Wykorzystanie poszczególnych suplementów diety powinno być podyktowane przede wszystkim przez dwa czynniki, które mocno się ze sobą łączą. Jednym z nich jest staż treningowy, a drugim to doświadczenie. Pamiętać należy, że nie zawsze idą one ze sobą w parze, a czasem spotykamy osobę w kilkuletnim stażem, która posiada wiedzę osoby początkującej.

Osoby zaawansowane, doświadczone zazwyczaj posiadają inne potrzeby dietetyczne, jak i wymagania, co do suplementacji, niż osoby średniozaawansowane czy też początkujące. Uzależnione jest to m.in. od tego ile masy mięśniowej posiadają. Im więcej szczupłej masy mięśniowej, tym metabolizm bardziej wymagający, co sprawia, że wykorzystać możemy nieco odmienne środki.

Prezentujemy Wam grupę 3 suplementów, których wykorzystaniem powinny zainteresować się także osoby zaawansowane, chcące podnieść parametry wysiłkowe, ale i nie tylko.

suplementy dla zaawansowanych

NO-BOOSTERY

Popularne boostery tlenku azotu to grupa związków mających wpływ na syntezę NO w naszym ciele. Wykorzystanie tego typu suplementów wpływa na opóźnienie wystąpienia zmęczenia i na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej. Co więcej, szereg badań wskazuje, że no-boostery wpływają na podwyższenie odporności, zwiększenie sprawności wysiłkowej, co powiązane jest z aspektem psychologicznym oraz wpływem na regulację ciśnienia krwi.

Ciekawym aspektem jest działanie psychologiczne suplementu, co znacznie podwyższa naszą motywację, a to z kolei podnosi intensywność wysiłkową. Dzięki uczuciu pompy mięśniowej nasze mięśnie stają się większe, bardziej widoczne i użylone. Sprawia to, że widząc, jak nasza sylwetka rośnie w oczach wykonujemy dużo cięższy trening.

BOOSTERY TESTOSTERONU

Doświadczenie zazwyczaj idzie w parze z wiekiem osoby trenującej, której poziom hormonów może spadać. Wykorzystanie suplementów tego typu ma na celu zoptymalizowanie naszego układu hormonalnego tak, aby funkcjonował prawidłowo. Działanie tego typu środków przejawia się zazwyczaj w postaci poprawy funkcji seksualnych, jak i libido, poprawy wyglądu sylwetki, obniżając poziom wody, lepszym samopoczuciem, regeneracją.

Wybierając odpowiedni preparat wspomagających produkcje naszego testosteronu, starajmy się unikać dodatków najmniej znanych nam substancji, które powstają w wyniku chemicznej syntezy. Takie dodatki ( w preparatach z USA ) mogą powodować blokadę układu.

Dobre boostery testosteronu wykorzystywane są również na końcowych etapach cykli z użyciem SAA, jako element PCT wspomagający przywrócenie libido i obniżenie negatywnych skutków po odstawieniu SAA (szybkie spadki masy mięśniowej).

PREPARATY PRZEDTRENINGOWE i POTRENINGOWE

Preparaty okołotreningowe zazwyczaj dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to są stacki przedtreningowe, które mają za zadanie podnieść możliwości wysiłkowe organizmu, dostarczyć substancji o działaniu energetycznym i zmotywować nas do treningu, gdy nie mamy na niego ochoty, a wypada w naszym planie, jako ten dzień. Zazwyczaj oparte są na stymulantach typu kofeina, substancjach pompujących i odżywczych. Staraj się unikać suplementu ze sporym ładunkiem węglowodanów, które niekoniecznie są mile widzianym dodatkiem przed wysiłkiem, a czasem mogą stanowić wypełnienie suplementu kosztem substancji czynnych.

Preparaty potreningowe z kolei to środki, których wykorzystanie odbywa się w pierwszych minutach po wysiłku. Ich celem jest dostarczenie substancji odżywczych, jak i innych składowych takich, jak BCAA, kreatyna, beta-alanina czy elektrolity. Potreningówka posiada więc funkcję odżywczą, aby zaraz po zakończonym wysiłku organizm otrzymał wszystko, co niezbędne dla procesów syntezy białkowej. Tutaj z kolei dodatek węglowodanów jest mile widziany, a jego jakość niekoniecznie ważna. Potreningówka znacznie przyspiesza procesy regeneracyjne, co przekłada się na szybszy powrót do pełnej sprawności i daje nam pewne możliwości zwiększenia częstotliwości wysiłków.

Na podstawie: http://www.fitnessandpower.com/bodybuilding-supplements/3-bodybuilding-supplements-for-advanced-lifters

Komentarze (2)
Jaroslaw2000

BOOSTERY TESTOSTERONU - czy to ma sens? Ma ktoś doświadczenie z tego typu produktami? I podzieli się swoimi wrażeniami? (bez kryptoreklamy)

0
Banan

Warto zapoznać się z tym artykułem http://www.sfd.pl/art/Suplementy/Boostery_testosteronu_a_badania_hormonalne__dlaczego_s%C4%85_wa%C5%BCne_-a870.html ,a po więcej informacjami zapraszamy do działu www.sfd.pl/suplementy - załóż swój temat, najlepiej z wypełnioną ankietą i informacjami o sobie, w celu indywidualnego rozpatrzenia sensu stosowania i doboru środka

1