SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta do oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
Witam, możecie ocenić moją diete na mase? Co w niej zmienic itd.
Dodam że czasami nie daje rady zjeść tej drugiej porcji ryżu i zastępuje go kanapkami z twarogiem i warzywami, no i trenuje w domu takim planem 3 razy w tygodniu.
15 lat
175cm
62kg
No i moge jeszcze powiedzieć że tą diete stosuje jakos od początku pazdziernika, moze nie trzymam sie jej tak dokladnie ale mimo to wazniejszych posilkow staram sie nie odkladac i przybylo mi jakies 2 kg co średnio mnie zadowala.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
2kg w miesiąc? Aż zanadto.
To nie tak, że im więcej tym lepiej. Tyjesz na WADZE, co nie ma nic wspólnego z przybieraniem masy mięśniowej.
Dieta moim zdaniem kiepska. Białko do obniżenia 130-140g wystarczy.
Co do samej diety rodzynki są ok, ale nie w takiej ilości, lepiej zamienić na świeży owoc. Za dużo mleka, ogólnie za dużo nabiału. Do ograniczenia bardzo...sera tyle, są inne lepsze źródłą tłuszczy i białka. Bułeczki z dynią etc, do wywalenia i ew. wymiany na bułkę żytnią na zakwasie najlepiej z pobliskiej piekarni, a nie supermarketowe, które są głęboko mrożone. Szynki aut, kurczak w panierce do wymiany, na takiego bez paniery (chyba, ze sam zrobisz na bazie płatków owsiany, czy sezamu) wrzuć tłuste mięsa https://www.sfd.pl/Tłuste_mięsa__po_które_sięgać,_czy_należy_się_ich_bać_-t1131895.html, ryby https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html . Kakao wymień na odtłuszczone, urozmaić to, ubogo jest nieco. Orzechów brakuje, jaj, podrobów, oleju np. lnianego, czy kokosowego, masła klarowanego, awokado jeśli lubisz.
Warto też dorzucić ziemniaki, płatki owsiany na zmiane z jaglanymi.
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
blue_hope
2kg w miesiąc? Aż zanadto.
To nie tak, że im więcej tym lepiej. Tyjesz na WADZE, co nie ma nic wspólnego z przybieraniem masy mięśniowej.
Dieta moim zdaniem kiepska. Białko do obniżenia 130-140g wystarczy.
Co do samej diety rodzynki są ok, ale nie w takiej ilości, lepiej zamienić na świeży owoc. Za dużo mleka, ogólnie za dużo nabiału. Do ograniczenia bardzo...sera tyle, są inne lepsze źródłą tłuszczy i białka. Bułeczki z dynią etc, do wywalenia i ew. wymiany na bułkę żytnią na zakwasie najlepiej z pobliskiej piekarni, a nie supermarketowe, które są głęboko mrożone. Szynki aut, kurczak w panierce do wymiany, na takiego bez paniery (chyba, ze sam zrobisz na bazie płatków owsiany, czy sezamu) wrzuć tłuste mięsa https://www.sfd.pl/Tłuste_mięsa__po_które_sięgać,_czy_należy_się_ich_bać_-t1131895.html, ryby https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html . Kakao wymień na odtłuszczone, urozmaić to, ubogo jest nieco. Orzechów brakuje, jaj, podrobów, oleju np. lnianego, czy kokosowego, masła klarowanego, awokado jeśli lubisz.
Warto też dorzucić ziemniaki, płatki owsiany na zmiane z jaglanymi.

Dzięki za uwagi, ale to nie jest tak że trzymam sie tylko takiego jadłospisu, bo często też zamieniam np. tą drugą porcje ryżu na własnie jaja gotowane z jakimiś kanapkami z warzywami itp. Rodzynki wywalę najwyżej z tej kolacji, a dam jakieś owoce typu mandarynki bo zbliża sie sezon :D Miałem oliwę z oliwek pare miesięcy temu, tylko nie wiem czy nie jest czasem do wyrzucenia bo pewnie sie przeterminowała ewentualnie dokupie ten olej. Bułki też postaram sie zmienić, tylko że do piekarni mam troche daleko wiec jedynie mam szanse ze sklepu kupić teoretycznie "świeże" a praktyce nie wiem czy takie są chociaż przyjeżdza piekarnia rano codziennie. Orzechy niestety troche drogie, bo to nie ja jednak kupuje sobie te "towary" tylko mama więc też nie mam na wszystko wpływu.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Wypiekają w biedronce w piecach gotowe ciasto mrożone Stąd "codziennie świeże pieczywo"
A wumiana różnych skłądników w miarę możliwości
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
blue_hope
Wypiekają w biedronce w piecach gotowe ciasto mrożone Stąd "codziennie świeże pieczywo"
A wumiana różnych skłądników w miarę możliwości


Tak trochę odkopie, pisałaś żebym wywalił te szynki i ser z drugiego posilku no i mi została jedynie sałata w tej bułce a to tak średnio jeść :P Co moge dodać do tej bułki zamiast szynki i sera?

edytowałem tą diete w dzienniku i wyszło mi takie coś, gdzie po wyrzuceniu tego sera z szynka już w ogóle mi spadną kcal. Pytanie czym pouzupełniać te luki? Posiłek przedtreningowy tez wywalilem, bo i tak wracając ze szkoly o 15 i po zrobieniu sobie tego posilku i zjedzenia go o 16 zostaje mi malo czasu na trening i reszte zajęć.






Zmieniony przez - chrupekkk w dniu 2016-11-15 16:36:49

Zmieniony przez - chrupekkk w dniu 2016-11-15 16:37:07
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Tłuszczy masz teraz mało, kalorii też jakoś Białko trzymaj tutaj nie więcej jak 140g, nie jest Ci potrzebne.
W śniadaniu nie masz pełnowartościowego białka, za dużo mleka ogólnie, nabiału. Nie dawaj "gotowana pierś z kurczaka" tylko mięso z piersi z kurczaka. Szynki wymień na jajo, podroby, mięso (możesz mamie powiedzieć, niech kupi kawałek szynki wieprzowej bez kości, marynatę z solanki [sol, pieprz, majeranek, liść laurowy, możesz też dodać cząber, czy zioła prowansalskie] 2-3 dni niech tak poleży i do piekarnika i masz mega szynkę) do tego mozzarellę, jest okej. I masz super zestaw.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
blue_hope
Tłuszczy masz teraz mało, kalorii też jakoś Białko trzymaj tutaj nie więcej jak 140g, nie jest Ci potrzebne.
W śniadaniu nie masz pełnowartościowego białka, za dużo mleka ogólnie, nabiału. Nie dawaj "gotowana pierś z kurczaka" tylko mięso z piersi z kurczaka. Szynki wymień na jajo, podroby, mięso (możesz mamie powiedzieć, niech kupi kawałek szynki wieprzowej bez kości, marynatę z solanki [sol, pieprz, majeranek, liść laurowy, możesz też dodać cząber, czy zioła prowansalskie] 2-3 dni niech tak poleży i do piekarnika i masz mega szynkę) do tego mozzarellę, jest okej. I masz super zestaw.


W porządku, tak zrobię z tą szynka i mozarella. Co do tego śniadania to tu tak średnio mogę coś zmienić, bo wcześnie mam autobus do szkoly, a wstawac o 5 żeby przygotowac sobie coś lepszego to też średnio mi pasuje. Orzechy mam zamiar dorzucić w ciągu dnia, myślałem też o zakupie gainera, ale nie wiem czy to ma sens.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Gajnera sobie daruj, na razie naucz się jeść i mieć dobre postawy.
Rano polecam płatki owsiane / jaglane z jajka, płątków, rodzynek, banana, migdałów mieszasz na patelnię i 5 min roboty (możesz przygotować wieczorem)
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
blue_hope
Gajnera sobie daruj, na razie naucz się jeść i mieć dobre postawy.
Rano polecam płatki owsiane / jaglane z jajka, płątków, rodzynek, banana, migdałów mieszasz na patelnię i 5 min roboty (możesz przygotować wieczorem)


Jako że ciagle mi siedzi w głowie to że za mało kcal mi wyszło w tej diecie, chce sie jeszcze zapytac czy moze zjesc cos jeszcze okolo 21 godziny, zeby troche podbić te kalorie? Jesli tak to co?
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2090 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście że tak jeśli jest za mało kalorii to należy je podbić.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1723
BPL-G
Oczywiście że tak jeśli jest za mało kalorii to należy je podbić.


Tylko pytanie co szybkiego zjeść?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kobieta na masie- trening do oceny.

Następny temat

Redukcja masy i nabranie siły - co, gdzie i jak?

electro
Polecane artykuły