SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening FBW (bez nóg) - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 252 dni Przeczytanych tematów 163
Witam rozpisalem sobie taki plan, na siłownię chodze rok efektywnie ćwicze od miesiąca, jestem obecnie na reudkcji 2400 kcal. Chce utrzymac mięśnie i je rozbudowywać. 185 cm wzrostu 82kg Wagi.
Rozpisalem sobie taki plan czy będzie on efektywny na rozbudowę
Dodam że jestem już na końcówce reudkcji ( planuje do połowy grudnia )

Poniedziałek / Czwartek – Plecy + Biceps
Tydzień 1

1. Wiosłowanie hantlem w opadzie tułowia – 4x10–12


2. Wiosłowanie sztangą T-bar – 3x10–12


3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki – 3x10–12


4. Ściąganie drążka wyciągu wąsko do brzucha – 3x10–12


5. Uginanie hantli stojąc (naprzemiennie) – 3x10–12


6. Uginanie sztangi łamanej lub prostej – 3x10–12



Tydzień 2 (rotacja)

1. Wiosłowanie hantlami na ławce skośnej (jednorącz) – 4x10


2. Wiosłowanie na maszynie siedząc – 3x10–12


3. Ściąganie drążka wyciągu górnego podchwytem – 3x10


4. Face pull (wyciąg liny do twarzy) – 3x12


5. Uginanie młotkowe hantli – 3x10–12


6. Uginanie na modlitewniku – 3x10


Środa / piątek – Klatka + Triceps

Tydzień 1

1. Wyciskanie hantli na ławce poziomej – 4x10–12


2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej –
3x8–10

3. Rozpiętki na ławce poziomej – 3x12–15

4. Wyciskanie francuskie sztanga oburącz – 3x10–12

5. Kickbacki hantlami – 3x12–15

6. Prostowanie rak na wyciągu linkowym / wyciągu górnym – 3x12

Tydzień 2 (rotacja)

1. Wyciskanie hantli na ławce skośnej wąsko 4x8–10


2. Rozpiętki na ławce skośnej – 3x12

3. Wyciskanie hantli na ławce poziomej, neutralny chwyt – 3x8–10

4. Wyciąg zza głowy oburącz – 3x12


5. Kickbacki z lekkim zatrzymaniem w końcowej fazie – 3x12


6. Triceps pulldown – 3x12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 252 dni Przeczytanych tematów 163
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 82kg

Wzrost : 185cm

Cel treningowy : utrzymanie, rozbudowa mięśni, docięcie

Staż treningowy na siłowni : rok

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia, wsyztko

Dieta : redukcja, 2400 kcal, 180g białka brak syfu w diecie, zwykle jedzenie

Przeciwskazania medyczne : nie mogę robić martwego, przciwprst kolan

Zażywane suplementy : czasem kreatyna oraz białko WPC 80

Ostatnio przerabiany plan: brak planu, swój w głowie miałem ( nawet efektywy)

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad i martwy ciąg nie robię, na ławie 85kg max
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jesteś w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, więc trzeba liczyć się z tym, że mięśni trochę w tym czasie stracisz. Im dłuższa będzie redukcja, tym większe straty tkanki tłuszczowej i mięśni. Nie da się niestety realizować dwóch celów jednocześnie. Jeżeli więc poziom tkanki tłuszczowej u Ciebie nie jest na tyle niski, że można budować dobrej jakości mięśnie, to zdecydowanie redukcja i świadomość tego jakie będą tego konsekwencje.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Jak przeciwwskazania do martwego i przysiadu?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 252 dni Przeczytanych tematów 163
domer
Jesteś w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, więc trzeba liczyć się z tym, że mięśni trochę w tym czasie stracisz. Im dłuższa będzie redukcja, tym większe straty tkanki tłuszczowej i mięśni. Nie da się niestety realizować dwóch celów jednocześnie. Jeżeli więc poziom tkanki tłuszczowej u Ciebie nie jest na tyle niski, że można budować dobrej jakości mięśnie, to zdecydowanie redukcja i świadomość tego jakie będą tego konsekwencje.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html



No rozumiem ale czy sam w sobie trwning jest dobry
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
czyli rozumiem omijasz nogi i barki? bo widziałeś split typu nogi barki, plecy biceps, i klatka triceps i dzien nóg wyrzuciłeś razem z barkami?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 252 dni Przeczytanych tematów 163
anubis84
czyli rozumiem omijasz nogi i barki? bo widziałeś split typu nogi barki, plecy biceps, i klatka triceps i dzien nóg wyrzuciłeś razem z barkami?


Totalnie zapomniałem dodać do planu ale barki robię zawsze w dzień klaty
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - porady

Następny temat

Trening PPL - ocena

electro
Polecane artykuły