SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta na redukcję do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
Witam serdecznie :)

Nazywam się Wojtek mam 26 lat, 171 cm wzrostu oraz 76kg wagi.

Z uwagi iż mam około 26% fatu chce zabrać się za dietę redukcyjną.

Przyjąłem iż białko 2g/1kg, tłuszcze 1g/kg i węgle - reszta.

Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2463 kcal ponieważ mam siedzącą pracę.

Postanowiłem iż zacznę od 2100kcal.

Po wyliczeniach wychodzi: B: 152g T: 58g W: 241g. (proszę o potwierdzenie)

Proszę o ocenę (celowo nie użyłem oliwy z oliwek ponieważ po dodaniu jej do jadłospisu czuje się źle)

śniadanie: 7:30
2 śniadanie : 10:30-11:00
obiad 13:30 - 14:00
posiłek przed treningiem około 17:00
Trening: 19:30 - ponieważ mam około 20km na siłownie a kończę pracę o 19:00.
Trening tak do 21:00 potem około 30 min aerobów (bieganie).
21:00 posiłek po treningu
22:30. posiłek przed snem.

Trenuje systemem FBW 3x
aeroby 2-3x w tygodniu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Na początek zacznij od wypełnienia ankiety działu:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
No skoro tłuszcze 1 g na kg masy ciała, to nie 58 tylko 76

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709966
Zapotrzebowanie wylicz dokładnie wg wzoru :
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
Zgodnie ze wzorem. Proszę o potwierdzenie żebym mógł układać dietę redukcyjną.

Na początku przyjmę 250 kcal mniej.

BMR - Podstawowa przemiana materii

BMR= (9.99 X 74,5 (kg)) + (6.25 X 171 (cm)) - (4.92 X 26) + 5= 1690,08

Trening 3x tyg - 70 min 8kcal
EPOC - 7% całkowitego zapotrzebowania

3x70x8+(3x(7% z 1690,08=118,30) = 2034,90

Budowa

200-400 kcal - endomorfik.

endomorfik : 26 lat, 76kg, 171 cm wzrostu

1. BMR - 1690,08
2. 2. TEA - 2034,9
3. 3. 2034,9 : 7 = 290,7
4. 1690.08 + 290,7 = ok. 1981
5. NEAT 1981+ 400 = 2380.7
6. 2380,7 + TEF (10% z 2380,7=238)
7. 2380,7=238= ok. 2618 - zapotrzebowania.



Zmieniony przez - Drifters54 w dniu 2018-07-30 12:17:07
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
Taką dietę ułożyłem. Proszę o ocenę.

B: 2,2
T: 25%
W: reszta





Zmieniony przez - Drifters54 w dniu 2018-07-30 15:05:16
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Jałowo i nudno. Szynka, mleko UHT - totalnie bezwartościowe. Posiłki niezbilansowane - pierś z kurczaka z brokułami kokosowym, - nie ma ww, w drugim posiłku nie ma białka, banan z jogurtem to nie posiłek, nie ma potrzeby jedzenia twarogu na noc. Nie ma tez potrzeby jedzenia co pół godziny - zrób z tego 4- max 5 sensownych posiłków. Takie rozdrabnianie "jedzenie często, a mało" to tylko w kolorowych gazetka sprawdza się jako "dietetyczne". Nie mówiąc o logistyce. Mięso nie kończy się na kurczaku I należy ważyć i wrzucać do tabeli produkty surowe, przed obróbką (mięso z piersi, a nie gotowana pierś - w sumie w zyciu taka głodna nie byłam, żeby zjeśc gotowana pierś z kurczaka, ale może dziwna jestem)

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
Dziękuje za rady postaram się to zmienić :). Czyli rozumiem że zapotrzebowanie mam policzone dobrze?. Na razie chciałem zacząć od kurczaka a po tyg 2 zmienić i obserwować jak moje ciało się zmienia :).


Zmieniony przez - Drifters54 w dniu 2018-07-30 15:30:30
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
A tak? :)





Zmieniony przez - Drifters54 w dniu 2018-07-30 16:53:00
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 31 Wiek 52 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28439
Pół pomidora i malutki ogóreczek - to się opłaca liczyć? Warzywa na patelnię będziesz gotować? Nie zaplanowałeś tłuszczu, więc ciężko będzie je smażyć na patelni.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7451
No nie opłaca :P ale chodzi mi o sam zarys bo to moja pierwsza dieta na redukcje :). Warzywa będą gotowane na parze. No i przyjłąłem T: 0,8g/kg.


Zmieniony przez - Drifters54 w dniu 2018-07-30 21:24:56
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety na mase

Następny temat

Czy warto zaczac redukcje

electro
Polecane artykuły