SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Split 3dniowy - problem.......

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2543 Napisanych postów 29969 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 200205
chyba zostanie takie cos:

piatek
plecy + tył barków + kaptury + przedramię

sobota
klata + bary(przód i bok) + triceps

Niedziela
nogi + biceps + łydki

..plecy - dzień przerwy i wtedy nogi
cwiczenia które angazuje triceps - na 1 sesji.

Nigdy nie byłem dobry w układaniu planów - a teraz wiedza wchodzi juz oporowo
- kiedys nie było tyle informacji jak teraz - a teraz albo sie juz nie chce czytać i szukać - a jesli juz szukam i skałdam to robi sie mętlik i na samym początku nie wiem co i jak.......

Celem jest masa - wiec bedzie ok 12-15serii na duze partie
na małe 8-10serii
Ilośc powtórzeń 10-6

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no i to powiązanie jest spoko :) jak chcesz to zostaw jak jest... tylko patrząc na ćwiczenia które wkleiłeś wczesniej jeżeli chodzi Ci zeby ta klata poszła to serio wrzuć dolny skos i górny a na płaskiej daj wyciskanie chantli...

pzdr.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16130
Solaros - na stagnacje jak wiadomo jest najlepsze atakowanie mięśnia innym bodźcem niż dotychczas.
Jako że masz problemy z klatą i barkami, przyszło mi do głowy "coś ciekawego", co zobaczyłem niedawno w jednym treningu na tym forum.
Taki ćwiczenie na klatę i barki, ze masz ławeczkę i hantle i bierzesz 1 seria na barki kąt 90 stopni. Potem zmniejszasz kąt po trochu aż dochodzisz do plaskiej ławki a potem skos w dół ujemny ;]. Potem mozesz te grupy mięśniowe dobić np super seriamii na klate i bary.


EDIT:

Mniej wiecej to by wygladało tak:
po 1 seri:
Wyciskanie sztangielek ławeczka +90 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka +75 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka +60 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka +45 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka +30 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka +15 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka 0 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka -15 stopni
Wyciskanie sztangielek ławeczka -30 stopni

I każda seria wykonywana do końca na maxa, ciężar tak żebyś zrobił 6-8 powtórzeń.
Po tym np masz sueprserie:
-rozpiętki na ławce skośnej głową w góre
-podciąganie sztangi do brody wąsko trzymiąc (lub unoszenie sztangielek/sztangi przodem w góre)
i druga suepr seria
-rozpietki na bramce
-unoszenie sztangielek bokiem w góre

no i tricek
wyciskanie wąsko
francuz leżąc
wyciąg

To 1 ćwiczenie było by dobrym pomysłem, bo jeśli miałbyś robić wyciskanie na barki, po 2-3 wyciskaniach na klate i jakiś rozpietkach to masakrycznie by ci to szło. Odczułem to na własnej skórze.

Zmieniony przez - Jodełko w dniu 2008-08-24 15:15:45
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2543 Napisanych postów 29969 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 200205
ojjjjjjjjjjjj tego mi było trzeba - dzieki wielkie - wiec plan na sobote juz jest

...tylko tylko ławeczke moge opuścic do 0kąta - dalej sie nie da - ale za to wbiłbym sie na 2-3 serie na prosta ale głowa w dół - tam moge regulować i 3 ostatnie serie były by sztangą głowa do dołu 10/20/30st.

I moze w tych kluczowych momentach (90,0 i -30st.) dać po dwie serie zamiast po 1???

Po tym kolejne 2 superserie - tak jak napisałes:
rozpiętki skos + podciąganie do brody
i (mała zmiana)
? + wznosy bokiem

.....co dać zamiast bramy - jej brak - na płaskiej odpada bo bedzie potem wyciskanie wąsko - wiec co dać - rozpiętki na maszynie leżąc ??

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-08-24 16:34:09
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16130
to moze daj tą 2 super serie zaraz po tym 1 ćwiczeniu, razem z wyciskaniem na skosie w dół?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34282
Jodełko : Widze że mój stary plan na gestosc robi furrore na forum

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16130
tak, bardzo ciekawe to ćwiczenie, tylko ty podałeś takie troche nierozsądne zmiany kątów ;).

A do solarosa, możesz jeszcze zamiast wąskiego wyciskania dać pompki w podporze tyłem, i zrobić sobie wyciskanie na płaskiej normalne w superserii z unoszeniem sztangielek bokiem w góre ;)
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34282
Katy byly ustawione by wyeliminowac niekonomiczne zestawienia barkow/klatki z celowo pominietymi obszarami. W twoim ustawieniu tak naprawde tylko jeden kat powoduje przekazanie pracy na gorny piersiowy . Pedantycznie to sprawdzalem.

pozdrawiam

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-08-24 16:45:23

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16130
ja myśle, że jednak takie kąty zaproponowane przezemnie bardziej pomogą koledze, gdyż pisał on że ma problemy z górą klatki głównie, więc pobudzi on tak całą górę, od barków aż po dół ;)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosba o ocene

Następny temat

ABS - krótkie pytanie...

electro
Polecane artykuły