SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dzień obżarstwa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1359
Witam, mam pewien problem. Kilka razy w miesiącu mam tak dzień obżarstwa. Jem wszystko co popadnie, mimo tego, że staram się spożywać tylko 5 posiłków dziennie. Nie potrafię zapchać żołądka, w taki dzień mogę zjeść nawet 5-6 tys kalorii gdzie zwykle zjadam koło 2,7tys. Nie potrafię się zachamować. Znacie jakiś sposób żeby takie "gastro" zatrzymać? Lodówka w moim domu staje się pusta w chwile. Jem wszystko, warzywa jakie mam, owoce, mój obiad, obiad rodziców, po postu wszystko co zobaczę oczami. To jest chore, pod koniec takiego dnia mój obwód pasa wzrasta o 3-5cm. To BARDZO DUŻO
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Albo sa to zaburzenia odżywiania, albo problem niezbilansowanej, zbyt ubogiej kalorycznie diety.

ewentualnie problemem jest ilośc posiłków

zacytuję ty wypowiedz Lukaszak

dla wielu osób konsumpcja posiłków zawierających mniej niż 350-400 kcal może nie być wystarczająco satysfakcjonująca. Być może również część osób potrzebuje większych ilości białka podczas pojedynczych posiłków (> 15-20 g), żeby w odpowiedni sposób modulować stężenia hormonów, takich jak grelina i peptyd YY:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20339363 

Poza tym jest trochę badań wskazujących, że ciągła podaż aminokwasów prowadzi do zjawiska utraty "wrażliwości" mięśni szkieletowych na stymulujący syntezę białek mięśniowych wpływ aminokwasów ("refractory response"). Obniżenie stężenia aminokwasów we krwi podczas dłuższej przerwy między posiłkami (minimum 3-4 godziny) pozwala przywrócić wspomnianą wrażliwość.



Wrzuć dietę do oceny.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-21 20:36:58

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1359
Nie mam rozpisanej diety. Mogę podać przykładowe posiłki jedynie. Chodzi o to, że zwykle się najadam bez problemu, a czasami jak mnie złapie gastro to nie ma że już mi się nie chce jeść.
Na śniadanie zwykle jadam jajecznice bądź, musli z mlekiem. Drugie śniadanie to 2-3 kanapki z serem, wędliną i warzywami. Obiad jakiś kawałek mięsa, pierś z kurczaka, z indyka, udko kurze, karczek, pół worka ryżu/kaszy gryczanej. Podwieczorek to albo jakieś owoce,serek wiejski, łosoś. Kolacja zależy od zależności :D Raczej jakiś twaróg i warzywa, bądź kanapki z jajami.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
No to jak sie chcesz tych napadów pozbyć, to niestety msuisz pzez kilka dni policzyć kcal i makro - bo tak to trudno cokowliek powiedzić - no może, ze mało tłuszczy i ww, chyba wszystkiego mało i stąd te napady. Musli nie jest wartościowym produktem( o ile nie robisz sam), bo jest najczęsciej słodzone - jesz musli z mlekiem czyli w w z ww - ja po takim śniadaniu jestem bardziej głodna niż przed - i dlatego od lat "owsianek" nie jadam. Kanapki jeśli z białym pieczywem to też praktycznie same ww, bo wędlina to żadne źródło białka. Pół worka kaszy? Może być mało. Jak nie policzysz, nie będziesz wiedział, ile kcal dostarczasz, czy organizm otrzymuje niebędne do funkcjonowania składniki, czy nie i stąd takie napady.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1359
Nie jem gotowych musli, mam płatki owsiane do tego wsypuje troche rodzynek, migdałów i orzechów. Do każdego posiłku jem bardzo dużo warzyw. Jeśli moja "dieta" jest źle zbilansowana to dlaczego są to napady, a nie ciągła ochota łaknienia?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Objawiać może się to w różny sposób. Np tak jak u Ciebie. Polecam skupić się na dopracowaniu diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Wygląda to na zaburzenia odżywiania. Może jesz za mało albo nieregularnie? Takie napady głodu raczej nie są normalne...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2953 Napisanych postów 5582 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 82837
Witam!
Też tak mam. Potem mega dół i wyrzuty. Ja jednak trenuję triathlon więc następnego dnia odbijam to sobie "na trasie".
Zauważyłem jednak pewną zależnośc jeśli chodzi o żarcie.
W takiej dni mega jestem znudzony.
Wystarczy że zamiast iść do lodówki biorę psa na spacer, idę posprzątać piwnicę i po powrocie okazuje się że wcale nie jestem i nie byłem głodny tylko znudzony.
I nie są to porady pani domu tylko coraz lepszego dlugodystansowca.
Jak tylko będzie napad pomyśl o humorze dnia następnego. Zajmij się czymś nawet mało ważnym i zaoszczędź sobie stresu, wyrzutów i kalorii.


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2016-10-28 12:50:41
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1359
Wezmę to pod uwagę. Ja tak samo mam te napady kiedy właśnie mój dzień jest mało zaplanowany, nie mam co robić, za dużo wolnego czasu.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Myślę, że wizyta o psychologa powinna w takiej sytuacji pomóc.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 72kg

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 92kg

electro
Polecane artykuły