SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] - WŚ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 40384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Wróciłem z jazd i daruję sobie dzisiejszy trening, nie przekładam go na jutro, bo dziwnie się czuje. Jakbym miał gorączkę, ale nie mam, taki jakiś osłabiony, a z drugiej strony czuję siłę - dziwne. Także odpuszczam ten 1 trening, jutro zrobię test do następnego cyklu ze statycznych pozycji, a w niedziele pomiary z ciekawości czy coś urosło. Od poniedziałku nowym planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Teraz coś z wyższą intensywnością?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Co masz na myśli? Skrócę tylko czas odpoczynku między seriami/ćwiczeniami o te 30s -> 1.5 minuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Czas treningu: 3:35
Strasznie długo Ci po prostu schodzi ten trening. Powinieneś się mieścić góra w 2h.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ja wiem, czy to tak źle, jeśli więcej poświęca na trening. Do tego z własną masą ciała są raczej mniejsze ograniczenia niż do żelastwa.
Zauważ również, że wykonuje długie rozciąganie i dolicz rozgrzewkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Liczyć rozciąganie i rozgrzewkę łącznie 1h to trening i tak zajmuje 2.5h. Czy żelastwo, czy nie trening powinien mieć jakąś intensywność.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Rozgrzewka ok 20 minut, rozciąganie od 40 do 1.5 dochodzi.

Przemyślałem to i z niektórych ćwiczeń górnych partii zmniejszę czas rozciągania o połowę (z 30 na 15 sekund), prócz ćwiczeń na przykurcze(2 ćwiczenia na barki). Z moich obliczeń wychodzi dobre 10 minut zaoszczędzone, zawsze coś

Spróbuje również zmniejszyć czas odpoczynku między seriami do 1.5 minuty.



Robiłem przed chwilą test statyk:

Handstand = 42 s
L-Sit = 36 s

Poprawa w handstandzie niewielka, ale mimo wszystko cieszy mnie to, że jako początkujący w te klocki potrafię ustać tyle.

W L-sit jak dla mnie progres jest, bo poprzedni czas, gdy zaczynałem z Sommerem w teście wyniósł 30s, z tym, że z tego co dobrze pamiętam pozycja PB-Low czyli ta poniżej poziomu, a dziś normalna poziomka.


Wychodzą takie czasy, że nie ładnie się dzieli, więc zaryzykuje i będę robił 3 serie po 25 sekund zarówno w HS jak L-ce.

Myślę, że się uda, bo już w głowię mam plan jakim zacznę od poniedziałku jak wszystko pójdzie dobrze, bo jak pisałem wczoraj głowa mnie bolała, a dziś zakatarzony, wczoraj 37*, ale szamam czosnek co chwilę, więc może to przegonię.



W głowię już mi siedzi plan na następny cykl:


1. Tutaj chciałem dać pompki na jednej ręce typowo pod triceps(łokieć idzie przy ciele), ale nie dam rady . Macie jakieś propozycje? Dobre ćwiczenie na triceps, które będzie na tyle wymagające, że nie będę musiał dodawać kg przy 5 powtórzeniach? Bo jeśli nie, to wezmę dipsy na krzesłach z obciążeniem albo diamentowe.

2. Podciąganie podchwytem w pozycji "L"/hollow body na kółkach

3.



4. Pistolety

5. Rolowanie karkiem

6 i 7 - wiadomo statyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Jeżeli dobrze się czujesz gdy trenujesz 3h:35min to rób tyle czasu ile robiłeś. Nie słuchaj każdego kto wieży, że organizm po takim treningu się przetrenuje. Spokojnie możesz trenować nawet 2-3h każdego dnia i zobaczysz, że nic Ci się nie stanie. Gdy zobaczysz, że Masz regres, zwykle pare dni lekkiego treningu lub pełnego odpoczynku i wszystko wraca do normy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
To nie tak, że wy macie wpływ na to ile trwa mój trening i jak wygląda, ale jak trenuję od września to coraz dłużej mi schodzi. 3.5h to jednak dużo, i niekiedy zdarza się, że pod koniec treningu ssie mnie w brzuchu.

Poza tym jest jeszcze szkoła, prawko i znajomi, aczkolwiek teraz zima to raczej się z domu nie chcę ruszać, ale mimo wszystko jak skrócę czas odpoczynku i czas w niektórych ćwiczeniach rozciągających nic mi się nie stanie, bo moim celem w rozciąganiu jest side split. Także rozciąganie trica, bica i klaty mało się ma do tego czy zrobię ten szpagat czy nie :D Nie mniej jednak nie rezygnuję z rozciągania, bo będę czuł się jak drewno.


Co uważacie tak w ogóle o tym planie? Pomyślałem, że ten cykl pozwoli wzmocnić mi ramiona(głównie triceps, bo tu kwiczę) i nieco skośne mięśnie brzucha co powinno ułatwić mi flagi. I co na ten tricek? Pseudo Planche Push Ups, pompki w staniu na rekach angażując bardziej tricek(łokcie prowadzone przed siebie)?



Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-12-21 20:19:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dipsy polecam na triceps, później przejść na ruskie.. Zobaczysz, że wskoczy Ci +100 do Triceraptora.
Podciąganie z hollow body.
Na lędźwie coś dodaj. Mostek, np. zapaśniczy lub na rękach zwykły, a później wiatrak.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ Dziennik treningowy ] //Trening trzema ćwiczeniami //

Następny temat

Pompki i Podciąganie

WHEY premium