SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[Dziennik] - WŚ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 45780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90343
Pompki w staniu ok. Wiadomo, powinno być bardziej stabilnie, głębiej, może minimalnie bliżej ściany i bardziej klata do przodu wypchnięta, ale to są pierdoły i można też robić tak jak Ty robisz.

Pistolet - szczerze? Lepiej byłoby płynnie, i dla stawów i dla mięśni.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Z tymi pompkami to będę próbował bliżej podejść, albo zrobię brzuchem do ściany, aby 'wymusić' prostą pozycje. Co do pistoletów to też postaram się płynniej schodzić, a nie spadać.


Zaległy wpis, bo neta mi wyd**pcyło wczoraj i dziś naprawili.


Trening nr 15:

Piątek(C):

1. Stepy na krzesło 5s x 5p
0/0/0/0/0
2. Drążek - nachwyt 5s x 5p
0/0/0/0/0
3. Pompki z wybiciem(klaśnięciem) 5s x 5p
0/0/0/0/0
4. Headstand shoulders 5s x 5p
0/0/0/0/0
5. Szczupaki 5s x 5p
0/0/0/0/0
6. Unoszenie nóg na drążku 4s x 8p
0/0/0/0

Czas odpoczynku:
-między seriami = 1.5 minuty
-między ćwiczeniami = 2 minuty

Czas treningu: 2 godziny 9 minut

Stepy jak i bułgary w środę banalne dlatego też w następnym tygodniu dodam do tych ćwiczeń jakieś obciążenie, a do reszty na razie nie, bo podciąganie nachwytem wczoraj mnie ztyrało i ostatnią serię ledwo-ledwo(regres?). Inne ćwiczenia poszły fajnie jak zwykle, w unoszeniach nóg na drążku zacząłem inaczej prowadzić ruch co bardziej działa na mięśnie tj. unoszę zgięte nogi w kolanach dopóki miedzy tułowiem, a udami nie będzie ok 90* i wtedy wyprostowuje nogi i opuszczam.

W poniedziałek mam wycieczkę szkolną, więc wypadałoby nie opuścić treningu i tak też spróbuje zrobić, byle bym tam znalazł jakąś rurkę, trzepak, żyrandol cokolwiek, aby zrobić te 5s*5p podchwytu.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-10-05 13:19:52
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 508
Czemu robisz 3x zwykłe podciąganie, a nie dodasz front lever rows albo podciaganai głową w dół?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Póki co robię takie ćwiczenia i nie zamierzam mieszać. Dopiero gdy zacznę z Sommeram to pozmieniam, dodam jakieś inne, które będą dla mnie priorytetowe.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Trening nr 16:

Poniedziałek(A):

1. Pistolety 5s x 5p
0/0/0/0/0
2. *podciąganie nachwytem na drzwiach 5s x 5p
0/0/0/0/0
3. Pompki na jednej ręce 5s x 5p
0/0/0/0/0
4. Headstand shoulders 5s x 5p
0/0/0/0/0
5. Pompki na rękach przy ścianie 5s x 5p
0/0/0/0/0
6. *AB Roll z kocem na śliskiej podłodze 4s x 8p
0/0/0/0

Czas odpoczynku:
-między seriami = 1.5 minuty
-między ćwiczeniami = 2 minuty

Czas treningu: 1 godziny 22 minut

Plan robiony na wycieczce, troche brakowało energii, bo dużo na nogach targaliśmy. Mimo tego siadło. Wychowawczyni próbowała pistolety ale zrezygnowała.

*ćwiczenie = alternatywa, bo drążka nie miałem, więc trzeba było coś zrobić na dane partie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20209
ws
*ćwiczenie = alternatywa, bo drążka nie miałem, więc trzeba było coś zrobić na dane partie

dobrze, że zawiasy wytrzymały czasowo widze, że troche się schodzi taki trening
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Zapomniałem dodać, że bez rozciągania, bo "z" byłoby ok 2h - Lubię się rozciągać , ale wtedy nie było czasu, bo poszliśmy pozwiedzać okolicy i 'szybko-szybko' i tak się cieszę, że tego treningu nie odpuściłem.



Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-10-08 19:13:38
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Trening nr 17:

Środa(B):

1. Przysiady bułgarskie 5s x 5p
10/15/20/25/30
2. Żuraw 5s x 5p
10/10/10/10/10
3. Drążek - na ręczniku 5s x 5p
1.25/2.5/5/7.5/-
4. Pompki na poręczach 5s x 5p
2.5/5/7.5/10/12.5
5. Hinduskie pompki 5s x 5p
0/0/0/0/0
6. Uginanie karku leżąc 4s x 10p
0/1.25/2.5/3.75

Czas odpoczynku:
-między seriami = 1.5 minuty
-między ćwiczeniami = 2 minuty

Czas treningu: 2 godziny 20 minut(nadrobiłem poniedziałek rozciąganiem godzinnym )

Przed treningiem czułem się znakomicie(psychicznie) mimo zakwasów na nogach po 10 km marszu po górach i sobie myślę "a doj**ie tyle kg i wszystko wystrzelę w kosmos" . Bułgary poszły gładko. Żuraw 2 pierwsze serie z oporem, a potem poszło spoko, a problem pojawił się przy podciąganiu, ostatnią serię nawet nie zaliczyłem, bo to raptem było 1 powtórzenie i to jeszcze z taką padaką, także przesadziłem tym razem, ale trening ogólnie pozytywny.

Brat oczywiście był i taka kmina czy w jego wieku można się rozciągać statycznie?

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-10-09 21:08:38
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90343
Można, a nawet powinno się. ;P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11706
Trening nr 18:

Piątek(C):

1. Stepy na krzesło 5s x 5p
10/15/20/25/30
2. Drążek - nachwyt 5s x 5p
0/0/0/0/0
3. Pompki z wybiciem(klaśnięciem) 5s x 5p
15/15/15/15/15
4. Headstand shoulders 5s x 5p
0/0/0/0/0
5. Szczupaki 5s x 5p
0/5/10/15/15
6. Unoszenie nóg na drążku 4s x 8p
0/0/0/0

Czas odpoczynku:
-między seriami = 1.5 minuty
-między ćwiczeniami = 2 minuty

Czas treningu: 2 godziny 18 minut

Na szczęście jeszcze 2 tygodnie i Sommer, bo w nachwycie to nawet bez obciążenia z oporem idą te 2 ostatnie serie, a reszta ładnie poszła. Przy stepach wreszcie poczułem nogi, przy szczupakach w ostatniej serii miałem problemy, ale "nie daj się zesraj się" i do przodu . W Headstand shoulders opuszczam już nogi do samej ziemi, może nie w każdym powtórzeniu, ale widzę progres.

Brata nie zabrakło, widzę, że mu idzie coraz lepiej siła do przodu, więc może za niedługo będzie sam już robił podciągnięcia, robię mu system A-B-A, A-Nachwyt, B-Podchwyt, bo stwierdziłem, że nachwyt jest konkretniejszy na plecy, więc niech robi go więcej.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-10-11 19:46:39
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ Dziennik treningowy ] //Trening trzema ćwiczeniami //

Następny temat

Pompki i Podciąganie

electro
Polecane artykuły