Witam,
szukalem odpowiedzi na moje pytania ale albo nieumiejetnie szukalem albo rzeczywiscie nie znalazlem na nie odpowiedzi.
Zamierzam zacząć chodzić na siłownie, która znajduje sie bezposrednio przy basenie. wiec stwierdzilem ze basenik tez nei zaszkodzi, no i powiedzcie mi , czy na basen chodzic tego samego dnia co na silownie? czy tez w dni nitreningowe i traktowac to jako rekraacje? :D
a takze mam takie ptanie....hmm , poniewaz mam dopiero 16lat i n ie jestem tak wysoki jak bym chcial byc i ciagle rosne co zauwazam, jakich cwiczen NIE POWINIENEM wykonywac aby nei obciazac kregoslupa? chcialbym zeby ktos mi pwoiedzial jakiego typu cwiczen nie moge wykonywac poza jakimis wyjatkami tam na przyklad
bylbym wdzieczny za odpowiedz,
pozdrawiam
matt_16
ps. aha i jeszcze jedno, czy gdy zaczne chodzic na siłownie, moge brac L-karnityne, aby szybciej spalic takanke tluszczowa? w sumie nie mam jej duzo, raczej zawsze bylem szczuply, ale ostatnio zauwazylem iz tyję :P
a, i dodam ze od calkowitego zera bym na siłowni nie zaczynał, poniewaz miesnie sobei juz wyrobilem troche chodzac na break dance'a i akrobatyke.
Oczywiscie to nie to samo co silownia ale przynajmniej wiem co to wysilek fizyczny :D:D
szukalem odpowiedzi na moje pytania ale albo nieumiejetnie szukalem albo rzeczywiscie nie znalazlem na nie odpowiedzi.
Zamierzam zacząć chodzić na siłownie, która znajduje sie bezposrednio przy basenie. wiec stwierdzilem ze basenik tez nei zaszkodzi, no i powiedzcie mi , czy na basen chodzic tego samego dnia co na silownie? czy tez w dni nitreningowe i traktowac to jako rekraacje? :D
a takze mam takie ptanie....hmm , poniewaz mam dopiero 16lat i n ie jestem tak wysoki jak bym chcial byc i ciagle rosne co zauwazam, jakich cwiczen NIE POWINIENEM wykonywac aby nei obciazac kregoslupa? chcialbym zeby ktos mi pwoiedzial jakiego typu cwiczen nie moge wykonywac poza jakimis wyjatkami tam na przyklad
bylbym wdzieczny za odpowiedz,
pozdrawiam
matt_16
ps. aha i jeszcze jedno, czy gdy zaczne chodzic na siłownie, moge brac L-karnityne, aby szybciej spalic takanke tluszczowa? w sumie nie mam jej duzo, raczej zawsze bylem szczuply, ale ostatnio zauwazylem iz tyję :P
a, i dodam ze od calkowitego zera bym na siłowni nie zaczynał, poniewaz miesnie sobei juz wyrobilem troche chodzac na break dance'a i akrobatyke.
Oczywiscie to nie to samo co silownia ale przynajmniej wiem co to wysilek fizyczny :D:D
Krzysztof Piekarz