Szacuny
15
Napisanych postów
231
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
3084
Bede robił niedługo mój trzeci cykl HST i chciałbym spróbować robić przysiady ze sztangą na każdym treningu. Jakie ćwiczenie na dolny grzbiet mam wybrać żeby nie obciążać zbytnio kręgosłupa? Bo MC i przysiady na 1 treningu to za cieżko dla moich pleców. Mam 22 lata
Szacuny
15
Napisanych postów
231
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
3084
To to ja wiem że MC rządzi ale chciałbym nad udami popracować. Jak na 1 treningu robie przysiadi i MC to czuje potem dyskomfort w plecach wiec nawet co drugi tydzien odpada.
Szacuny
0
Napisanych postów
78
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1348
możesz sobie odpuścić ćwiczenia na dolny grzbiet po ciężkich przysiadach, ponieważ siady wystarczajaco wzmocnią "krzyż", może w inny sposób niż ciągi ale i tak to wystarczy.
Szacuny
0
Napisanych postów
9
Wiek
35 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1163
nie chce zakladac specjalnie nowego tematu dlatego napisze tutaj. Jabolcokk podal ciekawe cwicznie chcialbym je wykonywac ale nie mam odpowiedniej laweczki. Czy mógłby mi ktoś wysłać jakiś link z taką ławeczką bo nie moge znaleźć
Szacuny
3
Napisanych postów
210
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
3817
W klasycznym MC bardzo mocna zaangazowane sa uda wiec mozna robic to cwiczenie zamiennie z przysiadami. Ja w treningu HST przy przysiadach stosuje MC ale na prostych nogach, wtedy odciazam prostownik a najbardziej pracuje 2-głowe ud ktore przy siadach sa znowu mniej angazowane.