SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pompki a wyciskanie sztangi

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1972
Witam

Zawsze intersowało mnie, jaki ciężar wyciska się podczas robienia pompek. I zrobiłem eksperyment - przyjąłem pozycję do pompek, opierając ręce na wadze. Wyszło mi ok 60 kg (ważę 85-86). Wydaje mi się to dziwne, bo wyciśnięcie np na sztandze 60 kg jest chyba cięższe od zrobienia pompki. Jak myślicie, czy da się w ogóle określić, jaki ciężar na sztandze przy wyciskaniu na płaskiej odpowiadałby jednej pompce?

Nicht schiessen, Kameraden!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 395 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2210
Interesujące wywody, co prawda nie cierpie matmy ale fizyka jest calkiem interesujaca i jak widac przydatna :)

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 295 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8791
Może i faktycznie gdy poŁożyŁeś rece na tej wadze to wyszŁo Ci 60 kg, aLe przy robieniu pompek NIE unosisz aż tak dużego ciężaru. NajLepiej kłaść jakieś obciążenie na plecy i wtedy coś tam kombinować.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1001 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32410
Bodajże na zwykła pompke przypada 70% masy ciała.
O ile sie nie mysle to były juz podobne tematy kiedys. Poszukaj sobie, a napewno znajdziesz odpowiedz. pozdr
1

"Jest światło i ciemna droga
Jest noc i blaknąca nadzieja
Był sen, który raz był mój"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Na wadze dodało Ci również masę ramion, których nie podnosisz podczas pompek Do tego ruch jest inny niż przy sztandze, więc ciężko to przekładać, tak jak wyciskanie sztangielek i sztangi.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6709


Witaj,

jako że jestem umysł ścisły to postaram ci się to wytłumaczyć prawami fizyki... a tak naprawdę to jednym jaka jest siła gratwiacji... działającą ku ziemi..., której to wartość wynosi w przybliżeniu 10m/s2

Obrazek wszystko wam wyjaśni :D zrobiłem specjalnie dla was guys ;D i dla forum sfd.pl :D

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6709
Sorry za dabel spama ,ale coś nie widać ;P

tutaj powiększone!!!


http://www.bankfotek.pl/view/86268 
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31404
Możesz wrzucić w trochę większym rozmiarze?

O, dzięki

Zmieniony przez - MattKK w dniu 2008-06-12 16:25:57
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4495
bredbrot - to między pompkami, a wyciskaniem sztangi jest aż taka duża różnica?
O, i dzięki za wzorki Teraz sobie obliczę, ile muszę mieć na plecach kg przy pompkach, żeby było tak jak na siłce
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6709
Wkradł się błąd...

Źle zaznaczyłem kąt... poniżej poprawne wersje!!!!.





Zmieniony przez - bredbrot w dniu 2008-06-12 17:29:35
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1972
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zwłaszcza bredbrotowi za tak wyczerpującą analizę. Tylko nie za bardzo rozumiem te obliczenia:). Mógłby mi to ktoś wyjaśnić tak na chłopski rozum? :)

Nicht schiessen, Kameraden!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Ja też umysł ścisły, ale coś pokręciłeś z tymi obliczeniami

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 szybkie pytanka;)

Następny temat

pompki tyłem na zmiane z wyciskaniem sztangielkami na barki

electro
Polecane artykuły