M:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
K:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawion BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
Wspolczynnik aktywnosci:
? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
? Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca)
? Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)
Tyle, że ja mneij więcej znam swój organizm i wiem kiedy i ile czego trzeba.
Np w DT spożywam większą ilość WW, białko na poziomie 2,4 tłuszczę w mneijszości, w DNT na odwrót
Oblicz wg tego, dodaj 300kcal z WW i tłuszczy i czekaj na efekt
Białka daj 2,0 na KMC ale TYLKO ZWIERZĘCE
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
K:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawion BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
Wspolczynnik aktywnosci:
? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
? Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca)
? Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)
Tyle, że ja mneij więcej znam swój organizm i wiem kiedy i ile czego trzeba.
Np w DT spożywam większą ilość WW, białko na poziomie 2,4 tłuszczę w mneijszości, w DNT na odwrót
Oblicz wg tego, dodaj 300kcal z WW i tłuszczy i czekaj na efekt
Białka daj 2,0 na KMC ale TYLKO ZWIERZĘCE
--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html
"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."


czas na posiłek poszedłem do domu łyknolem kawki zwarzyłem makaron,cyca i postawiłem zeby sie gotowało(soso pomidorowy i warzywka miałem z wczoraj0 i poszedłem dalej kosci o 12.20 przyszedłem wszystko przygogtowałem i szamałem wypiłem dod tego oliwe z woda i poszedłem koscic,podczas koszenia myslałem cały czas moze jakies WPC by kupic może miesa dodac w diecie,za mało białka,wliczac roslinne,dodac wegli,mozę tłuszc tysiace mysli było skonczyłem o 14.00 tył i głowa mnie zaczeła bolec mama powiedziała ze skosi,wiec przyszedłem do domu umyłem sie zwazyłem na nastepny posiłek i poszedłem na sfd pospamowałem 0 15,20 poszedłem robi cpapau zjadłem o 15.30 i znow na kompa sfd[img]../../buziaki/42.gif" alt="" />