SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

basen i siłka, a także...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1398
Witam,
szukalem odpowiedzi na moje pytania ale albo nieumiejetnie szukalem albo rzeczywiscie nie znalazlem na nie odpowiedzi.
Zamierzam zacząć chodzić na siłownie, która znajduje sie bezposrednio przy basenie. wiec stwierdzilem ze basenik tez nei zaszkodzi, no i powiedzcie mi , czy na basen chodzic tego samego dnia co na silownie? czy tez w dni nitreningowe i traktowac to jako rekraacje? :D

a takze mam takie ptanie....hmm , poniewaz mam dopiero 16lat i n ie jestem tak wysoki jak bym chcial byc i ciagle rosne co zauwazam, jakich cwiczen NIE POWINIENEM wykonywac aby nei obciazac kregoslupa? chcialbym zeby ktos mi pwoiedzial jakiego typu cwiczen nie moge wykonywac poza jakimis wyjatkami tam na przyklad

bylbym wdzieczny za odpowiedz,
pozdrawiam
matt_16



ps. aha i jeszcze jedno, czy gdy zaczne chodzic na siłownie, moge brac L-karnityne, aby szybciej spalic takanke tluszczowa? w sumie nie mam jej duzo, raczej zawsze bylem szczuply, ale ostatnio zauwazylem iz tyję :P
a, i dodam ze od calkowitego zera bym na siłowni nie zaczynał, poniewaz miesnie sobei juz wyrobilem troche chodzac na break dance'a i akrobatyke.
Oczywiscie to nie to samo co silownia ale przynajmniej wiem co to wysilek fizyczny :D:D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Na basen możesz chodzić w dni bez treningu,nie wykonuj martwego ciągu,ostrożnie z przysiadami ze sztangą,nie wyciskaj zza karku(w sumie chodzi o duże ciężary).

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 356
Witaj co do basenu i siłowni to raczej bym odradzał Ci basen w dni treningowe poniewaz jak pływasz to wiekszosc miesni pracóje a jesli chcesz schudnac to nie bierz Lkarnityny sprawdziłem ja sam i tagrze czytałem duzo o niej i nie ma ona udowodnionych efektów naukowych w medycynie wiec tylko to bedzie twój bład wyrzucenie pieniedzy w błoto a co do cwiczen (zeby nie obciazac kregosłupa) to mozesz wykonywac wszystkie tak ja przynajmniej mysle a skoro na siłowni zaczynasz od zera to zacznij od planu dla poczatkujacych ACT napewno ci pomoze pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1398
WOW! dzeki za tak szybka odpowiedz :)
wlasnie myslalem o ACT
co do l-karnityny, raczej nei chce schudnac bo naszczescie nie mam za bardzo z czego ale bardziej jakby chce podrzezbic miesnie, bo np. na brzuchu co jak co ale mam ladne kosteczki :), jestem z nich dumny :P, ale neistety gdy przestalem chodzic na break'a i akrobatyke zaczela je pokrywac taka cienka wartswa takanki tluszczowej i myslalem z jak karnityna ma wlasciwosci wspomagajace odchudzanie to pewnei by mi pomogla przy jednoczesnych cwiczniach wyrzezbic brzuszek i wszystkie miesnie ktore pokryly sie tluszczykiem :P
a wiec co byscie polecili? oczywiscie chcialbym cos w miare taniego, poniewaz to ze mam dopiero 16lat ogranicza moje zasoby finansowe jakie moge na to przeznaczyc :P

pozdrawiam
matt_16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 377 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 67368
siema
jeśli chodzi o basen to 3 razyw tygodniu w dni nietreningowe
jeśli chodzi o cwiczenia to opinie są podzielone. Niektórzy twierdzą ze MC przysiady i wyciskanie na barki hanuje wzrost a inni że nie.
Osobiście uważam ze ćwiczenia wykonywane poprawnie nie hamuja wzrostu -- poparte jest to moim doświadczeniem --zacząłem ćwiczyć gdy miałem prawie 15 lat i od przy wzroscie 172 a teraz po roku cwiczeń mam ok 180 cm a te ćwiczenia wykonuje od dawna i na poczatku z niepoprawna technika i dużymi ciężarami.
To moja opinia ale zrobisz jak uwazasz
A L-Carnityna to wywalenie pięniędzyw błoto

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Nic nie kupuj,tylko ułuż dietę(sam ułuż),trening i będziesz rósł.Poczytaj ATLAS ĆWICZEŃ.Cześć.

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 356
co do srodków odchudzajacych to lepiej zaoszczedzic pieniazki i zamiast jakis srodków na odchudzanie zrób se a6w https://www.sfd.pl/temat144665_strona1/
jest to badzo dobry trening na spalanie tłuszczyku i na rzezbienie brzucha chociaz basen tez powinien cie wspomóc w spalaniu tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1398
robilem juz a6w, skonczylem w polowie maja
moze tego tluszczyku za chiny ludowe nei zrzuce? :D
m oze 'nidyrydy' :P
no coz jesli to jest warstwa ze tka powiem konieczna to mi sie nie podoba :P

pozdro
i dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 174 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1988
Proponuje 3 razy silownia,1 basen,1 aeroby.nie wiecej bo sie zajedziesz.na basenie daj sobie luzu.poplywaj ale nie scigaj sie i nie baw w Otylie.to ma byc relaks dla miesni.zrob 25m zabka 25 kraulem i tak w kolko przez 15 minut.odpocznij sobie chwilke i powtorz jesli oczywiscie jestes dobrym tlenowcem to dasz rade.ale mysle ze jak nie przygrzejesz 1 cyklu to spokojnie dasz rade.w nastepny nietreningowy zrob 30 minut truchtu badz 45 rowerka.trcuht najlepeij tak do wypocenia sie.a rowerek do tetna 120-150.posluchaj sie kolego po fachu a zajedziesz daleko.powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 377 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 67368
siema jak masz naprawde mało tego tłuszczyku to może dieta ckd?? ale nie wiem czy w takim wieku jest odpowiednia -- najlepiej poszukaj w dziale odżywianie czy możesz już zacząć ją stosować

a co do aerobów to spokojnie może to być basen 3 razy w tygodniu o ile dasz rade pływać 30 minut z tętnem 60%-70% cardio max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1884
"a co do aerobów to spokojnie może to być basen 3 razy w tygodniu o ile dasz rade pływać 30 minut z tętnem 60%-70% cardio max"


Ja pływam prze 40 min z tętnem napewno wyższym niż 70% cardio max (myślę, że z pulsem ok 160-170, ale nie wiem czy akurat to jest takie dobre na spalanie fatu

beżowy.... pomaluję ten sufit na beżowo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest z tą formą Help.

Następny temat

Aeroby

WHEY premium