10x85kg (+5kg)
2. Siad Japoński
nie robiłem
3. Wspięcia na palce ze sztangą 25 powtórzeń.
25x52,5kg
25x70,5kg
25x79kg
25x87,5kg (+10kg)
4. Podciąganie sztangi do brody stojąc szerokim chwytem + wyciskanie tej samej sztangi na tej samej szerokości zza głowy
10x20kg
10x26kg
10x30kg
10x32,5kg (+2,5kg)
5. Uginanie sztangi podchwytem stojąc + francuskie wyciskanie leżąc
10x18kg
10x24kg
10x27,5kg
10x30kg (+2,5kg)
6. Wiosłowanie sztangą jednorącz siedząc w opadzie
10x13kg
10x18kg
10x20kg
10x22kg (+3kg)
7. Dzień dobry do 45*
10x20kg
10x26kg
10x30kg
10x32,5kg (+2,5kg - chyba 6tyg temu robiłem)
8. Brzuszki na skosie
70p
9. Skręty tułowia z gryfem.
kilkadziesiąt powtórzeń.
Trening 21.08.2009r. 5B
1. Wyciskanie na barki od czoła
5x51kg
5x60kg
5x68kg
5x76,5kg
5x85kg (+5kg)
2. Połowiczne oszukane podciąganie do brody stojąc (wynoszenie sztangi/high pull od ud do wysokości górnego brzucha)
5x30kg
5x35kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg (+7,5kg)
3. Martwy ciąg na prostych nogach z podstawek
5x51kg
5x60kg
5x68kg
5x76,5kg
5x85kg (+5kg)
4. Połowiczne wyciskanie leżąc w chwycie na szerokość barków
5x48kg
5x56kg
5x64kg
5x72kg
5x80kg (+5kg)
5. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem do czoła
5 5 5 5 5 +5kg (+2,5kg)
6. Japonki
nie robiłem
1. Wyciskanie na barki od czoła
15x36kg
15x48kg
15x60kg (+5kg)
2. Połowiczne oszukane podciąganie do brody stojąc (wynoszenie sztangi/high pull od ud do wysokości górnego brzucha)
15x22,5kg
15x30kg
15x37,5kg (+2,5kg)
3. Martwy ciąg na prostych nogach z podstawek
15x42kg
15x56kg
15x70kg (+5kg)
4. Połowiczne wyciskanie leżąc w chwycie na szerokość barków
15x30kg
15x40kg
15x50kg (+2,5kg)
5. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem do czoła
10/10/10 (9/7/7)
6. Japonki
nie robiłem
7. Brzuszki na skosie
65 (+10)
8. Skręty tułowia z gryfem
kilkadziesiąt powtórzeń
Trening 19.08.2009r. 10A
1. Połowiczne wyciskanie leżąc
10x51kg
10x68kg
10x76,5kg
10x85kg (+5kg)
2. Siad Japoński
nie robiłem
3. Wspięcia na palce ze sztangą 25 powtórzeń.
25x52,5kg
25x70,5kg
25x79kg
25x87,5kg (+10kg)
4. Podciąganie sztangi do brody stojąc szerokim chwytem + wyciskanie tej samej sztangi na tej samej szerokości zza głowy
10x20kg
10x26kg
10x30kg
10x32,5kg (+2,5kg)
5. Uginanie sztangi podchwytem stojąc + francuskie wyciskanie leżąc
10x18kg
10x24kg
10x27,5kg
10x30kg (+2,5kg)
6. Wiosłowanie sztangą jednorącz siedząc w opadzie
10x13kg
10x18kg
10x20kg
10x22kg (+3kg)
7. Dzień dobry do 45*
10x20kg
10x26kg
10x30kg
10x32,5kg (+2,5kg - chyba 6tyg temu robiłem)
8. Brzuszki na skosie
70p
9. Skręty tułowia z gryfem.
kilkadziesiąt powtórzeń.
Trening 21.08.2009r. 5B
1. Wyciskanie na barki od czoła
5x51kg
5x60kg
5x68kg
5x76,5kg
5x85kg (+5kg)
2. Połowiczne oszukane podciąganie do brody stojąc (wynoszenie sztangi/high pull od ud do wysokości górnego brzucha)
5x30kg
5x35kg
5x40kg
5x45kg
5x50kg
5x55kg (+7,5kg)
3. Martwy ciąg na prostych nogach z podstawek
5x51kg
5x60kg
5x68kg
5x76,5kg
5x85kg (+5kg)
4. Połowiczne wyciskanie leżąc w chwycie na szerokość barków
5x48kg
5x56kg
5x64kg
5x72kg
5x80kg (+5kg)
5. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem do czoła
5 5 5 5 5 +5kg (+2,5kg)
6. Japonki
nie robiłem
...
A teraz trochę przemyśleń na temat tego cyklu treningowego, który zacząłem 8 tygodni temu.
Zacząłem 29 czerwca, czyli mam za sobą 4 pełne 15A 10B 5A 15B 10A 5B.
W porównaniu do mojego pierwszego FBW od wodyna, (który zacząłem w listopadzie bodajże i skończyłem w grudniu poprzez naderwany prostownik grzbietu,. W tym cyklu martwy ciąg ćwiczę bardzo delikatnie, bo w sumie od naderwania minęło dopiero 8 miesięcy), robię go z głową, aczkolwiek nie obyło się od błędów. Przez pierwsze 6 tygodni robiłem ćwiczenia tak: WL do deski - 60-65-70-75kg, a teraz stosuję się do ograniczenia procentowego w dane dni (np. 15-nastki 1 seria 60%CM, 2 seria 80%CM, 3 seria 100%CM). Więc jak by nie patrzeć mięśnie mniej się męczą i mogę przez dodatkowe tygodnie dokładać ciężar.
Siła idzie jak burza i sam nie wiem kiedy przestanę robić pełną ilość powtórzeń czy powtarzać ciężar.
Ćwiczę już 8-10 tygodni bez przerwy i ani trochę nie czuję przetrenowania.
Zacząłem 29 czerwca, czyli mam za sobą 4 pełne 15A 10B 5A 15B 10A 5B.
W porównaniu do mojego pierwszego FBW od wodyna, (który zacząłem w listopadzie bodajże i skończyłem w grudniu poprzez naderwany prostownik grzbietu,. W tym cyklu martwy ciąg ćwiczę bardzo delikatnie, bo w sumie od naderwania minęło dopiero 8 miesięcy), robię go z głową, aczkolwiek nie obyło się od błędów. Przez pierwsze 6 tygodni robiłem ćwiczenia tak: WL do deski - 60-65-70-75kg, a teraz stosuję się do ograniczenia procentowego w dane dni (np. 15-nastki 1 seria 60%CM, 2 seria 80%CM, 3 seria 100%CM). Więc jak by nie patrzeć mięśnie mniej się męczą i mogę przez dodatkowe tygodnie dokładać ciężar.
Siła idzie jak burza i sam nie wiem kiedy przestanę robić pełną ilość powtórzeń czy powtarzać ciężar.
Ćwiczę już 8-10 tygodni bez przerwy i ani trochę nie czuję przetrenowania.
...
FILMY
Wyciskanie na barki do czoła 5x85kg
Martwy ciąg na prostych nogach od kolan 5x85kg
high pull 5x55kg
Wyciskanie leżąc 10x85kg
Proszę o komentarz co do techniki, szczególnie przydałoby się zdanie WODYNA jak tu zajrzy ;)
Wyciskanie na barki do czoła 5x85kg
Martwy ciąg na prostych nogach od kolan 5x85kg
high pull 5x55kg
Wyciskanie leżąc 10x85kg
Proszę o komentarz co do techniki, szczególnie przydałoby się zdanie WODYNA jak tu zajrzy ;)
...
Ładnie wszystko wygląda tez bez partnera cwiczysz, tez bez diety
wpadnij do mnie link w podpisie
wpadnij do mnie link w podpisie
...
Trening 24.08.2009r. 15A
1. Połowiczne wyciskanie leżąc
15x48kg
15x64kg
15x80kg (+5kg) (FILM!!)
2. Siad Japoński
nie robiłem
3. Wspięcia na palce ze sztangą 25 powtórzeń.
25x54kg
25x72kg
30x90kg (+10kg) (FILM!!)
4. Podciąganie sztangi do brody stojąc szerokim chwytem + wyciskanie tej samej sztangi na tej samej szerokości zza głowy
15x20kg
15x26kg
15x32,5kg (+2,5kg) (FILM!!)
5. Uginanie sztangi podchwytem stojąc + francuskie wyciskanie leżąc
15x18kg
15x24kg
15x30kg (+2,5kg) (FILM!!)
6. Wiosłowanie sztangą jednorącz siedząc w opadzie
15x11kg
15x15kg
15x18kg (+2kg)
7. Dzień dobry do 45*
15x20kg
15x26kg
15x32,5kg (+2,5kg)
8. Brzuszki skos
nie robiłem
Mega trening. Sądziłem, że 15x80kg w WL nie pójdzie za chiny, ponieważ 2tyg temu ledwo wycisnąłem 15x75kg a tu niespodzianka. Zapewne dużo daje stosowanie się do ograniczeń procentowych w pierwszej i drugiej serii przez co zostaje siła na serię główną. Na tym treningu jakoś więcej filmów nagrałem. Zapraszam do oglądania zaraz jak się wyślą.
Podciąganie sztangi + wyciskanie zza karku poszło 32,5kg a ostatnio na dziesiątkach taki ciężar zrobiłem. Trzeba na dziesiątkach zwiększyć trochę.
Superseria na bic+tric ledwo! Za 2tyg jak zwiększę 2,5kg to nie zrobię 15p tylko ze 12 na pewno.
Wiosłowanie i dzień dobry lekko ze względu na plecy of course.
Wyciskanie leżąc do deski 8cm 15x80kg
Wspięcia na palce 30x90kg
Podciąganie sztangi do brody + wyciskanie zza karku szeroko 15x32,5kg
Uginanie przedramion + wyciskanie francuskie sztangi 15x30kg
Zmieniony przez - gkabulski w dniu 2009-08-25 12:39:20
1. Połowiczne wyciskanie leżąc
15x48kg
15x64kg
15x80kg (+5kg) (FILM!!)
2. Siad Japoński
nie robiłem
3. Wspięcia na palce ze sztangą 25 powtórzeń.
25x54kg
25x72kg
30x90kg (+10kg) (FILM!!)
4. Podciąganie sztangi do brody stojąc szerokim chwytem + wyciskanie tej samej sztangi na tej samej szerokości zza głowy
15x20kg
15x26kg
15x32,5kg (+2,5kg) (FILM!!)
5. Uginanie sztangi podchwytem stojąc + francuskie wyciskanie leżąc
15x18kg
15x24kg
15x30kg (+2,5kg) (FILM!!)
6. Wiosłowanie sztangą jednorącz siedząc w opadzie
15x11kg
15x15kg
15x18kg (+2kg)
7. Dzień dobry do 45*
15x20kg
15x26kg
15x32,5kg (+2,5kg)
8. Brzuszki skos
nie robiłem
Mega trening. Sądziłem, że 15x80kg w WL nie pójdzie za chiny, ponieważ 2tyg temu ledwo wycisnąłem 15x75kg a tu niespodzianka. Zapewne dużo daje stosowanie się do ograniczeń procentowych w pierwszej i drugiej serii przez co zostaje siła na serię główną. Na tym treningu jakoś więcej filmów nagrałem. Zapraszam do oglądania zaraz jak się wyślą.
Podciąganie sztangi + wyciskanie zza karku poszło 32,5kg a ostatnio na dziesiątkach taki ciężar zrobiłem. Trzeba na dziesiątkach zwiększyć trochę.
Superseria na bic+tric ledwo! Za 2tyg jak zwiększę 2,5kg to nie zrobię 15p tylko ze 12 na pewno.
Wiosłowanie i dzień dobry lekko ze względu na plecy of course.
Wyciskanie leżąc do deski 8cm 15x80kg
Wspięcia na palce 30x90kg
Podciąganie sztangi do brody + wyciskanie zza karku szeroko 15x32,5kg
Uginanie przedramion + wyciskanie francuskie sztangi 15x30kg
Zmieniony przez - gkabulski w dniu 2009-08-25 12:39:20
...
Ja bym własnie zostawił to 30 na nastepnym treningu bedzie juz leciutko szło to na kolejnym dołozysz, bo jak jest ciezko a dokładasz na nastepnym to można tylko w czarną dvpe zajsc, bynajmniej ja tak mam
dobra technika
P.S ladne ciezary w wzcisku na bary, tylko ja bym wolal nie ryzykowac i zawolal kogokolwiek bo juz 2 razy nie trafilem w stojaki w tym cwiczeniu i tylko szczescie mnie uratowalo przed ostra kontuzja
Zmieniony przez - rafal08109 w dniu 2009-08-25 12:51:02
dobra technika
P.S ladne ciezary w wzcisku na bary, tylko ja bym wolal nie ryzykowac i zawolal kogokolwiek bo juz 2 razy nie trafilem w stojaki w tym cwiczeniu i tylko szczescie mnie uratowalo przed ostra kontuzja
Zmieniony przez - rafal08109 w dniu 2009-08-25 12:51:02
...
A wiesz, goście, którzy przychodzili do mnie na siłkę od tygodnia nie przychodzą bo koniec wakacji to chłopaki trochę pochlać muszą. Od września kogoś muszę ściągnąć konkretnego co będzie regularnie przychodził.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Poprzedni temat
Siła
- 1
- 2
- ...
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- ...
- 88
Następny temat
