SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] - WŚ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 40354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Oblepiłem troszeczkę taśmą, ale i tak 12mm to jest bardzo mało.

Zastanawiam się nad tym PCV, są w ogóle takie rurki w kształcie okręgu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Są węże techniczne z pcv też powinien nadać się do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
To się pewnie będzie okręcało wiec odpada..

Kiedyś były takie zabawy w rzucanie ringo. Takie gumowe koła, pełne w środku, to pewnie by się nadało..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706






Trening nr 12 (gimnastyka)


1. Pompki na jednej ręce 5s x 5p
2. Podciąganie - nachwyt 5s x 5p
3. AB Roller 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. RLL Headstand 5s x 5p

6. Handstand(przy ścianie) 3s x 20sek
7. L-Sit(PB Low) 4s x 15sek

Czas odpoczynku: 2 minuty
Czas treningu: 3:05


Za wcześnie zacząłem trening, bo jakoś pół godziny po posiłku i przy pompkach rewolucje. Podciąganie gładko, próbowałem L-hang, ale jakby bardziej barki obrywały, a nie plecy. Do "kółka" przyłożyłem się i skatowałem brzuch. Pistolety, na lewej nodze mam tendencję do opadania na plecy i dopiero z tej pozycji przysiad, muszę to wyeliminować, starałem się robić wyskoki "wchodząc" do góry. Statyczne czuję progres, ale to dopiero początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nachwyt nadal stanowi dla Ciebie problem tak jak to robisz teraz ? Może zacznij przygotowywać się do "szm-aty" (to nie przekleństwo w znaczeniu wspinaczkowym), wziąłem taki pomysł, bo ciśniesz jednymi z najtrudniejszych ćwiczeń. Taka ilość jest dobra, żeby kombinować trudniejsze wariacje, gwarantuje przyrost siły.

Noo po posiłku chociaż godzinkę odczekaj, bo też kiedyś tak zrobiłem i trening, był oparty na trzymaniu gardy w gardle.. :P
Co do L-Hang to ćwiczenie na brzuch również. To tak jak z cechą gimnastyczną w podciąganiu. Nie lepiej katować podciąganie na mniejszej ilości palców itd.. Możesz też pomyśleć na swobodnym zwisem na jednej ręce, przydaje się jeśli myślisz o silnym uchwycie i treningu w/w "szm-aty".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja ćwiczę jedynie na czczo i nie mam żadnego problemu :)

WŚ, a jakiś poradnik po polskiemu? ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
wisnia
Nachwyt nadal stanowi dla Ciebie problem tak jak to robisz teraz ? Może zacznij przygotowywać się do "szm-aty" (to nie przekleństwo w znaczeniu wspinaczkowym), wziąłem taki pomysł, bo ciśniesz jednymi z najtrudniejszych ćwiczeń. Taka ilość jest dobra, żeby kombinować trudniejsze wariacje, gwarantuje przyrost siły.

Noo po posiłku chociaż godzinkę odczekaj, bo też kiedyś tak zrobiłem i trening, był oparty na trzymaniu gardy w gardle.. :P
Co do L-Hang to ćwiczenie na brzuch również. To tak jak z cechą gimnastyczną w podciąganiu. Nie lepiej katować podciąganie na mniejszej ilości palców itd.. Możesz też pomyśleć na swobodnym zwisem na jednej ręce, przydaje się jeśli myślisz o silnym uchwycie i treningu w/w "szm-aty".


W niedalekiej przyszłości mam zamiar trenować ze "szmatą", czyli stosować progresację do OAC(OAP), które jest również moim celem. Nachwyt nie stanowi dla mnie takiego problemu przynajmniej na tych 5 repach. Staram się utrudniać, ale ciężko na razie - wysuwam nogi do przodu na tyle, aby nie haczyć o podłożę, obciągam palce i staram się je trzymać stabilnie podciągając się.


MojeImie
Ja ćwiczę jedynie na czczo i nie mam żadnego problemu :)

WŚ, a jakiś poradnik po polskiemu? ;P



Niestety nie znalazłem. Sam nie jestem orłem z angielskiego, ale myślę, że sam filmik powinien wyjaśnić co i jak krok po kroku, bo gość pokazuję każdy krok. Jeszcze przed kupnem kółek myślałem czy by nie zrobić tak jak ten gość, ale bałem się, że spierdyle mamie piekarnik


Trening nr 13 (gimnastyka)


1. Pompki na jednej ręce 5s x 5p
2. Podciąganie - nachwyt 5s x 5p
3. AB Roller 5s x 8p
4. Pistolety 5s x 5p
5. RLL Headstand 5s x 5p

6. Handstand(przy ścianie) 3s x 20sek
7. L-Sit(PB Low) 4s x 15sek

Czas odpoczynku: 2 minuty
Czas treningu: 3:22


Znowu za wcześnie do treningu po posiłku podszedłem i mnie muliło przez pół treningu. Czuję progres w pompce, dynamiczniej wygląda 'push'(tzw. faza pozytywna?). Podciąganie jak pisałem wyżej, zwykły pull up(tj. z nogami swobodnie) nie stanowi dla mnie problemu na 5 repach, a nie chcę wychodzić wyżej(cel -> siła), więc utrudniam. Pistolety nadal problem z równowagą w lewej nodze, ale wiem, że to za wcześnie, bo ledwo zacząłem robić pełny pistolet. Progresacja dla L-sit (tydzień 5) - piekło! Tak mi 'dobiło' brzuch na koniec, kat totalny.


W rozciąganiu również progres, zwłaszcza w ćwiczeniu *Pike, może nosem nie dotykam nóg, ale palce trzymam tak na piętach(stopie).




*Pike:





----------------------------------------------------------------------

Super piosenka pod trening! Polecam.









Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-25 21:11:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też w podciąganiu muszę podkulać albo wysuwać nogi (aż czasem cisnę z cechą gimnastyczną, a właściwie dosyć często ;d)
Jak pompki na jednej ręce doszlifujesz to zacznij robić to z klaśnięciem ^^ Taka wskazówka na przyszłość.
Z pistoletami to nieźle do przodu pocisnąłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Spokojnie, aż tak ze mnie superman nie jest. Najpierw zacznę zwężać rozstaw nóg, a dopiero potem inne udziwnienia.


Jeśli chodzi o tą "L-ke" to temu mnie to skatowało, bo progresacja "tydzień 5" zakłada utrzymanie pozycji L (pełnej) i na zakończyć unoszeniem nóg. W moim przypadku wyglądało to tak, że robiłem po 15s L-ki, a potem po 5 unoszeń nóg prostych co mi skatowało dolne rejony brzucha no i nogi też odczuły, bo nie mam przyzwyczajonych "czwórek" do takiej pozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem, dlatego na przyszłość :D
No poziomka ładnie, ładnie.
Właściwie też czasami odczuwam czwórki, ale to już po pólpistolcach i dopiero wtedy wiem, że muszę pomęczyć się jeszcze bardziej w l-sit, bo to dla mnie jest udręka jak za bardzo daną partię pocisnę. Ostatnio podłapałem świeżego powietrza i motywacji i jakoś poszło lepiej. Choć miałem chwilę załamki nad tym ćwiczeniem.

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-25 21:49:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ Dziennik treningowy ] //Trening trzema ćwiczeniami //

Następny temat

Pompki i Podciąganie

WHEY premium