Mam problem dot. przyrostów. Ćwiczę już ponad 5 miesiecy i moje rezultaty to: klatka lekko sie zarysowala (na poczatku rekord: 38, teraz 55), barki- no nie narzekam, biceps: centymetr (i tu nie rozumiem jednej rzeczy. Przed rozpoczeciem mojej przygody z silka mialem 26,5 w bicu i robilem serie ciezarem 17kg. Teraz robie 23kg a przez te 5 miesiecy skoczyl mi TYLKO 1cm!
, z tricepsem jest tak samo.), przedramiona: 2cm. Mysle ze powinno mi skoczyc wiecej wszedzie w obwodach dlatego pisze tego posta z zapytaniem i prosba o wyjasnienie o co w tym wszystkim chodzi?
Oto mój aktualny plan:
Split na masę
~~Poniedziałek, Czwartek~~
-Klata:
Wyciskanie sztangi płasko 4s- 10p
Wyciskanie hantli w górę 2s- 10p
Rozpiętki 2s- 10p
-Bary:
Wyciskanie sztangi zza głowy 2s- 10p
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2s- 10p
-Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangą w leżeniu 4s- 10p
~~Wtorek, Piątek~~
-Nogi:
Przysiad ze sztangą 4s- 8p
Wspięcia na palce 3s- max
-Plecy:
Martwy Ciąg 3s- 10p
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s- max
Wiosło sztangą podchwytem 2s- 10p
-Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2s- 10p
Uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 2s- 10p
-Przedramiona:
Uginanie ramion ze sztangą w podchwycie i w nachwycie 3s- max
Moje przerwy miedzy seriami wynosza rowno 2 min ze stoperem w reku. Moze robie za krotkie przerwy jak na mnie (ektomorfika)? Powinienem robic 3 min?
Mysle nad zmiana planu na FBW albo split 1x partia w tyg, tylko nie wiem czy zmieniac go juz teraz, czy dokonczyc tego splita bo robie go dopiero 2,5 tyg.
A no i ostatnio przestal mi i bicek skakac bo od poczatku splita robie serie sztanga 23kg i od 7 powtorzenia ledwo dociskam. Dzisiaj mialem identycznie jak 2 tyg temu, czyli w 2 serii 7,8,9 i 10 powtorzenie ledwo dociskalem. Co sie ze mna dzieje?
same komplikacje...
Dodam jeszcze, ze moj kumpel cwiczyl 8 miesiecy (Jego plan na bica:
-Wyciskanie sztangą stojąc 4s - 10p
-Wyciskanie hantlami stojąc 4s - 10p
te 2 cwiczenia 2x w tyg, oczywiscie oprocz reszty, tj. klata, plecy, nogi itp.)
i w bicepsie przez ten czas skoczylo mu z 29 na 33cm, a jest on takm samym ektomorfikiem jak ja... Mi przez podobny czas skoczyl zaledwie centymetr :/
Co mam robic?! Prosze pomozcie mi!
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Waga: 60
Wzrost: 182
Cel treningowy: Masa, sila, rzezba.
Staż treningowy na słowni: prawie 6m-cy
Uprawiane inne sporty: -
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, obciazenie, lawka
Dieta: A lot of bialko & weglowodany
Przeciwskaznania medyczne: -
Zażywane suplementy: -
, z tricepsem jest tak samo.), przedramiona: 2cm. Mysle ze powinno mi skoczyc wiecej wszedzie w obwodach dlatego pisze tego posta z zapytaniem i prosba o wyjasnienie o co w tym wszystkim chodzi?
Oto mój aktualny plan:
Split na masę
~~Poniedziałek, Czwartek~~
-Klata:
Wyciskanie sztangi płasko 4s- 10p
Wyciskanie hantli w górę 2s- 10p
Rozpiętki 2s- 10p
-Bary:
Wyciskanie sztangi zza głowy 2s- 10p
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2s- 10p
-Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangą w leżeniu 4s- 10p
~~Wtorek, Piątek~~
-Nogi:
Przysiad ze sztangą 4s- 8p
Wspięcia na palce 3s- max
-Plecy:
Martwy Ciąg 3s- 10p
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s- max
Wiosło sztangą podchwytem 2s- 10p
-Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2s- 10p
Uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 2s- 10p
-Przedramiona:
Uginanie ramion ze sztangą w podchwycie i w nachwycie 3s- max
Moje przerwy miedzy seriami wynosza rowno 2 min ze stoperem w reku. Moze robie za krotkie przerwy jak na mnie (ektomorfika)? Powinienem robic 3 min?
Mysle nad zmiana planu na FBW albo split 1x partia w tyg, tylko nie wiem czy zmieniac go juz teraz, czy dokonczyc tego splita bo robie go dopiero 2,5 tyg.
A no i ostatnio przestal mi i bicek skakac bo od poczatku splita robie serie sztanga 23kg i od 7 powtorzenia ledwo dociskam. Dzisiaj mialem identycznie jak 2 tyg temu, czyli w 2 serii 7,8,9 i 10 powtorzenie ledwo dociskalem. Co sie ze mna dzieje?
same komplikacje...
Dodam jeszcze, ze moj kumpel cwiczyl 8 miesiecy (Jego plan na bica:
-Wyciskanie sztangą stojąc 4s - 10p
-Wyciskanie hantlami stojąc 4s - 10p
te 2 cwiczenia 2x w tyg, oczywiscie oprocz reszty, tj. klata, plecy, nogi itp.)
i w bicepsie przez ten czas skoczylo mu z 29 na 33cm, a jest on takm samym ektomorfikiem jak ja... Mi przez podobny czas skoczyl zaledwie centymetr :/
Co mam robic?! Prosze pomozcie mi!
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16
Waga: 60
Wzrost: 182
Cel treningowy: Masa, sila, rzezba.
Staż treningowy na słowni: prawie 6m-cy
Uprawiane inne sporty: -
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, obciazenie, lawka
Dieta: A lot of bialko & weglowodany
Przeciwskaznania medyczne: -
Zażywane suplementy: -
Krzysztof Piekarz
. No i najlepiej ofkors jedz po cwiczeniu duzo bialka i weglowodanow zeby nabrac energii
.