SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening pod SW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 31
Witajcie, jako, że mam nieco wiecej czasu obecnie, chciałem skonsultować z Wami mój plan;
staż 2 lata z lekkimi przerwami, główny cel to SW, trenuje nieco boksu i mma

plan podzielilem na A i B

A
przysiady klasyczne
podciaganie na drazku
push press
dipsy
wyciskanie wasko
uginanie z hantlami

B
martwy ciag
wiosłowanie hantla
wyciskanie sztangi leżąc
wyciskanie hantli siedzac
wyciskanie francuskie sztangi
uginanie ze sztanga


chcialbym cos dodac typowego pod SW, byc moze stworzyc plan C i nieco popracowac nad dynamicznymi ruchami? co polecacie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
ogolnie schemat bazowy masz bardzo dobry

A
przysiady klasyczne mozna zamiennie dac z bulgarami, bardziej funkjconalne popracujesz nad koordynacja
podciaganie na drazku
push press - jak najbardziej dla fightera ok
dipsy - rowniez spoko
wyciskanie wasko - mozna pomyslec nad dynamiczna forma kick back
uginanie z hantlami

B - caly zestaw w B jest ok
martwy ciag
wiosłowanie hantla
wyciskanie sztangi leżąc
wyciskanie hantli siedzac
wyciskanie francuskie sztangi
uginanie ze sztanga

dalbym po 2 serie wstepne w kazdym cwiczeniu i okolo 2-3 ciezsze robocze juz
robocza mozna dac 1 na 100% obciazenia dla 8-10 ruchow, 2 seria 80% obciazenia na 10-12

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243118
chcialbym cos dodac typowego pod SW, byc moze stworzyc plan C i nieco popracowac nad dynamicznymi ruchami? co polecacie?
ogolnie mozna by bylo pokombinowac z ruchami i wrzucic takie cwiczenia jak



czy też




fajne sa rowniez ladminy wszelkiego rodzaju
https://www.sfd.pl/art/Trening/5_ćwiczeń_typu_landmine,_które_urozmaicą_Twój_trening-a4269.html
bardzo fajne w przypadku fighterów

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Ogólnie Twój plan treningowy wygląda sensownie. Osobiście jednak bym wyeliminował takie ćwiczenia jak wyciskanie francuskie, czy uginanie ramion. W sportach walki nieszczególnie istotne będzie trenowanie bicepsa, który sam w sobie i tak angażowany jest już np. w podciąganiu na drążku. Myślę, że warto tutaj dodać kilka ćwiczeń gdzie wykorzystujesz siłę i dynamikę jednocześnie, oraz elementy funkcjonalne. Np. wymienione powyżej zarzuty, przysiady rwaniowe, podciąganie na linie, rzuty piłką o ścianę/podłogę, młotem w oponę.


Zmieniony przez - domer w dniu 2020-12-24 12:32:38

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Plan masz bardzo fajny jeśli chodzi o taki ogólny rozwój sylwetki, jak trenujesz mma to pewnie jakieś walki w parterze masz na treningach więc bardzo fajnie uzupełnisz nimi trening siłowy.

Ja bym jeszcze dodał coś fajnego na rdzeń do Twojego planu treningowego tak aby go też fajnie zaangażować do pracy. No chyba, że trenujesz go solidnie w ramach treningu sw, ale jakiś spacer farmera jednorącz, paloff press warto wdrożyć.
Te ćwiczenia co wrzucił Tomq są kosa ale technika w nich jest najważniejsza.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena przysiadu

Następny temat

Powrót na silownie.

electro
Polecane artykuły