Tego doprawdy trudno było się spodziewać: drugi dzień Mistrzostw Europy rozpoczął się od… trzech „Mazurków Dąbrowskiego” granych pod rząd! Stało się tak za sprawą niebywałych sukcesów naszych zawodniczek wellness fitness. Pierwszy złoty medal wywalczyła Nikoletta Sularz, wygrywając kategorię open juniorek. Następnie Dagmara Dominiczak dorzuciła drugi „złoty krążek” tryumfując w kategorii seniorek do 158 cm. Za chwilę Nikoletta Sularz ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium, dominując w kategorii 163 cm seniorek. A po rozegraniu wszystkich czterech kategorii seniorek, mistrzynie kontynentu wyszły na scenę do overall. I tu ton walce nadawały znowu reprezentantki Polski.

Pytanie brzmiało: czy wygra Dominiczak, czy Sularz? No, ale Sularz miała niesamowitą serię sukcesów i sportowe szczęście nadal jej nie opuszczało: została absolutną mistrzynią Europy w open, a zaraz za nią uplasowała się Dominiczak! A więc odegrano nasz hymn po raz czwarty!

Jeśli komuś wydaje się, że te nasze gwiazdy opróżniły worek ze złotymi medalami przeznaczonymi dla reprezentacji Polski tego dnia, to niech czyta dalej!

Potem juniorki fitneski rozegrały swoje rundy półfinałowe, a ich finały odbędą się w sobotę, następnie scenę opanowali „starsi panowie”, czyli kulturyści weterani 40-44 lata. I tu w kategorii powyżej 90 kg kolejny sukces: świeżo upieczony weteran (w tym roku kończy 40 lat) Rafał Filipczuk nie daje szans rywalom i zdobywa złoty medal! Wysłuchujemy piątego „Mazurka”.

Pod koniec dnia scena przechodzi pod panowanie zawodników fitness plażowego. Zaczynają juniorzy. Pierwszą kategorię wygrywa złotowłosy Hiszpan o słowiańskiej czuprynie Alberto Sanchez. Ale już w drugiej świetnie sobie radzi odnoszący seryjne zwycięstwa tegoroczny debiutant Bartosz Bartkowski. Po tryumfie na „Debiutach”, nie dał szans rywalom w Grodzisku, następnie w Kielcach dołożył tytuł mistrza kraju, wygrywając jednogłośnie z Remigiuszem Pezdą, a potem wygrał na „Slodkiewicz Classic” w Poznaniu. Jednak Mistrzostwa Europy to już inna półka. Ale nie dla niego! Ogrywa 8 rywali, w tym świetnie prezentującego się wicemistrza Europy z roku ubiegłego, Filipa Olsavský’ego ze Słowacji. Odgrywany jest szósty „Mazurek Dąbrowskiego”! Czy tego młodego człowieka (20 lat skończył 10 kwietnia) jest w stanie ktoś zatrzymać? Wreszcie ktoś taki się znalazł: pojedynek w open nieznacznie (6:9) wygrywa Hiszpan Sanchez.

Kategorie weteranów w fitness plażowym nie przyniosły nam sukcesów, ale potem na scenę wyszli seniorzy. Już w drugiej kategorii, do 173 cm, najlepsze noty otrzymuje mistrz Polski Patryk Walczuk. Wsłuchujemy się w nasz hymn po raz siódmy!

Już w następnej kategorii, do 176 cm, dzieje się coś niesamowitego: nasz nieustraszony junior, nie czujący respektu w stosunku do bardziej doświadczonych i utytułowanych rywali, Bartosz Bartkowski, ogrywa 16 zawodników i staje na najwyższym stopniu podium po raz drugi tego dnia! Bardzo dobrze radzi sobie też Remigiusz Pezda, zajmując 4 miejsce. „Mazurek Dąbrowskiego” leci w eter po raz ósmy!

Do „dziesiątki” nie udało się dobić, choć Patryk Walczuk był blisko celu, zajmując 2 miejsce w kategorii overall. Kolejni nasi dwaj zawodnicy „otarli się” o medal, zajmując 4 miejsca: Piotr Zieliński i Wojciech Jabłoński.

Do dorobku naszej reprezentacji brązowe medale dorzucili jeszcze weteranka wellness fitness Barbara Kosobucka i kulturysta weteran (45-49 lat, 80 kg) Andrzej Drabikowski. W sumie zdobyliśmy więc te 10 medali. Nie pamiętam takich Mistrzostw, na których nasza narodowa drużyna zdobyła 10 medali jednego dnia, w tym 8 złotych! Po tym sukcesie nie podejmuję się prorokować, co będzie jutro (w sobotę), choć też będziemy mieli tam parę asów atutowych (kulturystów). Oby powiodło im się nie gorzej niż ich kolegom w nasz „wielki piątek”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości IFBB

Mistrzyni Europy w wellness fitness do 158 cm: Dagmara DOMINICZAK.

Mistrzyni Europy w wellness fitness do 163 cm: Nikoletta SULARZ.

Absolutna mistrzyni Europy w wellness fitness Nikoletta SULARZ w towarzystwie prezydenta IFBB Dr. Rafaela SANTONJI i wiceprezydenta IFBB, a jednocześnie prezesa PZKFiTS, Pawła FILLEBORNA.

Absolutna mistrzyni Europy w wellness fitness Nikoletta SULARZ ze swoimi trofeami.

Mistrzyni Europy juniorek w wellness fitness: Nikoletta SULARZ.

Mistrz Europy weteranów 40-44 lata, +90 kg, Rafał FILIPCZUK.

Mistrz Europy juniorów w fitness plażowym +174 cm: Bartosz BARTKOWSKI.

Mistrz Europy seniorów do 173 cm: Patryk WALCZUK.

Mistrz Europy seniorów do 176 cm: Bartosz BARTKOWSKI.

Komentarze (1)
krmagdalenaa

Wielkie gratulacje dla polskiej kadry! I trzymamy kciuki za dzisiejsze starty!

0