Witam
Zawsze intersowało mnie, jaki ciężar wyciska się podczas robienia pompek. I zrobiłem eksperyment - przyjąłem pozycję do pompek, opierając ręce na wadze. Wyszło mi ok 60 kg (ważę 85-86). Wydaje mi się to dziwne, bo wyciśnięcie np na sztandze 60 kg jest chyba cięższe od zrobienia pompki. Jak myślicie, czy da się w ogóle określić, jaki ciężar na sztandze przy wyciskaniu na płaskiej odpowiadałby jednej pompce?
Zawsze intersowało mnie, jaki ciężar wyciska się podczas robienia pompek. I zrobiłem eksperyment - przyjąłem pozycję do pompek, opierając ręce na wadze. Wyszło mi ok 60 kg (ważę 85-86). Wydaje mi się to dziwne, bo wyciśnięcie np na sztandze 60 kg jest chyba cięższe od zrobienia pompki. Jak myślicie, czy da się w ogóle określić, jaki ciężar na sztandze przy wyciskaniu na płaskiej odpowiadałby jednej pompce?
Nicht schiessen, Kameraden!
Krzysztof Piekarz
Do tego ruch jest inny niż przy sztandze, więc ciężko to przekładać, tak jak wyciskanie sztangielek i sztangi.
Teraz sobie obliczę, ile muszę mieć na plecach kg przy pompkach, żeby było tak jak na siłce 
